S&W M&P 9 Shield

Glock a spol.


garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#16 » pon 15. pro 2014, 12:44

díky, napsal si to perfektně, a ano u každýho z těch subcompaktů si to člověk musí odstřílet=natrénovat .... Tak jo , nákupka potrvá 14dní tj. přes svátky ,takže po Novým roce jdu do toho,miřidla přiobjednám trijicony je to stejný dodavatel banzai a zásobníky asi budou muset stačit ty 2 základní ke zbrani ...
díky za info



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#17 » stř 12. srp 2015, 05:35

Ahoj. Omlouvam se, ze vytahuju stare vlakno, ale proc zakladat nove. Momentalne se rozhoduju mezi nakupen Glock 26 a SW MP9 Shield. Kvuli relativni nespolehlivosti Glocka bych se priklanel k MP9 Shield, ale v Ceske republice jsem narazil v podstate jen na tri obchody v Praze, co jej prodavaji, coz je pro me hooodne daleko. Tim padem mene dostupny servis, nahradni dily, atd. Majitele Shielda. Jake mate dodnes s touto pistoli zkusenosti? Je spolehliva, presna, dostupnost nahradnich dilu atd... Sbiram aktualni informace, abych vedel, zda do ni jit a jet si pro ni a az do Prahy. Diky.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » stř 12. srp 2015, 09:17

Yopi: Osobně nevlastním, ale má ji kolega a nějakou tu stovku jsem si z něj taky střelil. Po těchto pár střelách je moje subjektivní hodnocení takovéto:
+ překavpivě dobrý úchop (rozhodně lepší než u G26), s delším zásobníkem na 8 náobjů na něj pohodlně poskládáš celou ruku a malíček ti nevisí nikde ve vzduchu. U glocka si sice můžeš dokoupit zásobník botkou, ale jsou to zas prachy navíc a není uplně nejlevnější. Zde už to je v základu. Nicméně samotné zdrsnění pisole není tak velké jako u jiných a při hodně zpocených rukou (byli jsme na střelnici minulou sobotu kdy bylo cca 36°C) má tendenci malinko v ruce klouzat.
+ perfektní a dobře čitelná mířidla. Řekl bych že o dost lepší než u mého Walthera PPS
+ oproti G26 tenčí a líp se nosí

- jak sám zmiňuješ, shánění náhradních dílů nebo příslušenství není žádný med (ten shield zatím nemá moc nastříleno, takže nebylo potřeba shánět nějaké náhradní díly). Ale třeba pouzdra se na něj dají použít stejná jako na Walther PPS (osobně odzkoušeno, jak plasťák od fobusu tak i látkové od falca a dasty). Nicméně kolega si nechával šít pouzdro u Falca.

Obecně zpětný ráz je OK. Přesnost na takto malou pistoli taky. Co je ale opravdu věc, na kterou je potřeba si zvyknout je spoušť. Ale vesměs jsem z něj byl velice mile překvapen.

Jinak kolega ji kupoval u Řeháků v České Třebové, měli ji skladem. Možná tam ještě nějaký kousek mají. Taky pan Jiruše z Munitop říkal, že by ji dokázal sehnat, ale že to může trvat nějakej ten měsíc.

edit: zapomněl jsem dopsat, že ovládání záchytu závěru je až moc ploché a chce to docela snahu se s tím sžít (a taky fyzickou sílu :-)). Ale možná se to časem ochodí.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » stř 12. srp 2015, 17:54

Yopi píše:Kvuli relativni nespolehlivosti Glocka bych se priklanel k MP9 Shield

Pár majitelů Glocku 26 jsem už potkal a že by to byla nespolehlivá pistole jsem neslyšel ani od jednoho, spíš naopak chválili. Samozřejmě vždycky může vyskytnout zmetek, který kazí reputaci.
Nicméně to na kladech Shieldu nic nemění. Jednořadá plochá pistole se prostě nosí lépe a mnoha lidem víc vyhovuje její ergonomie oproti značně "uříznuté" fullsize zbrani.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#20 » stř 12. srp 2015, 20:14

Zdravim, nasel by se nekdo se Shieldem, kdo by byl ochoten mne nechat parkrat vystrelit (veskere naklady platim)? Vyber resim zde viewtopic.php?f=33&t=119&p=79048#p79048 . Diky moc.



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#21 » čtv 13. srp 2015, 04:32

Ok, diky za vase zkusenosti a nazory, pomohli jste mi :-)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#22 » čtv 13. srp 2015, 04:37

No, chápu si vybrat Shielda kvůli ergonomii, už proto, že G26 je trochu jiná - dvouřadá zbraň (de facto osekaná G19 na "obou koncích"), tady je nasnadě porovnání spíš s G42/43, ale řešit údajnou nespolehlivost Géčka :-D V porovnání s čím? :-D



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#23 » čtv 13. srp 2015, 04:45

Tak kdyz resim nespolehlivost, tak ji nemusim vztahovat k jine zbrani. Internet je plnej stiznosti na Glocky co se tyce jak vyhazovani nabojnic, litaji si kam chteji, obcas i lidem do obliceje a co je dulezitejsi, tak se zasekavaji, spatne vyhazuji, (limp wrist problem), kdyz se zbran nedrzi opravdu pevne. Tohle je pro mne fakt zasadni problem.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#24 » čtv 13. srp 2015, 04:48

Limp wristing vychází z fyziky. Pokud držím zbraň jak prase kost, tak holt za to nemůže pistole (jakákoliv - tzn. ani Shield ti nepomůže). A plnej internet nefungujících GLOCKů? :-D :-D :-D Jako dá se na Géčko naházet spousta záporů, od toho, že to je recyklát, přes vzhled, chod spouště, u tradicionalistů absence pojistky, koryta (grafika) mířidel, výměnné hřbety "až" od 4Gen...ale nespolehlivost (paušálně)? No, aspoň jsem se zasmál :D



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#25 » čtv 13. srp 2015, 05:47

Hele, já to namyslel nijak zle. Ale pokud to má být zbraň na nošení, respektive sebeobranu, tak si moc nedokážu představit, že ji držím "předepsaným" způsobem s nataženýma rukama, pevně. A to není můj výmysl. Dělám nějakej čas bojový sporty a vím, jak vypadá jednak obrana proti zbrani (víš jak to myslím) a potažmo v jakým stavu může být potenciální střelec (bránící se člověk). Ruce se klepou, spocený, možná leží někde na zemi polámanej a domlácenej a zbraň se rozhodne použít na poslední chvíli a v tu chvíli ji jak prase kost nejspíš držet bude.. Špatně se to vysvětluje, ale v těchhle situacích se ty zbraně drží přesně tak, jak by neměly. A vtěchhle situacích Glock dělá záseky, čili je nespolehlivej, paušálně. Jiný zbraně ne. Dej si vyhledat Limp Wrist. Nenarazíš na to nikde, než u Glocka. Takže dobře, můžeme říct, že za to nemůže zbraň, což si nemyslím, každopádně pokud tento problém jiný zbraně nemají, tak ten Glock asi něco na té konstrukci přece jen zandbal. Neber to prosím jako útok na tebe, Glocka nebo cokoli.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » čtv 13. srp 2015, 06:33

Yopi: Limp wrist je spíš opravdu chybou střelce než zbraně. Nejde o to ji držet předpisově, ale pevně tak, aby pohyb tvého zápěstí "dozadu-nahoru" neubíral sílu a hybnost závěru (snad jsem to napsal správně a srozumitelně :-D)
Ale (a to by nám poradili zkušenější střelci) některá zbraň na to může být náchylnější než jiná, to je asi možné. Záleží to asi především na dráze kterou závěr u té zbraně musí vykonat a hlavně na síle vratné pružiny.Hm?
Ale tak jako tak, pevně držet je základ u všech zbraní.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#27 » čtv 13. srp 2015, 06:57

Yopi, OK, hledej si na netu a měj sny o tom, že fyzika platí jen pro GLOCKa :-D
Xerxes: Ano, pistole s lehkým rámem (typicky plastovým) jsou na úchop citlivější. Ovšem světe div se, bez ohledu na výrobce :-) Nicméně já třeba mám potíž tenhle stav nasimulovat i u "plastových" pistolí a kamarádce, co váží tak 50kg i s postelí se to podařilo (nechtěně) i s full size ocelovou 1911...



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#28 » čtv 13. srp 2015, 07:48

Ne ne, fyzika platí pro všechny, to ovšem neznamená, že některý výrobce to má hůř vyrobené, například, že GLOCK používá příliž tuhé pružiny, ikdyž ví, že při měnší hmotnosti plastového rámu to při horším úchopu způsobuje problémy. Což se například u Smith and Wesson prostě neděje. A to nemluvím o GLOCKáckých podivných vatahovačích a vyhazovačích a hliznách lítajících lidem do ksichtu. Radši snesu měkčí pružinu a aby to víc koplo, než aby se mi s tužší pružinou sekla hlizna kvůli tomu, že mi závěr nedojede do konce. A právě pro to, že to má být zbraň na obranu, kde se špatný úchop ve stresové situaci rozhodně dá očekávat, to určitě není přijatelné a o spolehlivosti takové zbraně se moc mluvit nedá.

Například toto video.
https://www.youtube.com/watch?v=Nethrxk97r8
Je tam tolik selhání zbraně, až je to hnus a rozhodně se nedá mluvit o tom, že to borec nedrží pevně. Jak by to pak asi vypadalo, když by to do ruky dostala nějaká ta 50kg přítelkyně... By si prostě nezastřílela... A je toho plnej net.
Každopádně se nechci hádat, diskutuju o tom, tak to neberte osobně...

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#29 » čtv 13. srp 2015, 10:20

Jako majitel Shielda i Glocka myslím, že u zbraně na sebeobranu neuděláš chybu ani s jednou :). I když později zjistíš, že důvody, podle kterých teď vybíráš jsou spíš teoretické.



Yopi
Příspěvky: 19

Příspěvek#30 » čtv 13. srp 2015, 10:53

Asi jo. Možná se v tom moc šťourám, ale jak říkám, rozhodně není mým cílem hanit kteroukoli značku. Líbí se mi obě, jen nechci udělat chybu ve výběru. Na druhou stranu mi nic nebrání si teď koupit GLOCka a za čas třeba i toho Shielda, což takhle nakonec pravděpodobně udělám, takže díky za diskusi :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů

cron