S&W M&P 9 Shield

Glock a spol.


Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » úte 29. lis 2016, 06:46

Na test tvrdosti to je hodně hluboký. Na US fórech jsem se dočetl toto:
Those markings identify the CNC machine, operator and date of manufacture of the slide, allowing S&W to track any QC issues that might occur during manufacture and be identified at a later date.


Tyto značky identifikují CNC, dělníka, datum a výrobce (v případě kooperace) závěru, umožňující S&W zpětně dohledat jakékoliv kvalitativní problémy které se můžou objevit v průběhu výroby

Prostě jak píše ArnieX. Vnitřní značení výrobce.



DavidBU
Příspěvky: 2

Příspěvek#122 » úte 29. lis 2016, 16:56

Díky za odpovědi, jsem se právě tomu divil, protože jsem nic takového na mnou doposud odzkoušených zbraních neviděl. Ještě, že je tady toto fórum, jsem již chtěl psát dotaz na dovozce, zda je toto na nové zbrani normální. Ještě jednou díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#123 » stř 30. lis 2016, 17:05

Mám to stejné, vyjma té velké tečky vedle tří malých. Zřejmě brácha toho dělníka ;) .

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#124 » čtv 1. pro 2016, 07:51

ptarmigan píše:Vypadá to na test tvrdosti podle Rockwella, ale je jich tam teda docela dost.

ono Ti to snad v něčem připomíná vpichy diamantového hrotu ?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#125 » čtv 1. pro 2016, 08:41

Jojo to bude spíš Brinell když už ;)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#126 » čtv 1. pro 2016, 08:54

to by ten vršek musel být z hliníkový slitiny :lol:
na zušlechtěné oceli je HRC a vpichy jsou přehlédnutelné

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#127 » pát 30. pro 2016, 14:40

V čem Shielda nosíte? Já mám Klipt od Blade-Techu http://shop.blade-tech.com/product_info.php?products_id=66548#.WGZi1cu7paQ a je fajn. Teď se ještě rozhlížím po nějakém OWB pouzdru. Našel jsem třeba Fobus SWS. Má ho někdo?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#128 » pát 30. pro 2016, 16:47

Nosím v kydexu od kydexovapouzdra.cz

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#129 » stř 11. led 2017, 20:53

Já zareaguji na pár věcí.

1, Méně masa? To mě pobavilo, proti Glocku, který má ližiny z kousku ohnutého plechu má M&P jak na fullsize tak na Shieldu všechny tyto součástky z obráběného kusu kovu. Zatímco u Glocku jsou části jednotlivě laminované do plastového rámu u M&P jsou obě poloviny ližin jeden kus vložený do rámu a zajištěný čepem.

Dále hlaveň u Shieldu má výrazně vyšší tloušťku stěny proti G43 (srovnatelný model G) a zároveň stejnou jako u fullsize M&P, je také certifikovaná pro +P vysokotlaké střelivo, odtud bych se nebál toho že Shield hravě nastřílí 60tisíc+ ran bez problémů. Tedy více, než běžný střelec vůbec nastřílí.

2, Pouzdra, nevidím důvod proč kupovat složitě ze zahraničí, když tu máme skvělé výrobce kydexových pouzder na míru. Dnes jsem si zrovna vyzvedl už 4té pouzdro od kydexovapouzdra.cz

IMG_2155.JPG


3, Zásobníky není problém koupit třeba ve střeleckém servisu, ale u zbraně na nošení si vystačím tak nějak s těmi 3mi co jsem dostal ke zbrani.

4, Náhradní díly mohou být obecně trochu problém, ale zatím jsem nic nepotřeboval a vzhledem k tomu kolik toho nastřílím, max pár set za měsíc, zřejmě a doufám v to nebudu delší dobu nic potřebovat.

5, Spoušť, to je subjektivní ale mě vyhovuje mnohem víc lámací, než jazýček, nějak ten jazýček na Glocku cítím víc a štve mě tam, to lámání spouště není na druhou stranu cítit vůbec.

6, Zpětný ráz je rozhodně vyšší než už fullsize, je ale nižší a to o dost než u G43
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#130 » čtv 12. led 2017, 10:48

Já bych k Shieldu měl jedinou výhradu, a to je velice úzká a plochá pažbička. Na druhou stranu mám velké ruce a, narozdíl od G43, nemám problém zmáčknout spoušť bez krčení prstu.... Ale taky dávám přednost pistolím se širokým úchopem a proto se mi paradoxně dobře drží CZ52, která není považovaná za vrcholný zázrak ergonomiky :)



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#131 » čtv 19. led 2017, 14:37

No a nám, co máme ruce malé, tak tvar pažbičky naopak velmi vyhovuje. Srovnával jsem s G43 a 26 a Shield mě ze všech třech přesvědšil nejvíc. Pistolka zamluvena, záloha složena a bude do 14ti dnů. Už se těším.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#132 » sob 18. úno 2017, 22:03

Tak mám konečně doma Shielda 9mm. Dneska provětráno na střelnici, na nějakých 12 metrů soustřel v desítkách a devítkách. Na ty moje prťavý ručičky je to nádhera. Na malej zásobník se mi vejde i malíček, naprostá spokojenost. V plánu jsou teď ještě další zásobníky a kydexové pouzdro.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#133 » sob 18. úno 2017, 22:06

Super zpráva ;) ať slouží tak skvěle jako mě.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#134 » sob 18. úno 2017, 23:14

Díky. S&W jsem nikdy moc nesledoval, chtěl jsem koupit G43 nebo 26, ale na poslední chvíli mi jeden známý nechal vystřelit ze .45kového Shielda a já z něj nastřílel mnohem lépe, než u dvou předchozích. I pocitově to byla příjemnější střelba a ten parádní úchop pro moje pidi-ručičky. Každopádně S&W už teď sledovat rozhodně budu. Zajímavý je M&P M2.0, tak uvidíme, kdy to k nám dorazí.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#135 » sob 25. úno 2017, 17:42

Taky gratuluju na subcompact je krásně přesný, to je fakt. Jinak k tomu nahoře, mě taky z pistolí tady té kategorie vyhovuje daleko víc než G43 nebo Ruger LC9s, ale pro moje ruce není žádná z těch pistolí :) Rozhodně je ta lámací spoušť pocitově lepší, než jazýček u glocka....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů