S&W M&P 9 Shield

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#136 » čtv 2. bře 2017, 18:48




MarkusG
Příspěvky: 15

Příspěvek#137 » úte 2. kvě 2017, 15:30

Ale jak to bude trvat dlouho než bude k mání tady u nás?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#138 » čtv 18. kvě 2017, 16:27

Máte někdo zkušenost a srovnání MP 9 Shield a MP 45 Shield? Momentálně mám na nošení XDM-45 a hledám něco menšího, protože kvůli váze a tloušťce vlastně skoro nenosím, IWB překáží při práci, OWB nemám jak schovat. Ráži .45ACP preferuju, zvyžoval jsem XDS-45, ale docela mě nalomil v poslední době Shield. Akorát bych se vyhnul tomu, že zjistím že v .45ACP je taky moc velký na nošení. Rád bych našel něco, co dokážu pohodlně nosit v IWB pouzdru i když jsem celý den v kancelářské židli.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#139 » čtv 18. kvě 2017, 16:37

jhora: To je subjektivní. Ani 9mm nevydržím celý den v IWB. Na léto jsem částečně přešel na brašničku s pouzdrem. V práci mám možnost uložit si do trezoru takže naštěstí nemusím celý den sedět s pistolí u pasu.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#140 » čtv 18. kvě 2017, 16:41

Mám obojí. Rozhodně preferuji Shield v 45. Rozměrově prakticky stejné (pro 45 používám pouzdro pořízené pro 9), jen o 1 náboj míň. Jestli něco nezměnili i na 9kové verzi, tak 45 má lepší texturu gripu. Nastřílet se s ním dá dost přesně vzhledem k rozměrům. Sedne mi víc než 9kový a projeví se to i na terči. Jinak záleží, co chceš a co jsi ochoten nosit. Menší než je ten shield v 45 asi neseženeš, já tedy o ničem nevím. Jsou ale i lidi, co jim nevadí full size 1911 na nošení a někomu může být velké cokoliv většího než kevin. Takže si musíš posoudit sám.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#141 » čtv 18. kvě 2017, 16:54

Děkuju za odpovědi :)

Na papíře vypadá Shield ve 45 velice dobře a proti původně plánovanému XDS-45 má výhodu o 1 ránu lepší kapacity (a nejsi první kdo říká, že i lepšího gripu), velké jsou v podstatě stejně. V 9mm si snad někde osahám, občas se někde objeví skladem, a třeba budu mít kliku a potkám ho na nějaké předváděčce, ale počítám že v .45 mi nezbude než ho objednat a doufat, že to bude ono, protože o tuhle ráži takový zájem není - proto se zatím jen vyptávám :)

Obecně mi sednou spíš menší a ploché gripy, mám krátké prsty a většina zbraní se mi nepříjemně opírá do zápěstních kůstek. 1911 mi sedne perfektně, pokud má placatý hřbet. XDM-45 mám s nejmenším hřbetem a je to na samé hraně toho, co mi ještě sedne dobře, ale jak říkám, je široká a těžká a bohužel nemám tu výhodu jako ArnieX, že bych ji mohl někam odložit, musím s ní vydržet celý den a nesmí mě rušit (docela se při práci potřebuju soustředit, nemůže mě něco dloubat při každém poposednutí). Gripy Waltheru mi sednou docela dobře - a právě Shield má tvarově podobný grip, takže doufám, že by mohl být horkým kandidátem :)

Pořád mám záložní plán, a to je sehnat nebo si nechat udělat bellyband pouzdro nebo nějakou variaci na kangaroo pouzdro. Sice se z toho blbě tasí, ale lepší blbě tasit, než vůbec nenosit. A už jsem otestoval, že když bude pouzdro dobře držet, tak mi tam nepřekáží ani to XDM.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#142 » čtv 18. kvě 2017, 18:04

Shield akorát má celkem ostrá kovová mířidla ostatně jako každý S&W M&P. To třeba dloube a škrábe mě. Jenže jsem celkem zfotrovatěl, pro nějakého hubeňoura to bude pohoda ;). Pokud by sis chtěl Shielda v 9 osahat nebo si zastřílet a jsi z Prahy tak dej vědět. Mám i kydexové IWB a OWB tak si můžeš zkusit jak to sedí.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#143 » pát 29. pro 2017, 17:34

Nevíte, kdo by byl schopný sem dostat SHIELD 2.0 ? Tady jsem to ještě neviděl... https://www.smith-wesson.com/firearms/mp-9-shield-m20-0

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#144 » pát 29. pro 2017, 17:52

Ten je fajnový no, hlavně ten s laserem by stál za hřích ;). Možná se zeptat ve střeleckém servisu ale ono je u nás S&W za trest, posílají sem jen zbytky.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#145 » pát 29. pro 2017, 18:02

Dotaz odeslán do střeleckého servisu :-) Jako že u nás SW, co se prodává, jsou odpadky z USA?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#146 » pát 29. pro 2017, 19:00

Odpadky bych netvrdil ale jsme pro ně malý trh tak posílají nepravidelně a jen co zbyde ;). Řekl bych ale že to je už lepší.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#147 » pát 29. pro 2017, 19:10

Malý trh jsme i pro CZUB... Domácí produkty zde máme dražší cca o 30 - 40 %, než v USA... Tak že je to nelogický, produkty z USA bychom měli mít o cca 30% levněji, než oni... :-) :-) :-)

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#148 » pát 29. pro 2017, 19:14

:D jo to by bylo fér ale můžem si o tom nechat zdát. To s CZUB ani nevím, mě se jejich zbraně až na Bren2 nelíbí. No každopádně to už jsme trochu OT. Každopádně Fullsize M2.0 u nás byl vcelku rychle, Shield po novém roce určitě bude taky.



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#149 » pát 29. pro 2017, 19:17

JJ, počkám :-)



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#150 » úte 6. úno 2018, 17:25

Zdravím, je u této pistole přehoditelný vypouštěč zásobníku na druhou stranu? Na netu se k tomu nemůžu dopátrat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů