S&W M&P 9 Shield

Glock a spol.


garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#1 » stř 22. kvě 2013, 08:22

S&W MP9 Shield -subcompact , co vypadá velmi slibně ...
Loňská novinka dle dovozce Banzai konečně dorazila Čech snad i někam na prodejnu :roll: ,cena 14.970,-Kč zdá se rozumná ,zatím to všichni chválej ? Pochlubte se ,kdo ji máte ,jaké jsou první střelecké zkušenosti ? miřidla jsou s tritiem?, zásobník 1x nebo 2? atak...
Díky zdraví Garf

nějaké ukázky : S&W J.Miculek a dole náš asi všeobecný oblíbenec Hickok :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=D1pu0CCkvak
http://www.youtube.com/watch?v=A7pmjCWSgJU

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#2 » sob 25. kvě 2013, 04:54

Dvojnasobna cena oproti USA mi nejak moc rozumna neprijde a otom rocnim cekani nemluve. Chtel jsem koupit slecne na Vanoce, ale furt nebyl, tak PPK to vyresilo :-).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#3 » sob 25. kvě 2013, 04:58

Zasobniky by k tomu mely byt 2, jeden 7 ranny co nevycniva a jeden na osm s navlekem, co prodluzuje rukojet. Me osobne na IWA prekvapila velikost, prisel mi az prekvapive velky, cekal jsem ze to bude mensi, hold zdani z fotek a videi trochu klame.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#4 » sob 25. kvě 2013, 05:02

Spoust ma byt v zakladu lepsi nez stare kusy velkych S&W M&P, no ale me osobne by kleplo z te "lamaci" spouste, prijde mi to hrozne, ale kazdy ma jiny vkus.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#5 » ned 26. kvě 2013, 09:42

Díky za postřehy, já pravda už mám plastovou dobu s G26 za sebou :roll: , ale protože už "nějaký pátek" čekám na americkýho Siga 239 SAS , a asi ještě čekat budu... , tak se porozhlížím po malé funkční,jednořadové," singlstack" pistolce v 9Luger na tahání , je mi líto "ošoupávat" denně Pepka... (když se tak nad sebou zamyslim, tak koupit dalšího PPK uloženku a vyjde to na půlku :mrgreen: )

Když ta" 9 Shield" vypadá z dálky=obrazovky docela pěkně, ergonomicky,- otlapkám si ji ve Střeleckémservisu u p.Ondry ... většího Compacta S&W MP9 jsem otlapkal a pocit v ruce byl určitě lepší ,než G26,kterou jsem měl a nosil nějakých 8let ...
S cenou máš samo pravdu.. ,ale z Us nic levného není a nebude ...
Ta spoušť je srovnatelná s Gé ? když je tam ten oný bazmek na spoušti ?, předpokládám ,že tam bude naloženo pár kilo víc ,oproti Gé 2Kg stojině...?
Garf

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#6 » ned 26. kvě 2013, 21:43

Ta spoust se lame na tom cepu, prijde mi to hrozne, me osobne to vadi.
S Apex tuningovou spousti jsou pry S&W M&P v pohode, ale asi bych si dlouho zvykal na to lamani.
Shielda jsem mel v ruce, je fajne stihly, placaty, ale prekvapilo me (mam velkou ruku) jak je velky v realu na vysku hlavne oproti moji predstave z fotek a videi z netu. Ta vylepsena spoust s vice vyraznym resetem co je v Shieldu uz ted je i v normalnich velkych M&P, ale na Apex to furt nema.
Me se libi velky M&P 5" sportovni, sedi mi to v ruce mnohem lepe nez Glocky (tam mi vadi uhel rukojeti), no ale ta spoust mi vadi to "lamani", vyladena spoust od Glocka je lepsi podle me.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 27. kvě 2013, 11:54

Na M&P Apex vyrábí i hliníkový jazýček spouště alá Glock, nicméně přímo pro Shield nabízí jen "Carry kit", kde po instalaci zůstane zachovaný původní jazýček.
Obrázek



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#8 » stř 10. pro 2014, 00:32

Nějaké nové informace, SMITH & WESSON M&P9 SHIELD ? tak se pochlubte...., už jich tu pár prodaných je, tak nějaké zkušenosti ...šup sem s tím...
díky...

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#9 » stř 10. pro 2014, 08:23

Cca 2500 ran, 0 problémů. Chod spouště se provozem zcivilizoval. Zatím se neobjevilo nic, za co bych chtěl Shielda vyměnit (na nošení). Akorát je to u nás horší s dostupností příslušenství - pouzdro a zásobníky jsem si musel nechat poslat z US.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#10 » stř 10. pro 2014, 09:15

Prejavuje sa na tom uz nejake opotrebovanie, alebo mozes prosim ta potvrdit ze je to na rozdiel od inych malych veci fakt pravidelne strielatelne bez nasledkov? Vdaka.

M.

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#11 » čtv 11. pro 2014, 08:12

Nic na tom nevidím. Zkusím o víkendu vyfotit nějaké detaily.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#12 » sob 13. pro 2014, 08:44

Včera jsem to dlouze otlapkával u svého dodavatele ve Stráži u Lib.
Bohužel jen otlapkával .... A líbí se mi to , až na spoušť ,ta snad přímo skřípe, ale věřím=doufám ,že se s tím dá něco dělat ....vnitřnosti zpracování perfektní , je to užší než G26 , v mé menší ruce to sedí s delším zásobníkem dobře ,není to takový kopyto ,jako Géčko prostě mi to tak ňák sedlo do tlapy ,pro účely nošení tahání v 9luger asi dobrý , když jsem to rozebral tak je to glock ,jen je všechno takový slabší=méně masa=materialu, takže na velký objemy střílení to nevypadá , ale na střeleckou údržbu po seznámení se do 100ran/měs a na nějaké to denní nošení , bych to viděl velmi positivně...Cena- díky p.Singerovi z ČNB ,no nic
15.tis není to tak dlouho co jsem kupoval USD za 17,-Kč :twisted:
co k "Schieldu" říká HICKOK ? , myslím ,že ho střílel ale v us ráži .40 tam to bude malinko :-) krutopřísně hustší ...když budete vědět šoupněte sem...
sig 239tky nejsou a když jsou ,tak nesmyslně předražený, G26 je moc baculka měl jsem ji 8 let sloužila spolehlivě a dobře, ale Ta váha velikost šířka , a ostatní už je až na vyjímku v 9mm short...
ještě zmíním miřidla 3 bílé tečky čitelný - dobrý ,ale za šera netuším ? , chtělo by to nočky=tritia , ale to bude z tej hamériky problém dovézt a nebo domontovat za šišku 4.000,-trijicony ....
a to ,že nemaj banzaiové zásobníky je klasika, jak u sigů :-) furt stejný :ugeek: dovezou 20 pistolí a zásobníky si shánějte po evropě jak chcete ....
no když ještě někdo přidáte pár zkušenosti..
jako cca subjektivní pocity při střelbě,srovnání s "něčím" ,+- přesnost na cca 10-12m mezikus hodnotit nebudem , spíš jak se to chová, rovná do záměrné , dabl a tak ,povolený zápěstí ...
tak budu,budem rádi.....
díky :mrgreen:
hezký den protected by S&W

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#13 » ned 14. pro 2014, 10:37

Přikládám fotky Shielda - najeto cca 2500, stáří 1,5 roku, nepravidelně nošený. Stříleny v 90% přebíjenky Alsa, zbytek subsonic SB. Závady si nevybavuji, takže prakticky 0. Uživatelské zkušenosti je třeba vnímat vzhledem k tomu, že se jedná se o subkompakt na nošení a obrannou střelbu. Z toho plynou dvě hlavní věci, se kterými jsem se osobně musel poprat:

1, Spoušť - relativně dlouhý chod a velký odpor na konci, reset oproti Glocku o něco horší. Dá se s tím ale naučit a mám vyzkoušeno, že ve zpocených a třesoucích se rukách je to vlastně dobrá charakteristika.
2, Úchop - zbraň je úzká a ačkoliv mám zhruba střední ruku, zjistil jsem, že při tasení ji na první výstřel nedokážu ještě pořádně rovně uchopit a první rána při vícenásobných výstřelech jde doleva (jsem pravák). Další už jsou v pohodě.

Co naopak nebyl problém:
1, "Zlomená" spoušť - při správném pokládání prstu na spoušť o ní vůbec nevíte.
2, Zvladatelnost zpětného rázu - jakmile zbraň pořádně držíte, lze z ní v pohodě absolvovat vícenásobné výstřely. A ani 200 ran v jednom dni vám zápěstí nebude vyčítat.

Celkem vzato: ano s Shieldem lze pravidelně trénovat bez obav o jeho i své zdraví. Zároveň je asi třeba si ze Shielda něco odstřílet, aby člověk dosahoval požadovaných výsledků. (To však nejspíš platí pro každý subkompakt.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#14 » ned 14. pro 2014, 10:48

(Omlouvám se za navazující příspěvky, ale rád bych ještě přidal dva obrázky.)

Přesnost: Na Shielda jsem pořídil tritiová mířidla Meprolight přes eBay z Izraele. (Z originálních mířidel vypadla po pár stovkách výstřelů tečka s barvou, tak jsem měl aspoň důvod ;-) Přiložený nástřelný list je A4 na 15 metrů.

Zásobníky se dají dokoupit na Brownells. Nejjednodušší řešení pouzdra je látková Dasta na dvoupalcový revolver, ve které Shield krásně sedí a není vidět ani pod tenkou košilí. Na nošení s nábojem v komoře ale asi není ideální. Jinak pouzdra kydex, kůže apod. přímo pro Shielda jsem zatím viděl jen v US.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#15 » ned 14. pro 2014, 18:17

Vdaka za pekny prehlad. Inak rozne varianty Fobus puzdier priamo na MP Shield sa daju kupit cez rakusky (resp. nemecky) amazon z Izraela - zaregistroval som ked som pred mesiacom objednaval na svoju full size MP9.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti