S&W M&P 9 Shield

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#91 » úte 7. čer 2016, 08:14

Ahoj. Já byl s ArnieX vyzkoušet Shielda na AVIMu (díky :-) ) a potvrzuju co píše. Shield mě nadchnul určitě bych mu dal přednost jak před G42, tak G43. K té spoušti - lepší spoušť než na Shieldu mám na Glockách, JENŽE na G17 mám stavitelnou spoušť ZEV a na G26 mám přendanou spoušť z G17ky, která (prý) s původním majitelem absolvovala hodně přes 20 tisíc výstřelů, takže je krásně ochozená. Obecně mi ale spoušť na Shieldu nepřišla vůbec špatná a osobně mi vyhovovala mnohem víc, než standardní spouště na G42 (děs běs) a G43 (nic moc).

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#92 » úte 7. čer 2016, 08:33

ArnieX: díky. Glock má SAO (Safe Action Only), což není ani čistokrevné SA, ani čistokrevné DA, právě proto,že to má taky částečně předepjatý úderník.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#93 » úte 7. čer 2016, 08:43

Zrovna jsem koukal na web S&W a zjistil jsem, že od 20.5. začali nabízet .45 ACP verzi Shieldu. Těžko říct, kdy jí někdo importuje k nám ale pro milovníky .45 ACP to je dobrá zpráva.

11531_01_lg.jpg


Rough Boy: Ještě jsem na to koukal a názory se různí. Úderník je předepjatý na 98% a tedy je to považováno za DAO, protože vždy musí dojít k dopnutí úderníku před výstřelem. Někdo jiný prozměnu říká, že je to SAO protože je vždy napřed potřeba natáhnout závěr před výstřelem. Takže tak. Asi na tom zas tak moc nezáleží, rozhodně to není SA/DA takže spoušť je konzistentní.

Jo a SAO není Safe Action Only ale Single Action Only. Safe Action říkají tomu bezpečnostnímu mechanismu spouště, blokátoru úděrníku apod.

Espezetka: Není zač.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#94 » úte 7. čer 2016, 10:15

ArnieX píše:Pokud je mi známo tak M&P je DAO s předepjatým úderníkem. Jak je na tom Glock netuším ale bude to asi podobné.

Nie celkom spravne - pokial by bolo SW MP DAO, tak by bolo mozne opakovane natiahnut a spustit bici mechanizmus stlacanim spuste (viz Walther P99). Co nejde, takze DAO by som to nenazyval. Natiahnutie (predopnutie) musis spravit pohybom zaveru.
EDIT: Ano, ten Walther je SA/DA, uvadzam ho ako priklad zbrane s priamobeznym udernikom (striker) ktora ma DA rezim.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#95 » úte 7. čer 2016, 10:23

MM: Co jsem tak vygooglil tak to dříve i sám S&W označoval za DAO protože i přes předepnutí je nutné pohybem spouště vždy donapnout úderník. Je fakt, že nelze ale mačkáním spouště opakovaně napínat bicí ústrojí, tedy to bude asi opravdu z praktického hlediska spíše SAO.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#96 » úte 7. čer 2016, 11:07

Dnes už se nepoužívá označení SA/SAO/DA/DAO... jak to bylo zvykem u zbraní s kohoutem.Výrobci běžně uvádějí jak je to zrovna napadne. Obecně je to tak, že SA jen uvolní kohout/úderník a DA ho natáhne (či jen donatáhne) a pak vypustí. Tedy jestli dělá jednu akci nebo dvě. Díky právě tomu "donatahování" DA nezaručuje sám o sobě možnost znovu zmáčknout spoušť. Proto přišli ještě s termínem "SSC" second strike capability, což označuje právě tu možnost opakovaného pokusu o výstřel. Jeden z důvodů rozlišování SA nebo DA u zbraní s úderníkem mělo být také, jestli je úderník dost natažený - má tedy při selhání dost energie pro odpálení zápalky, nebo jestli je nenatažený či natažený příliš málo. Ale opět každý výrobce tomu říká jinak. U Shielda si nejsem jistý, nikdy jsem to nezkoumal, ale třeba Glock je přednatažený DAO a třeba XD od springieldu jsou plně natažené - SA (i když oni tomu říkají USA-ultra safe action). Závěr toho zmatku je, že je potřeba si zjistit, jak je to v realitě a ne co výrobce tvrdí.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#97 » úte 7. čer 2016, 11:12

Mihlit: Parádní přiblížení a vysvětlení. Moc díky. Tím pádem se svým na 98% předepjatým úderníkem u Shieldu a celkově řady pistolí M&P by se dalo mluvit o DA.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#98 » pát 29. črc 2016, 10:42

Právě jsem dostal zprávu z prodej-zbrani.cz že mají shieldy skladem na webu to ještě nemají ale kdyby někdo sháněl můžete se na ně obrátit.



Návštěvník

Příspěvek#99 » sob 20. srp 2016, 22:30

Nechal byste mne někdo přes týden střelit z libovolné MP v 9L na AVIMu? Potřebuji během týdne uplatnit NP a rád bych si to zkusil, strelecky servis má dle webu právě jen Shield a na skladu nic moc jiného, tak tam nechci topit 2k.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#100 » sob 8. říj 2016, 11:12

Já jsem měl možnost si ze Shielda několikrát vystřelit pár zásobníků a musím uznat, že na sub-compact to nemá špatnou ergonomiku. Mám veliké ruce a i tak v pohodě dosáhnu na spoušť, aniž bych musel křivit prst (což u Glocka 43 prostě nedám) a i celkem dobře sedí v dlani. I při střelbě se chová celkem kultivovaně, zvládnou to i ženy, i když to nijak příjemné v porovnání s full-size pistolí samozřejmě není. Jediná vada na kráse je to, že tlačítko záchytu závěru není určené k jeho vypouštění a u nové pistole jde velice těžko zmáčknout, když drží závěr. Po pár set ranách se sice uvolní, ale stejně se má k vypouštění potáhnout závěr dozadu. Na druhou stranu ta lámaná spoušť nevadí, i když jsem si myslel, že bude.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#101 » sob 8. říj 2016, 11:17

Záchyt závěru je i podle výrobce "slide lock" a ne jako u jiných zbraní "slide release" ono obecně potažení závěru dozadu je neuniverzálnější postup.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#102 » sob 8. říj 2016, 11:45

Jo, proto jsem psal, že k tomu není určený :) Ale pro někoho by to mohlo byt překvapení/problém, ne že by to byla vada zbraně. Mě osobně to může být jedno, protože jako levák ho stejně na většině pistolí ani používat nemůžu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#103 » sob 8. říj 2016, 11:47

Je asi třeba si uvědomit, že Shield je především záložní zbraň a takto je i konstruován.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#104 » sob 8. říj 2016, 12:45

S tím jsem ji taky hodnotil. Nebo to vyznělo jinak? Bohužel střelbu nemůžu srovnat s ničím jiným, protože sub-compact jsem nikdy jiný nestřílel a nejblíže byl 2" revolver v .38 Spc. Glocka 43 a Ruger LC9s jsem měl jen v ruce. A ten Glock bych asi ani nezkoušel, protože na moje prsty je ta spoušť tak blbě umístěná, že musím úplně zkroutit ukazováček, abych na ni vůbec dosáhl. :mrgreen:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#105 » sob 8. říj 2016, 12:51

Glock 43 měl původně spoušť úplně jinou a natolik špatnou, že jsem ho totálně odmítl. Pak se ovšem začala dovážet druhá varianta, kde si troufám tvrdit, že spoušť je v základu o něco lepší než u Shieldu (lepší chod). Shield má ovšem pořád totálně lepší ergonometrii. Pak ještě může hrát roli dostupnost náhradních dílů a případného upgradu. Tam je to bohužel zcela jednoznačné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů