CZ P-09

Glock a spol.
Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#181 » sob 20. úno 2016, 20:20

SDN = Secretaria de la Defensa Nacional - the Mexican Dept of Defense.

Result of a cancelled contract or contract overrun (military or national police).



Karlow
Příspěvky: 5

Příspěvek#182 » ned 21. úno 2016, 15:49

Svoji P09 jsem si koupil 19.2.2016 v podnikovce v UB. Mimochodem, s obsluhou jsem byl moc spokojený. Až doma jsem zjistil, že v nástřeláku je datum 22.10.2014. Je běžné, že se v podnikové prodejně prodávají takto "staré" zbraně?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#183 » ned 21. úno 2016, 15:59

Tak vzhledwm k tomu, že je to "exportní souběh" to není tak staré. Z jiného oboru si dovedu představit, že byla s Mexičany dohoda o dodávce více kusů (opce), nebo smlouva o nahrazení výrobků, které neprojdou interní přejímkou dodavatele, novými. Prostě se vyrobilo o pár procent víc kusů než bylo v dodávce a nechaly se na skladě. Když pak nebyly potřeba, tak šly v podnikovce na rozprodej.

Před 10 lety se takto v zahraničí prodávaly vz 70. V originálním exportním balení. Rozprodej skladů.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#184 » ned 21. úno 2016, 16:02

To se priznam, ze nevim..
Kdyz jsem procital forum ohledne toho oznaceni zbrane, uvadelo tu samou zkratku i par americanu. Jedna se pry o zrusenou dodavku/ prebytek z objednavky pro mexickou policii/ armadu.
Jestli se jedna do jiste miry o unikat v cechah, nebo jestli je to vycuranost czub ze prodavaj i takto drive vyrobene zbrane ktere nebyli schopni prodat je otazka..
Skoda, ze se takhle neda koupit treba policejni octavka :-D



Karlow
Příspěvky: 5

Příspěvek#185 » ned 21. úno 2016, 16:25

Ať je to jak chce, vypadá fakt parádně. Jen jednu vadu na kráse má, objevil jsem ono vydutí plastového rámu, o kterém toho bylo tolik napsáno, především u P07 DUTY. Snad je to jen kosmetický nedostatek a nebude mít vliv na funkci...



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#186 » pon 22. úno 2016, 07:58

Ještě naposled k pouzdru - venkovní platové Hogue Power Speed sedí i k P-09 (původně pro P-07 či CZ 75), jen trčí asi 0,5 cm spodním otvorem. :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#187 » čtv 25. úno 2016, 13:30

V popisu u P-09 píšou, že má minimalizovaný zpětný ráz. U P-07 to tam napsané nevidím.

Můžu to chápat tak, že ta větší má menší zpětný ráz ? Připadalo mi, že ta P-07 se mi při střelbě v ruce více zvedá, než třeba 75 a nevím, jestli to není jen subjektivní pocit.

Máte je někdo porovnané obě ?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#188 » čtv 25. úno 2016, 16:56

Ono se to dost dobře porovnavat nedá. P 07 je kompaktní zbraň s plastovým tělem, která je lehčí než CZ 75, proto se da předpokládat při stejné ráži větší zpětný ráz. Velkou roli hraje i rozdíl v chování plastoveho a ocelového rámu. Každý ma jiný tvar, jinak se drží a jinak přenásí energii do ruky. Všechno je to asi o zvyku. Pokud budes se zbraní hodně střílet, zvykneš si na její chovaní a subjektivně se ti bude zdát její zpětný ráz menší. Kdysi jsem trenoval a střílel IPSC Glockem a když jsem střílel v práci se služebním kompaktem CZ 75, měl jsem pocit že při každém výstrelu snad došlo k havarii zbraně. Taková mi to přišla šlupka. Teď střílím už deset let Shadowem a kompakt mi příjde v pohodě. Když vezmu Glocka tak se divím, jak jsem s nim mohl střílet. Prostě s čím hodně trénuješ, to se ti zdá dobrý..



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#189 » čtv 25. úno 2016, 20:25

Mám je sice obě (CZ75 a P07)ale nějak nevím jak rozumně odpovědět. Asi jak píše Chip, protože P07 je nová a teď s ní střílím nejvíc tak je dobrá. CZ 75 se teď víc válí v trezoru. P 09 jsem měl možnost si půjčit.
Ale přeci jenom pokud bych měl srovnat CZ 75 a P09 tak překvapivě u P09 jsem měl pocit lepšího chování po výstřelu. Na plast celkem nečekaný výsledek Vysvětluji si to ale tak že 75-ka je 22 let stará, slušně střílená, pružina závěru výrazně lehčí než u nové P09. Možná proto u P09 dokáže lépe zbrzdit a rozložit energii při zákluzu, zatímco u 75 prostě s velkou nezbržděnou energií dolítne závěr na doraz rámu a vznikne to čemu se říká že kope. Možná plast sám pomáhá lepšímu pocitu. Ale zase jde P 07-09 těžko natahovat. Vše je subjektivní, někdo to může mít jinak. Pro mě je 75 s plným zásobníkem už docela těžká pro střelbu jednou rukou, musím oběma, nebo nabíjím max 5. U plastu je naopak lepší nacpat plný zásobník, jinak je předek těžší (p09) a u P07 je perfektní ovladatelnost jednou rukou pořád.
P07 na tom není nějak dramaticky hůře, taky silná pružina, hůře se natahuje a zpětný ráz tak nějak vpohodě. Až půjdu příště na střelnici vezmu 75 a P07 a ještě to vyzkouším, ale vzhledem k tomu že jsem celkem velký šťoural a už jsem je obě zkoušel a přesto si rozdíly nevybavuji, tak si myslím že velký rozdíl tam překvapivě nebude.
Mě totiž vyhovují více zbraně které mají menší vybrání pod bobřákem, tzv. rovnou rukojeť. Líp je zmačknu. A právě 75-ka je víc vybraná a tak tam kde mám v dlani sílu nemám co mačkat - chybí materiál. U P07 s použitím nejmenších hřbetů docílím pevného stisku výše, takže jednou rukou to je lepší.
Samozřejmě bylo by lepší porovnávat novou 75 s novou P07, třeba by taky měla tužší vratnou pružinu závěru.
Tak nevím jestli to co jsem napsal dává nějaký smysl, někdy si říkám mlčeti zlato.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#190 » čtv 25. úno 2016, 20:47

Ty, co jsem měl v ruce, byly používané střelnicové kusy a vratné pružiny měly tak zhruba nastejno. Jedině Glock měl zcela jinou sílu pružiny.

Pochopil jsem, že těžší ČZ75 je stabilnější díky váze, ale jde mi o rozdíl mezi P-07 a P-09. Asi si příště zkusím porovnat tyhle dvě.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#191 » ned 28. úno 2016, 09:33

Je to jednoduchy... P-07 je lehci, nez P-09. Navic ma kratsi lauf, takze vyjde vic nespalenyho prachu, ktery jeste pred pistoli krapne. Logicky tedy P-07 vic kope.
A jak uz psali zkusenejsi - jde o to se tu 1 zbran naucit ovladat, pak zjistis, ze to, jak to kope ma na beznou strelbu temer nulovy vliv (pokud tedy neporovnavas Berettu 91 .22LR s 50kou Desertem).

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#192 » ned 28. úno 2016, 09:55

cmk píše:Je to jednoduchy... P-07 je lehci, nez P-09. Navic ma kratsi lauf, takze vyjde vic nespalenyho prachu, ktery jeste pred pistoli krapne. Logicky tedy P-07 vic kope.
A jak uz psali zkusenejsi - jde o to se tu 1 zbran naucit ovladat, pak zjistis, ze to, jak to kope ma na beznou strelbu temer nulovy vliv (pokud tedy neporovnavas Berettu 91 .22LR s 50kou Desertem).

Přesně tak. Řečeno stručně a jednoduše.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#193 » ned 28. úno 2016, 11:41

Takže z toho plyne poučení, že si příště půjčím na otestování P-07 a P-09 a porovnám si to ve své nezkušené ruce :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#194 » úte 1. bře 2016, 11:25

Opravdu se ta P-09 méně zvedá, ale je to i tím, že se mi na ní lépe poskládají ruce a tedy ji i lépe držím.



cid
Příspěvky: 1

Příspěvek#195 » stř 2. bře 2016, 18:23

Nepoužíváte někdo etuji přes rameno. Dasta 787 je malá. P09 se tam vejde, ale pak se obtížně zavírá a otevírá. Kdyby P09 byla o 1cm menší tak ný to bylo OK..) Pokud někdo víte o nějaké kapse přes rameno, která funguje a 09kou, tak dík za radu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů