GP K100

Glock a spol.


buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#466 » čtv 19. led 2017, 19:54

Mám G 34 dříve také G26 a GP P1. Mažu vše stejně jen Ballistolem a to tam, kde se to o sebe "tře" a není problém. Údržba by měla být základ. Obavy nejsou na místě.



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#467 » pát 20. led 2017, 08:49

2 lukasgs: SZ ;)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#468 » sob 21. led 2017, 02:03

Co se čištění týče, nevidím v tom rozdíl oproti čemukoliv jinému. Prostě vytřít a dostat ze zbraně bordel po střelbě, za chvilku je hotovo. Ubrousky, kartáčky, špárátka, kam se jinak nedostanu. Žádná věda prostě. Následné mazání, klidně Ballistol, nebo motorový olej, co kdo chce. Neutírat úplně do sucha, nechat trošku hrubší film, ale ne, že to poteče! Pak vzniká leda "bláto" ze spalin. Kapku oleje a rozetřít prstem, případně uchošťoura...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#469 » stř 25. led 2017, 15:05

Kdo máte target verzi s mikrometrickým hledím elliason, můžete mi šuplerou změřit velikost výřezu v hledí (kudy se kouká na mušku)? Díky



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#470 » čtv 26. led 2017, 09:56

Mám dotaz na shození závěru při doražení zásobníku na své K100 MK12. Při prvních střelbách jsem musel dost důrazně zasunout zásobník, aby to závěr shodilo a to ještě velice nespolehlivě. Co jsem tak pochopil, tak by to mělo jít celkem hladce a spolehlivě. Prostě jen důsledně zasunout. Žádná nesmělá erotika. Měl někdo podobný problém?
Díky

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#471 » čtv 26. led 2017, 14:33

Jak dlouho ji máš? Koli je z ní nastříleno? Jakmile se trošku vratná pružina poddá a díly zajedou tak to půjde lépe.



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#472 » čtv 26. led 2017, 17:09

Zapomněl jsem to napsat - na střelnici jsem byl jen jednou a pustil jsem 2 x 50 včeliček. Takže očekávám, že se to časem výrazně zlepší a bude to fungovat tak, jak má. Jen jsem se chtěl ujisti, zda to má fungovat hned od počátku, nebo se musí zbraň klasicky "zajet".

Děkuji za reakci.



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#473 » čtv 26. led 2017, 17:28

S tim shazovanim zasobniku mam takovy pocit, ze starsi modely MK6,MK7 mely mensi probrani na zachytu, takze to shazovalo nekdy skoro i samo. Model MK12 uz ma ten zoubek vetsi, takze to drzi lepe.

Ja osobne prave kdyz jsem mel MK7, tak jsem si to zapiloval, aby me to nepadalo, bo se mi to nelibi :) Mk12 funguje dle mojich predstav.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#474 » čtv 26. led 2017, 19:14

Pokiaľ chceš, aby zarazenie plného zásobníka zhodilo spoľahlivejšie záver, je vhodné silu úderu (resp. vektor sily ;) ) nesmerovať kolmo k osi hlavne na celú pätku, ale mierne šikmo vpred, úderom viac do jej zadnej časti.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#475 » sob 28. led 2017, 15:43

Jsi chlap, neboj se šuplíkem praštit trošku, kvéru nic neuděláš :) :) Navíc jak píše Igrlik.

Další věc, pokud máš plný zásobník, nebo skoro plný, spadne to ok i při méně agresivním doražení. Jak v něm máš pár nábojů, musíš třísknout víc. Nic zvláštního, fyzika...



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#476 » ned 29. led 2017, 10:41

Nechám tomu čas. Zkoušel jsem to naposledy s 10 včelama v zásobníku a musel jsem do toho hodně praštit. I jsem zkoušel různě měnit polohu zbraně a směr úderu :) Nakonec ale pro to moje střílení budu prostě shazovat závěr potáhnutím dozadu. Bude to nejjednodušší a podstatně elegantnější.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#477 » ned 29. led 2017, 14:05

u P1S a P11 může být silnější úder do zásobníku docela bolestivej :) Na mojí P1S ten úder musí bejt fakt hodně silnej a už se si tam takhle dvakrát skřípnul kůži na malíkový hraně. Dokud se to neoběhá, tak stahuju závěr ručně. Dá se tomu nějak "pomoct"?



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#478 » pon 30. led 2017, 06:37

Pomoct se da vsemu, staci hranu zachytu malinko zakulatit pilnickem, aby to nedrzelo tak velikou ostrou plochou. Pak uz to bude padat jako na prvnich modelech

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#479 » stř 1. úno 2017, 09:02

... ale aby Ti to potom nepadalo samé, keď si s prázdnou pištoľou a záverom na záchyte kýchneš alebo up**neš :lol:



Jkirr
Příspěvky: 8

Příspěvek#480 » sob 4. úno 2017, 23:51

K tomu mazání, já netuším co s tím děláte ale já ji vyčistím obyčejným Balistolem, vytřu do sucha a 500 není problém asi by dala i více ale nezkoušel jsem to. Závěr mi taky neschazuje a ani mě to netrápí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 27 hostů