GP K100

Glock a spol.


xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#841 » stř 18. zář 2019, 19:16

Jen u zásobníku, který jsem kdysi koupil u Proarms (původní dýleři/puškaři GP než to převzal QINS). Nechtěl jsem se s tím crcat, navrhl proarm slevu, což hned přijali, protože evidentně měli špatné svědomí :)



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#842 » čtv 19. zář 2019, 07:31

Zásobníkům je cca 13 let, takže jedny z prvních, mírně omlácené. Díval jsem se, jestli nemají dneska v prodeji plastové, ale nemají. Tak budu asi buď dál něčím "patlat" nebo je zkusím dotaz u CZ prodejce :roll:



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#843 » čtv 19. zář 2019, 08:42

pokud střílíš něco, kde házíš zásobníky na zem, tak každej plechovej zásobník začne po čase reznout

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#844 » čtv 19. zář 2019, 19:47

Presne tak, jestli litaji po zemi, tak se neni cemu divit. Hlavne bych to asi videl i na to, ze tehda ty zasobniky jim vyrabel nekdo jiny, nebo byla horsi povrchovka...
Asi bych to jen lehce ocistil mosaznym kartackem, pak naolejoval a otrel do sucha. On zustane lehky film oleje, co by to mohl na chvilku osefovat :D
Nebo pripadne je rozebrat a znovu precernit. Ja osobne bych se na to asi vykvaknul a neresil to.

Plastove zasobniky jsem na K100 jeste nevidel. Nebo myslim nejake zasobniky pro CZ prekopat ?



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#845 » pát 20. zář 2019, 09:42

To vím, že když je házím po zemi (závody LOS), tak jim to nesvědčí, jen mě nenapadlo žádné "zázračné" řešení, aby nebyly stále od tenké vrstvy oleje a zkusil jsem se zeptat. Kdekdo dneska dává k pistolím plasťáky, tak jsem se jen pro jistotu mrknul, jestli na ně GP taky nepřešel, upravovat jiné se mi nechce, na to kašlu :P



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#846 » pát 20. zář 2019, 11:16

V jednom obchodě v Praze umí Cerakote povrch za 300Kč, tak to asi zkusím, doporučili mi to i jako nejspolehlivější variantu přímo z GP.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#847 » pát 20. zář 2019, 16:39

Tak je to na tobe, zejo :-P Muzes pro zajimavost sem hodit foto, tech tvojich otloukanku orezlich :-D

Otazkou je, jak moc je silna ta vrstva, jestli ti to nebude potom drhnout pri zasouvani ? Ja mam origo zasobniky ve zbrani s minimalnima vulema.

Jinak ja bych sel spise do klasiky cerneni podomacku.
Zasobniky rozebrat a poradne odmastit a odstranit rez atp, pripadne je pred cernenim namocit do Octu lihoveho, ten celkem slusne sezere cerneni = brynyr.Staci tak 30min. A pote po oplachnuti a hadrem odstraneni stareho cerneni ze zasobniku, je vlozit do kastrolu, kde nalejes litr Sava a pul kila Hydroxidu sodneho. Pekne pomaloucku promichat a zacit pozvolna varit. Povarit to tak 30-40min a budou jako nove.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#848 » ned 22. zář 2019, 16:41

Díval jsem se na ně a jak jsem je minule očistil a máznul, tak ta bodová rez není v podstatě vidět, fotit by je asi nemělo smysl. Spíš mě zajímalo, jak to řeší ostatní, protože většina lidí má dnes plastové. Ale určitě díky za návod na černění :-)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#849 » pon 23. zář 2019, 14:52

Jo takhle, tak mozna jen prikoupis jeste nejaky dalsi zasobnik novy, a tyhle stare uz budes mit jen jako zalozni. Preci jen po tech letech, budou mit narok.

Edit: Jeste k tomu cerneni, je dulezite po konci cerneni a vytazeni z cernici lazne, kovove soucastky poradne umyt v teple vode a mydle. Nejlepe kartackem to poradne vydrhnout, potece z toho hneda voda, coz je v poradku. Po dukladnem omyti je treba rychle vysusit ( pripadne pouzit fén ) a jako zaver, nastrikat olejem a rozetrit kouskem hadrik, nechat klidne hodinku pusobit, at se to zazere. Potom je mozne uz soucastky otrit " do sucha" hadrikem. A je hotovo.



Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#850 » pon 16. pro 2019, 21:39

Prcek píše:V jednom obchodě v Praze umí Cerakote povrch za 300Kč, tak to asi zkusím, doporučili mi to i jako nejspolehlivější variantu přímo z GP.

Ahoj, mohl bys napsat i jeho název? Mám K100 MK12 skoro 4 roky, naposled jsem ji měl u sebe asi 2 měsíce zpátky v lese (nosím teď převážně revolver) no a předevčírem jsem ji vzal na střelnici, čumím jak puk, orezlý závěr i s hledím, všechno vzadu z levé strany. Teď řeším co s tím a jak tomu předejít, protože svoje zbraně mám rád a rezavý fleky mě fakt neberou.

Když to vezmu kolem a kolem, nastříleno má do 1000 továrních SB, nikdy žádná závada ani v nezkušených rukou (půjčeno ženě) a nakonec zrezne v šuplíku, ačkoli ji po každém střílení čistím a nosím v nylonovém venkovním opaskovém falcu, kde se vůbec nedotýká těla. Stará Margo, co na ni každej kašlal a olej viděla jednou za půl roku, má povrchovku jak z továrny a tenhle slovenskej kepl nevydrží nic :|

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#851 » čtv 19. pro 2019, 23:19

Krovak84: Mohl bys sem hodit foto, jak moc je to orezle. Resilo se to kdysi snad zde, nebo na jinem foru. Ale uz se par majitelu naslo, co jim zbran rezavela, i kdyz byla opecovavana.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#852 » pát 20. pro 2019, 12:33

Bohuzel je to levna zbran a asi se k ni tak i musi pristupovat :( Me zacala reznout hlaven na usti. Ne z venku ani ze vnitr, ale z celni strany se zacaly delat dupky, dulkova koroze. A to jsem poctive po kazdem strileni cistil. Nemam valne mineni o kvalitach CZ, ale ta mi takle nerezne.



Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#853 » ned 22. pro 2019, 09:30

Teď už se mi to asi moc nepovede nafotit, odrbal jsem to mosazným kartáčkem a napatlal Break Free Collectorem, takže zbytky lišky ztmavly a nejsou na té černé skoro vidět. No ale zkusím. Mě po druhém střílení chytla hlaveň rez zevnitř. Nechal jsem ji nenamazanou, zvyklej z malorážky, tuším necelý týden a bylo to.



Krovak84
Příspěvky: 33

Příspěvek#854 » ned 22. pro 2019, 09:51

Hodil jsem to na uložto, sem to nejde kvůli velikosti. Po ohledání fotek tam jsou vidět díry v materiálu, je to horší, než jsem myslel. Budu to muset něčím fofrem neutralizovat, olej nebude asi trvalé řešení.

Fotky: https://ulozto.cz/tam/_9XxkWr1WKvFu



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#855 » ned 22. pro 2019, 17:07

Na to, že GP tvrdí, že povrch teniferují či co, tak jeto docela hnus velebnosti:(Jsem zvědav na tu svoji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů