GP K100

Glock a spol.


ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#706 » sob 16. zář 2017, 09:45

Tak jelikoz se tu motaji pouzdra nejen s drukem, i sam tazajici zvazuje ruzne varianty, nereagoval jsem na toto konkretni pouzdro.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#707 » sob 16. zář 2017, 09:59

PosmrkanyKapesnik:I když takový útok považuji ve svém případě za hodně málo pravděpodobný, tak na tom něco bude. Přeci jen zbraň v pouzdře, které je od opasku neoddělitelné a které se vůči opasku pevně drží v jednom daném úhlu (pohodlném pro nositele a ne pro ty ostatní) bude vždycky bezpečnější, než v pouzdru na volné a do určité míry "otočné" přezce. A i případné tasení asi bude jistější.

Přezka by byla pohodlnější na sundavání a nandavání, ale hlodal ve mně malý červík pochybností a ty jsi to potvrdil :-). Takže opatrnost přeci jen zvítězí; radši 2x zbytečně odepnu řemen, jen když na pouzdro bude spoleh.

A díky za připomenutí KM Saddlery - vím, že se tu tento výrobce už několikrát zmiňoval, ale úplně jsem na to zapomněl. Nabídka vypadá velmi slušně, bohužel GP K100 v seznamu zbraní neuvádí. Napsal jsem dotaz panu Zlému a uvidíme...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#708 » sob 16. zář 2017, 10:06

ggrandcz: Ano, zvažoval jsem obě varianty, nakonec to spíš vidím na variantu bez druku, protože použití na střelnici převažuje nad tím na ulici...

Každopádně ta teorie by měla platit i tak; z pevně uchyceného pouzdra se musí pistole tasit kolmo vzhůru, což je pro cizího člověka nepřirozený úhel. Když bude pouzdro volně, tak tato drobná překážka odpadá a navíc je zde druhá šance, že když bude pistole v pouzdře vězet příliš pevně, tak prostě půjde i s tím pouzdrem.



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#709 » sob 16. zář 2017, 10:50

SC1: Jak jsem se dival, tak K.M.Saddlery nejak podrazilo. Ale vyrobky maji opravdu kvalitni.
Ja osobne mam pouzdro Cobra, ktere je super a pak samosvorne pouzdro Mustang, ktere nosim nejcasteji.
Ale jak jsem psal, na tvoje vyuziti na strelnici, bych se klidne spokojil i s Dastou univerzalni. Taky odvede dobrou praci a stoji jen par stovek.

Co se tyka dotvarovani kozeneho pouzdra, tak aby sedelo suprove, staci pouzdro strict na chvilku do vody, aby zmeklo a pak pistoli dat do mikroten sacku a soupnout ji do pouzdra. Nechat volne uschnout. Po uschnuti se pekne pouzdro naformatuje na tvar pistole. Jak je to hotove, tak ho pekne namazat kremem a je hotovo :-)



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#710 » stř 27. zář 2017, 06:28

Jo, K.M. podražilo jak sviňa... Vloni jsem u nich kupoval na ČZ83 a bylo pomalu o tři kila levnější... Mrkni se na nabídku firmy Falco, mají jak textilní tak i kožený ;)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#711 » pon 2. říj 2017, 20:52

K tématu čištění K100: Udělal jsem pokus, že po každé střelbě (100-150 ran) protáhnu hlaveň několikrát boresnakem a pistoli pouze opucuju z vnějšku ubrouskem. Důkladné čistění s částečnou rozborkou činím za pomoci mosazného kartáčku, vytěráku a Konkoru a kluzné plochy po vytření následně mažu motorovým olejem (SAE 30), přičemž četnost tohoto čištění+mazání měním tak, abych vypozoroval závady.
Toto jsem zvolil jako nejzákladnější modus údržby a případné lepší varianty (a přípravky) budu srovnávat s ním.

Dosavadní pozorování (počet ran je od posledního "velkého" čištění a mazání):
- Po cca 300 ranách přestane spolehlivě padat závěr po doražení plného zásobníku.
- Po cca 450 ranách přestane spolehlivě vystavovat střelecká pohotovost.
- Po cca 550 ranách začnou časté zádržky (cca jedna z deseti ran).
Po vyčištění a namazání opět vše OK.

Podle toho, co jsem si zde přečetl, je by ale mělo být elementárním problémem mazání; tj. možná, že by se výše uvedené závady mezi čištěními neprojevily, pokud bych častěji mazal kluzné plochy. To vyzkouším příště...



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#712 » úte 3. říj 2017, 20:26

K tématu čištění K100:

Nevím, ale myslím se čistění zbraní dost přeceňuje. K100-ku čistím 1x za 14 dnů max, což je asi tak po 1000 výstřelech. Dost často z ní jen stlačeným vzduchem vyfouknu největší svinstvo, protáhnu kartáčkem hlaveň, kápnu pár kapek oleje do drážek závěru + na rolničku a složím. Olej používám obyčejný v malé modré lahvičce z Bauhausu. Zbraň ani po několika letech nevykazuje známky problémů, opotřebení, zádržky nemám žádné.



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#713 » stř 4. říj 2017, 05:46

Padání závěru je dost závislé na úhlu ve kterým dorážíš zásobník, aspoň u mojí jsem si toho všiml ;)



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#714 » stř 4. říj 2017, 08:50

SC1: Pekny testik, bud rad ze mas spolehlivou pistoli. Ono u kacen je to o tom, jak se sejdou vule. Navic hodne dela i to, jake naboje strilis :?: Staci strilet olovo s nejakym vic coudicim prachem, ala NO.5 a po 200-300 ranach budes mit zaseky, ani nemrknes.
Jak popisujes, ze se ti to zacao sekat, tak staci opravdu jen prokapat olejem na par mistech, a muzes pokracovat ve strileni bez cisteni.
Ja osobne zbrane cistim hned po strileni, alespon teda ten den. Nejak jsem tak nauceny. Nic mene, v ramci testu, je povoleno vsechno.

Jake jsi nakonec vybral to pouzdro ?

petras125: Podle tveho prispekvu, ocividne musis busit nejake IPSC. Bo nastrilet 2000 mesicne, to je uz pekne cislo. Jestli teda nebylo kapanek nadsazene ;) Kdyz pises ze ji mas nekolik roku, tak pokud tvoje cisla nelzou, musis mit davno pres 40 tis nastrilene :P
U tak jete zbrane, urcite bude videt opotrebeni :D



Jarda89
Příspěvky: 356

Příspěvek#715 » čtv 5. říj 2017, 11:08

Tak jsem si objednal kožený pouzdro od Falca :) Už se na něj těším a pak napíšu dojmy.. ;)
https://www.falcoholsters.com/cs/pohodl ... -puzdro-34



Ivan1
Příspěvky: 11

Příspěvek#716 » čtv 19. říj 2017, 15:38

Dočetl jsem se ve starém fóru "mujglock", že na K100 je u nás dobrý servis. Dovede někdo poradit s adresou či odkazem na netu starci, který na internetu není zrovna doma? Něco jsem koupil na Quins, něco na Prodej-zbrani.cz, ale spíš bych chtěl mít v záloze kontakt na spolehlivého puškaře, který zvládá pistole GP.
Jsem z Ústeckého kraje.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#717 » čtv 19. říj 2017, 18:30

QINS - Zdenek Entl je v ČR na GP opravdu odborník



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#718 » čtv 19. říj 2017, 20:24

PosmrkanyKapesnik: Nakonec jsem koupil pouzdro Mustang od KM Saddlery a k tomu ještě pouzdro na dva zásobníky. Pouzdro na zásobníky bylo akorát, to na pistoli bylo zpočátku trochu tvrdé (při té síle kůže asi normální jev). Ptal jsem se p. Zlého na ten trik s namočením a doporučil mi nejprve to raději zkusit s indulonou. Tak jsem si nechal poradit a po namazání a pěti dnech již sedí velmi dobře. K materiálu a zpracování nemám žádných výhrad, dodání bylo ve lhůtě, takže jsem naprosto spokojen a mohu doporučovat dále.

A ještě k té otázce "polního domazávání" K100 - co je nejlepší nosit s sebou? Je lepší olejnička "na šicí stroje", nebo nějaký sprej typu Konkor...?



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#719 » pát 20. říj 2017, 18:28

SC1: Ej tak to gratuluju :P Urco budes spokojeny, pouzdra maji fakt kvalitni.

Jako kdyz postaci poradne promazani, tak urcite to je setrnejsi postup. Navic u toho samosvorneho pouzdra, dost to ovlivnuje i ta pruzina, takze tam to klidne promazat vickrat, jako po nejakem tom tydnu. At to pekne nasakne tuk, tim nic nepokazis. Ono se to pak bude trosku lit tasit, kdyz to bude klouzat, ale taky se to pouzdro musi trosku zabehnout, ochodit...

Nic mene, s tou vodou je to taky osvedceny postup, jen je treba to nechat uschnout pomalu a pak poradne promazat. Timhle docilis uplneho vytvarovani, je to ale vhodnejsi na pouzdra, typu Cobra atp. Proste vetsi a idealne kdyz nemaji tu pruzinu.

Klidne hod foto, jak to vypada s pouzdrem i na ty zasobniky, celkem me to zajima ;)

Co se tyka mazani, ja treba pouzivam klasickou olejnicku, co byla ke kolu jizdnimu, takova plastova s uzaverem. A pak mam jednu malou lahvicku, od ocnich kapek, kde mam trosku oleje, tu nosim v baglu na strelnici, kdybch potreboval neco trosku promazat.
Urcite kapatko je vhodnejsi, das jen tolik kolik potrebujes, sprej je pšššššš a mas to vsude i tam kde nechces hah :lol:
Ale na domaci velike cisteni a promazavani, mam samosebou i spreje ruznych oleju a cisticu.



Ivan1
Příspěvky: 11

Příspěvek#720 » sob 21. říj 2017, 17:35

SlashKO - protože sám žádné zkušenosti nemám, děkuji za dobrý tip na puškaře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů