GP K100

Glock a spol.


DrussKH
Příspěvky: 6

Příspěvek#361 » stř 18. kvě 2016, 08:02

chrobák píše:tak dumám, k čemu to potřebuješ...
Jsou to rovné plošky - že by gravírování?


Hele asi jen nástřik barvou 8-) Zatím jen spekuluju. S gravírováním nemám zkušenost ale dal jsi mi brouka do hlavy ;)

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#362 » stř 18. kvě 2016, 08:03

U GP nabízí laserování na závěr ;) Možná by se našla i jiná fa. zde v ČR.



DrussKH
Příspěvky: 6

Příspěvek#363 » stř 18. kvě 2016, 08:53

HV píše:U GP nabízí laserování na závěr ;) Možná by se našla i jiná fa. zde v ČR.

Super...zatím jsou to jen nápady a je možný že od toho upustím, ale budu na to myslet ;)



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#364 » ned 22. kvě 2016, 08:40

V pátek jsem se stal šťastným majitelem K100ky, ale musím vám říct že ta sborka, to je teda dílo ;-) Prsty mám otlačené do puchýřů, jak jsem to trénoval a pořád mi přijde, že přesně nevím, kdy tam ten závěr dám správně.

Ještě, že na zkouškách jsme měli CZ83, protože s K100kou bych tam asi docela trpěl ;-)

Jinak všechny ostatní dojmy zatím super. Uvidíme, jak se s ní bude střílet.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#365 » ned 22. kvě 2016, 08:47

já mám p1s a ta je údajně na rozborku a složení ještě horší. pár dní jsem se s ní docela trápil, ale chce to jen trochu cviku.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#366 » ned 22. kvě 2016, 10:37

První dva dny jsme si stále opakoval u K100 rozborku a pak už to jde samo :D I manuální nemehlo mého ražení to má s rezervou za 10s rozebrané a zas složené, teď jsem si to schválně měřil, než jsem to napsal :) Není to žádná věda a žádná hrůza, chce to - jako skoro vše, jen trošku cviku. Osobně mi to přijde, jako úplně jednoduchá věc.



thubalek
Příspěvky: 19

Příspěvek#367 » ned 22. kvě 2016, 13:37

Haha. Odvolávám, co jsem napsal ráno. Už to taky dávám s jistotou a bez mozolů (deset sekund sekund to ještě asi nebude, ale rozhodně je to v pohodě).

Pomohlo mi si to zkusit bez pružiny a hlavně, najít ten bod, kdy to má zajet.

Jinak na to zkoušení bez pružiny maličko pozor, u pana Entla se mi povedlo ten závěr tam nějak narvat tak, že to nešlo ani tak ani zpět. Pan Entl tam pak musel zásobníkovou šachtou vrazit šroubovák, aby to "odemkl".

Každopádně první dojmy z kačky už nekazí nic. Uvidíme na střelnici.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#368 » ned 22. kvě 2016, 16:24

U té sborky je potřeba mít na paměti jednu zásadní věc, a to, že hlaveň musí být ze závěru vyjetá.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#369 » ned 22. kvě 2016, 20:52

S tím šroubovákem úplně v klidu, je to blokace :) Stal ose to mi, stalo se to dalšímu klukovi ,co to řešil na FB :) A s tou hlavní, jasan, to už dělám automaticky. Je to o zvyku, ale většině lidí, co to vidí, to nepřijde jako složitá rozborka. Teda až na jednu slečnu od nás z klubu, ta prostě K100 prý nerozebere. Takže servis dělá přítel :D JAko takové tintítko mi ta holka nepřijde, ale asi to fakt nedá...



Reilys
Příspěvky: 28

Příspěvek#370 » pon 23. kvě 2016, 18:48

...u nove je rozborka tezka(je to neochozene)... jak vystrilis cca 200 uz to jde... (ne ze by to bylo ochozene ale nejak to zmekne na spravnou uroven)... ;-)

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#371 » pon 23. kvě 2016, 19:44

Není to tím, že si zvykneš? :) Mě tedy pan Entl říkal, že to je vratnou pružinou, že když pak člověk dá zase novou, je to poznat. Logik uto má, ale vratná pružina přece nezměkne za 200 ran...ne?

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#372 » pon 23. kvě 2016, 20:15

Reilys a JakubCh- ja mam teda p1s a po dovozu domu a zkousce prvni rozborky a hlavne sborky jsem to chtel vyhodit z okna. Mam mk12. Jenze to je proste tim,ze nebyl grif a zkusenost jsem mel jen z cz75,kde to neni tak narocne na silu,vzdyt tam jen potahnete zaver o chloupek dozadu. No,k tomu "gepecku" - druha sborka po asi 100 vystrelech uz dobry. Hlavne klid,jistou ruku a rukojet zaprenou do bricha :D

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#373 » pon 23. kvě 2016, 21:14

Je to všechno o zvyku. Jo, musím tady použít trošku síly, a? Na rozložení a složení K100 jí mám dost. Fakt jen zvyk a grif. Loni na jaře se "staří kozáci" podivovali, jak rychle jsem měl Kachnu rozebranou (ve stoje), když si chtěli "tu otáčející se hlaveň" prohlédnout :) A slyšel jsem: páni, to je super, žádný čep jak na Číze (většina z nich má CZ-75) :D Říkal jsem si v duchu: kdybyste tak znali zblízka Glock... :D

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#374 » úte 24. kvě 2016, 10:19

už jsem to sem dával, žádná rukojeť opřená o břuch.....
https://www.youtube.com/watch?v=y2W_NtAPx-8
mám břuch velký, tak by to o co opřít bylo, ale todle je fakt jednodušší.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#375 » úte 24. kvě 2016, 10:40

To se tu řešilo už dřív, ale K100 (oproti P1) nejde složit bez držení rozborného segmentu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů