GP K100

Glock a spol.


xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#766 » pon 23. črc 2018, 20:47

Ivan1: K100P1 Mk6 odpaluje ok. Zaznamenal jsem několik nepřebití střeliva Geco. Koupil jsem kdysi v puškařství Novotný, další jsem nekupoval. Magtech a SB jsou ok. GP má super podporu, doporučuji kontaktovat emailem.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#767 » pon 6. srp 2018, 13:05

Ahoj ve spolek, je znatelný rozdíl v chodu spouště u sériové K100 a modelu dynamic nebo target? Respektive je mezi základní a vyššími verzemi nějak čitelný rozdíl v chování při střelbě? Díky.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#768 » pon 6. srp 2018, 16:01

Máš s GP nejakou zkušenost?



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#769 » pon 6. srp 2018, 16:27

Jj GP P1/12 ultra, vymámil ji že mne spolupracovník, tak vybírám o trochu delší náhradu.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#770 » pon 6. srp 2018, 16:38

Tam jde o to na co ji chceš, mam xtrim, na nošení není kvůli hledí a frezovanymu závěru. Výrobce sice píše že dynamic ma lepší spoušť nez k100, ale spoustě jsou GP velmi dobré, takže nějaký zásadní rozdíl mezi modely K100 není. Brácha ma q100 a tam je spoušť ještě lepší něz na mém xtrimu.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#771 » ned 19. srp 2018, 21:44

Díky, bude jen na střílení, na nošení mi přijdou být už dost objemné, nějakou vylosuji asi klidně i bazarovou:-)



ondrejw
Příspěvky: 3

Příspěvek#772 » pát 24. srp 2018, 09:40

Zdravím borci,
jsem čerstvý držitel dokladu o odborné způsobilosti a je pomalu načase začít s výběrem té "jediné" a tak bych chtěl poprosit o pomoc s výběrem pistole. Jednoznačně se mi zalíbily pistole Grand power, ale těch modelů na 9mm je tam více a nevím kterou vybrat.
Budu spíš občasný střelec, párkrát do roka / zastřílet na střelnici, pistoli chci nosit nebo ji mít jen uschovanou doma. Žádné soutěže nemám v plánu, pokud se něco do budoucna nezmění a neobjevím skrytou mánii v této podobě.
Taky nejsem fanda krátkých modelů, ani netrvám na odlehčeným závěru.
V zásadě teda nevím jestli target / dynamic / nebo klasiku, taky nevím moc rozdíl v rámu mk12 nebo mk12/1, ani v mířidlech se nevyznám :/
Díky za každou radu



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#773 » pát 24. srp 2018, 10:09

Pokud to chceš nosit tak spíše menší modely a obyčejná mířila. Označení za lomitkem u MK12 /1 nebo /4 udává počet výměnných gripu 1 nebo 4.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#774 » pát 24. srp 2018, 12:39

Zdravím, nosím K 100 již několik let, jasně není to zbraň do kraťasu s tričkem (i když i tam se dá schovat), ale v pohodě. Jsem kancelářská krysa, takže ji mám buď ve vnitřním pouzdru nebo pokud vím, že budu saku celý den tak i ve vnějším, zatím si nikdo ničeho nevšiml (alespoň o tom nevím) .
Jinak 180/79 takže toho moc nezamaskuji.
Na střelnici přesná a spolehlivá.

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#775 » pát 24. srp 2018, 12:53

Pozorujete nekdo u Vasich GP deformaci nabojnic po vystreleni jako je ukazane na videu https://www.youtube.com/watch?v=6VRLP-diwj8 v case 13:00? Ja se priznam, ze to na svoji P1 pozoruji. Nyni jsem narazil na strankach Qins na nasledujici dokument https://eshop.qins.cz/fotky38119/GRAND_POWER/Navody_ke_zbranim/Nabojova_komora_zbrani_GRAND_POWER_rae_9_mm_Luger.pdf, ktery tuto deformaci v zasade vysvetluje. Pouzili byste takto deformovane nabojnice k prebijeni?



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#776 » pát 24. srp 2018, 13:02

Doporučuji si každopádně z vybraného modelu před koupí vystřelit a vyzkoušet, jak sedne tam, kde jej budete chtít nosit. GP jsou trošku objemnější, tak je třeba s tím počítat. Osobně jsem nosil svislý podpažák pod bundy a v létě mošničku. Nejlépe se stavit v prodejně, kde mají co nejširší výběr, osahat si je a vybranou pak někde zkusit na střelnici. Nebál bych se ani komisní, obvykle moc nastříleno nemají a jsou za dobrou cenu, třeba na hunting bazaru se často objevují, nebo v zdejším zastoupení- quins mívají často velmi zajímavé slevy. Pokud to není na závodění, tak střílí přesně všechny, kousek zpět někdo psal, jak s P11 porážel na LOSu i závodní speciály, je to jen o rukách:-)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#777 » pát 24. srp 2018, 13:19

2lebi: pozoruju, strilim, prebijim ;)



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#778 » pát 24. srp 2018, 13:27

Nabojnice po výstřelu ma takový tvar soudku, ale formátovací matrice to asi ne?

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#779 » pát 24. srp 2018, 14:55

lebi: Takovou komoru ma treba i HK a vse je v pohode. Proste diky takove komore, se nabojnice lepe roztahne (utesni) a nepodfukuje tolik bordelu do zbrane. S prebijenim neni vubec zadny problem, nabojnice je tvarna a matrice si s tim hrave poradi. Prebijim je uz nejaky ten rok a nemam zadny problem ;)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#780 » pát 24. srp 2018, 18:24

Přesně tak, cizojazyčně se taková komora nazývá "stepped chamber" a používá se přes 100 let. Nábojnice se dají bez sebemenších problémů přebít, stejně jako třeba nábojnice z HK MP 5 s Revelliho drážkama.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Asfalt a 5 hostů