Funkce pistole Glock

Glock a spol.


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » čtv 11. úno 2010, 00:17

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#2 » pát 11. kvě 2012, 21:25

Já vím,že je to staré,ale je to dobré. Skočte na youtube a zadejte do vyhledávače tohle: Glock 298 rounds in full auto

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#3 » pát 4. led 2013, 17:59

Přidám ještě jednu: http://www.genitron.com/Basics/Interactive-Glock-Pistol. Vcelku koukatelně i detailně zpracovaný animovaný řez Glockem + vysvětluje po částech funkci jednotlivých částí mechanizmu.

Pro neangličtináře:

Začněte stisknutí Continue. Pomocí Next ukončíte základní řez a jde se "hejbat".

Pro předvedení funkce zbraně mačkejte Play, postupně se vám v detailu i v pohybu představí většina částí zbraně (další kroky projdete pomocí Next a finální Exit ukončí danou část představení a předvede celý cyklus při výstřelu, pomocí Replay si případně můžete danou část animace zopakovat). Každý náboj v zásobníku potom reprezentuje další část mechanizmu zbraně...



muel
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pon 25. bře 2013, 21:06

Ten odkaz je supr. Hrál jsem si s tím jak malé děcko... :lol:

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#5 » čtv 21. dub 2016, 22:07

Na zdejších stránkách je v "učebních textech" napsáno "Přednatažená spoušť - Nevýhoda oproti DA systému je, že v případě selhače (závada náboje) není možné jednoduše znovu stisknout spoušť."
Proč ne?
Chápu, proč nelze Glock rozebrat bez rány jistoty, ale na tohle mám technicky asi malou představivost.
Prosím o shovívavost a vysvětlení :)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#6 » čtv 21. dub 2016, 22:35

Chápu to tak že se ptáš proč nelze opětovně odpálit selhaný náboj? :-) Pro pohyb úderníku potřebuješ nějakou naakumulovanou energii v bicí pružině. Tuto energii můžeš získat u dvoučinné spouště tím že promáčkneš spoušť která natáhne bicí kohout a tím dojde k napnutí bicí pružiny a akumulování energie která se pak přenese na bicí kohout a úderník, který pak odpálí zápalku, nebo natažením kohoutu či závěru zbraně... U jednočinné zbraně, stejně jako u všech podobných systémů jako je sfa spoušť Glocku není možno bicí pružinu napnout pohybem spouště, ale je nutno bicí pružinu natáhnout pohybem závěru. Pokud se tedy naakumulovaná energie vybije pohybem úderníku a nedojde k výstřelu a opětovnému pohybu závěru, není možno bicí kohout natáhnout jinak, než opětovným manuálním stažením závěru. To je na jednu stranu nevýhoda, ale na druhou maji tyto zbraně konstantní chod spouště a nevyžadují manuální obsluhu vnějšího kohoutu, čímž je jejich ovládání především v krizové situaci jednodušší.. (Hmmm, napsal jsem to dost složitě, koukám. :-(

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#7 » čtv 21. dub 2016, 22:42

Espezetka: (jednoduseji, i kdyz chip to popsal presneji) abys mohla znovu stisknout spoust u Glocka pri selhaci, musis ho rucne znovu natahnout. Jenze tim natazenim dojde k vyhozeni selhace z pistole.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#8 » čtv 21. dub 2016, 22:55

Espezetka píše:...Chápu, proč nelze Glock rozebrat bez rány jistoty, ale na tohle mám technicky asi malou představivost...

Pokud chápeš tohle, pak už je to jen maličký krůček. Ten úderník, kvůli kterému nejde glock rozebrat dokud ho stisknutím spouště "neshodíš" ze spoušťového táhla, je potřeba na to táhlo znovu "nahodit". A to lze u SAO mechanismu docílit jen pohybem závěru vzad.
Sedmej: jen bych to poupravil, na opětovné předepnutí úderníku stačí jen malý pohyb závěrem vzad, aniž vyhodíš náboj. Zkus si to ;)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#9 » pát 22. dub 2016, 06:25

Ano to stačí, ale je to takticko technického hlediska nevýhodné. Pokud jsem už nucen zrušit zamířeni a drženi zbraně obouruč, tak bych nespolehal na opetovne odpalení ale rovnou bych přetahoval... Rozhodně v závode, nebo nedej Bože zákroku... :-) Ale technicky to samozřejmě jde...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#10 » pát 22. dub 2016, 06:36

Děkuju za odpovědi :)
Myslím že jsem to pobrala. Prostě úderník, který už není přednatažený, je potřeba znova přednatáhnout, a to u Glocku v tomhle případě nejde jen samotným pohybem spouště jako u DA... je to tak?
A kontrola jetsli jsem to opravdu pochopila správně - třeba u CZ je to tak, že první výstřel je v režimu DA (pokud si nenatáhnu předem kohout) a další v SA, protože mi pohyb závěru při výstřelu kohout znovu natáhne - ale při selhaném náboji by se dalo znovu vystřelit jako by to byl první výstřel - DA, je to tak?
Jinak já jsem nezkušený začátečník, a udělala bych to jak píše Kencui - počkat, a pak náboj vyhodit.
Nevím jak to chodí v praxi, opravdu se zkouší selhač znovu vystřelit? Ať mi napíšete cokoliv, já bych to stejně znovu vystřelit nezkoušela, ale zajímá mě to.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#11 » pát 22. dub 2016, 07:23

Ono nutkání k promáčknutí se zde podle mého názoru nese hlavně v návycích z období chybujících CZ 50 a 70. Oblíbený způsob "ladění spouště" byl v oslabení bicí pružiny kohoutu (třebaže většinu odporu dělá pružina spouště a páka na blokaci zápalníku).
Pak prostě nebyla dostatečná rána k inicializaci zápaky, a bylo třeba natáhnout kohoutek znovu. Ono je to jednodušší, že vystřelený náboj neřešíš (je to kus bezpečného plechu), selhač musíš najít a dát k bezpečné delaboraci.
Podobné problémy s neodpálením také může způsobit špinavá pistole a přicpaná dírka zápalníku v zadním čele závěru.

Jinak u CZ (S vyjímkou DAO modelů) první rána vždy SA - pokud nevypustíš ručně kohout). Po selhači nebo vypuštění kohoutu je pak rána DA (krom sportovních modelů s SA spouští, kde se musí natáhnout kohout).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » pát 22. dub 2016, 07:58




tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#13 » pát 22. dub 2016, 08:07

Když suším s glockem s cvičným nábojem v komoře, dělám to tak, že zápalník předepnu jen pohybem závěru cca 8-10 mm vzad, nevyhazuju cvičný z komory, neškodí to třeba vytahovači apod?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#14 » pát 22. dub 2016, 08:11

vgj : Ono to tak úplně není. V případě tvrdší nebo více zapuštěné zápalky skutečně může dojít k výstřelu až na další pokus. Samozřejmě slabší nebo unavenější bicí pružina v tom roli hrát může.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#15 » pát 22. dub 2016, 08:11

jestli to tý espezetce moc nekomplikujete. Zcela jednoduše - u toho Glocku ta spoušť znova zmáčknout nejde, fyzicky se to nedá, zůstane vzadu nalepená na lučíku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů