Sig Sauer P-320

Glock a spol.


pecca7369
Příspěvky: 7

Příspěvek#46 » úte 31. led 2017, 10:49

Jinak s compactama je to teď hodně blbý.. sháním ho a nikde nejsou a nikdo neví kdy budou :-( a ještě po tom co vyhráli výběrko u US Army no tak to nevím jestli se vůbec k nám dostane

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#47 » úte 31. led 2017, 11:35

pecca7369 píše:Ty výměný "module grip" nepodléhaj registraci..

Tohle ale Mkabar nepsal...
Teď tu mám dvě odporující si tvrzení.

Samozřejmě pokud nejde o nedorozumění.
Sériový číslo je na "střevech", ale nemělo by být na "rámu", což je v případě P320 jen kus vyměnitelného plastu, ve kterém to sedí.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#48 » úte 31. led 2017, 12:15

Mel jsem evropske P320 SIGy v ruce, mozna mam i fotky z IWA, vecer mrknu, zadne okynko to nema a cislo je na ramu, zaveru i hlavni jak na vsech ostatnich zbranich. Ten tvuj Ruger 1911 se da vysvetlit velice snadno - podivej se poradne :-). Zbran bez cisla na hlavni, zaveru a ramu by neprosla statni zkusebnou tudiz by ji legalne neslo prodat.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#49 » úte 31. led 2017, 12:16

Jen pro jistotu.
Mluvím o tomhle:
Obrázek
To podle mě žádný číslo nemá.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#50 » úte 31. led 2017, 12:19

A btw na Rugera jsem se (znova) díval, a skutečně má SN jen na rámu. Na závěru není vůbec nic, a na hlavni jen značka zkušebny.
Naposledy upravil(a) WalrusInAnus dne úte 31. led 2017, 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#51 » úte 31. led 2017, 12:19

Nema v Americe, ma v Evrope, u nas je to hlavni cast zbrane a MUSI mit seriove cislo. Precti si zbrojni zakon a pockej az ti tu naky cesky majitel flakne foto.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#52 » úte 31. led 2017, 12:24

Hele ty posměšky si odpusť. Nejsem na ně zvědavej.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#53 » úte 31. led 2017, 12:33

Promin, ale rozeber to a najdi ty cisla, nemuzes mit legalni pistoli bez cisla na hlavni, zaveru a ramu. Neprosla by zkusebnou a nikdo by ti ji neprodal. A mel jsem v ruce min. 10 ks P320 na IWA a vsecky mely cislo na ramu. Je to tak jak rikam, stopro.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#54 » úte 31. led 2017, 12:36

Mám Taurus 85UL a taky nemá číslo laufu. A s touhle konkrétní zbraní nejsem jediný. Sice to není SIG :lol: , ale hlavní část zbraně jako hlavní část zbraně.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#55 » úte 31. led 2017, 12:45

Revolver s neodnimatelnou hlavni neni samonabijeci pistole. Hlaven, zaver a ram pistole maji kazda stejne SN, protoze to jde rozebrat a prehodit s jinyma stejnyma dilama teoreticky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#56 » úte 31. led 2017, 13:00

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... o-zbranich

Prvni odstavec. Primo v zbrojnim zakonu to ted na mobilu na dalnici nenajdu, mizerny signal.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#57 » úte 31. led 2017, 13:18

MKabar píše:Mel jsem evropske P320 SIGy v ruce, mozna mam i fotky z IWA, vecer mrknu, zadne okynko to nema a cislo je na ramu, zaveru i hlavni jak na vsech ostatnich zbranich. Ten tvuj Ruger 1911 se da vysvetlit velice snadno - podivej se poradne :-). Zbran bez cisla na hlavni, zaveru a ramu by neprosla statni zkusebnou tudiz by ji legalne neslo prodat.


Neuvádíš správný informace.

Sig P320 má vyražený číslo na hlavním spoušťovém ústrojí ("firing module"), v Evropě (vč. ČR) pak na závěru a hlavni (pokud dovezeno přes Banzai, tyto značky vč. zkušebny byly vyraženy v Německu, pokud dovezeno osobně, toto vyrazí naše česká zkušebna).

Na samotném "rámu", resp. plastové rukojeti (což je jen a pouze odlitek z plastu) není vyraženo vůbec nic a ani by to nedávalo smysl, protože se mění celý grip modul při změně např. šířky rukojeti nebo délky railu.

Osobně vlastním dva Sigy P320 (Full size i Compact), zakoupeny v ČR. V rodině jsme měli další P320 Compact a osobně jsem osahával asi dva nebo tři další P320 v Banzai a v ProArms. Všechny do puntíku stejné.

NENÍ tedy pravda, že by sériové číslo bylo vyraženo na plastovém grip modulu (samo o sobě je to nesmysl, protože ten je snadno oddělitelný od vnitřku ústrojí zbraně, tudíž stačilo by zahodit plastový odlitek a ze zbraně by najednou byla "ghost gun" bez sériového čísla).

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#58 » úte 31. led 2017, 14:43

Američani zřejmě považují hlaveň za spotřební zboží, které při jejich cenách střeliva za chvilku vymění. Já mám Remingtona 1911 a taky nemá číslo na laufu. Měl jsem obavy při registraci, ale polda se nad tím vůbec nepozastavil.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#59 » úte 31. led 2017, 15:27

P320 na IWA meli kovovou desticku zalitou v ramu ze SN v miste toho okynka, misto neho proste. Zkusim vecer najit nake foto. Ale fotil jsem hlavne XSixy apod. Jeste jsme se specialne na to divali. Tak potom proc prudi s prukazem zbrane na druhou hlaven do pistole, kdyz existujou 1911 bez SN na hlavni? Nechapu.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#60 » úte 31. led 2017, 16:41

MKabar: loocas má pravdu. SN je u p320 pouze na spoušťáku a je vidět skrz okénko v "rámu". Rám jsem dal do uvozovek pro to že tím že je spoušťák jako celek vyjímatelný, tak se ten "rám" v tomto případě považuje za grip. Je to jen plast a jako grip si jej můžeš koupit ve třech velikostech dlaně pro každou variantu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti