Sig Sauer P-320

Glock a spol.


faajn
Příspěvky: 21

Příspěvek#136 » ned 30. dub 2017, 18:43

tak hoši co je máte doma..co takhle sem hodit pár dojmů...zkušeností..postřehů ;)
rád si počtu a jistě nebudu sám ;)



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#137 » úte 16. kvě 2017, 23:18

Pánové, nevíte, jaký je originálně grip modul("rám"), jestli small/medium/large? Rád bych objednal jeden do zásoby https://www.brownells-cesko.cz/epages/C ... /732000480 ale nevím velikost, protože mě současný vyhovuje. Díky.



tequilla
Příspěvky: 29

Příspěvek#138 » stř 17. kvě 2017, 10:42

1829a03482d8c785c3532901f4a7dac4.jpg

p320-grip-shell-size-1024x261.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



j.kuntos
Příspěvky: 68

Příspěvek#139 » stř 17. kvě 2017, 12:22

Díky za foto, jsem trapný, vůbec jsem si toho nevšiml ale na rámu je značka, na hřetu :-D Je tam M se kterým to dle fór nejčastěji dodávají. Kdyby někoho zajímalo, zde se dá objednat https://www.brownells-cesko.cz/epages/C ... /732000480

Uživatelský avatar
Wendy
Příspěvky: 23

Příspěvek#140 » ned 11. čer 2017, 16:01

Po 300 ranách se u mého P320C něco stalo s Recoil Spring Assembly.
První obrázek je jak to má vypadat, druhý a třetí jak to vypadá teď.
Zdá se že tam chybí nějaký šroubek, který to drží pohromadě...

Nevím jak vložit obrázek, tady jsou odkazy:

http://www.rajce.net/a14145026

https://goo.gl/photos/bQg4ycTM74Jez1Sn8



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#141 » pon 7. srp 2017, 14:44

Ahoj, hodně jsem o něm přemýšlel, mám P226 a i tady vypadá dílenské zpracování na vysoké úrovni. Nyní mně ale trochu odrazují zprávy z USA.
* Tepelná odolnost rámu: https://www.youtube.com/watch?v=eXj-xbrFqtk
* Pádová bezpečnost: http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... -repaired/
Díval jsem se na pdf manuál na stránkách a skutečně tam mají uvedeno, že nedoporučují nosit náboj v komoře. Nemáte k tomu nějaké bližší informace, zaznamenali jste nějaké problémy vyjma rozpadlé sestavy vratných pružin?
Koukám, že už změnili úvodní obrázek článku, původně ta byl tento:
Obrázek

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#142 » pon 7. srp 2017, 18:34

Pádová bezpečnost je hoax, kterej už někdo vyvrátil. Rozpadající se vratná pružina se občas stává, lidi o tom sem tam něco napíšou na web, ale vzhledem k počtu prodanejch kusů je to zanedbatelnej problém. Mám dvě P320 a s ani jednou nemám nejmenší problém.

A krom toho, kdo si neumí složit vratnou pružinu a s loctitem zašroubovat, tak pak sorry, ale... asi vám kvéry do rukou nepatří.

Čimž SIG nijak neobhajuju.

Uživatelský avatar
Wendy
Příspěvky: 23

Příspěvek#143 » pon 7. srp 2017, 18:57

Jo jo, k rozbité vratné pružině mě prý dovozce vzkázal, že jsem si jí rozbil schválně... Že mi nevěří, že se rozpadla sama :-) Ale vyměnili jí zadarmo v rámci reklamace. Takže v pořádku. Jenom jsem tedy neměl tři týdny zbraň.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#144 » pon 7. srp 2017, 20:50

Jj, pádová bezpečnost je hoax. A teď do mě, že tohle se nemůže nikdy stát :D
https://www.youtube.com/watch?v=ch7si_VQsGA



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#145 » pon 7. srp 2017, 20:55

To jako výběr na pistoli americký armády vyhrála jebka, u který se nesmí nosit náboj v komoře? To má bejt vtip?

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#146 » úte 8. srp 2017, 07:56

Přátelé, buďme realisti. Tahle hysterie kolem P320, zčista jasna, začala po tom, co Sig vyhrál gigantickou zakázku pro US Army.

Z tiskovky:

“In response to social media rumors questioning the safety of the P320 pistol, a variant of which was selected by the U.S. government as the U.S. Army’s Modular Handgun System (MHS), Sig Sauer, Inc. has full confidence in the reliability, durability and safety of its striker-fired handgun platform,” Sig said in the press release. “There have been zero reported drop-related P320 incidents in the U.S. commercial market, with hundreds of thousands of guns delivered to date.”

A z vlastní zkušenosti: s P320, s ani jednou z nich, co mám, jsem nikdy neměl jedinej problém.

Pistoli nehodlám nikam házet, hodlám jí nosit (a nosim) tak, jak se nosit má: v pouzdře, s nábojem v komoře a až když tasim, chci střílet.

Ještě se teda taky přiznám k tomu, že mi pistole nikdy nevypadla z ruky, kapsy, pouzdra, atp... a nedovedu si představit, kdy by k tomu mělo dojít. Nejsme v Afgoši pod neustálou palbou, abych pobíhal s pistolí v ruce za salvy kulometů po skaliskejch horách, kde, potenciálně, hrozí, že mi ten kvér upadne. A i tak šance, že odpálí je mizivá.

Upřímně, kdyby ta pistole střílela bez stisku spouště s jen drobnym drcnutím, tak bych to řešil, ale tohle... :)



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#147 » úte 8. srp 2017, 08:33

Takže ti pistole nikdy nevypadla a neumíš si představit jak by se to mohlo stát, tak nosíš nadrcnuto. U pislote, která když spadne pod určitým úhlem tak vystřelí sama. No kámo já si to například představit umím. Možná bude pravděpodobnější, že umřeš při autonehodě, než že ti pistole vypadne z ruky, spadne ze stolu atd. a vystřelí. Jenže u pistole na nošení, kterou mám často u sebe a manipuluji s ní (minimálně ji dávám denně do/z pouzdra) bych požadoval, že vystřelí jen pokud já budu chtít a nikdy jindy.



Dalish
Příspěvky: 48

Příspěvek#148 » úte 8. srp 2017, 08:41

No nezlehčoval bych to, a abychom měřili stejným metrem, půjčím si citát:
DPMS píše:Při zkouškách ve VTÚVM dle metodiky TP-VD-637-81, část 35, zkouška odolnosti a bezpečnosti zbraně při pádu, volné, přesně specifikované pády z výše 1m na betonovou desku (v 90. letech byla tato metodika pro Law Enforcement již považována za nedostatečnou)...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#149 » úte 8. srp 2017, 10:00

To je asi jak spousta lidi tvrdi, ze nepotrebujou hnusny tlusty obal a sklicko, bo jim prece mobil jeste nikdy nespadl...a pak maj vsici pavouky na displejich :-D. Me uz teda pistol spadla doma na koberec, nenabita, ale spadla. A taky mi kdysi vypadla pistole z kovoveho kufriku na ulici, kufrik se uracil sam otevrit (zapadka vyskocila). Takze tvrdit, ze prece mi nemuze pistol nikdy vypadnout, je solidni nesmysl. K te afere s P320 je jeste asi moc brzo to resit. Co par hodin nake protichudne informace a mlzeni a dristy. Je treba pockat jak se to vyvine.

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#150 » úte 8. srp 2017, 11:08

Jezevec píše:Takže ti pistole nikdy nevypadla a neumíš si představit jak by se to mohlo stát, tak nosíš nadrcnuto. U pislote, která když spadne pod určitým úhlem tak vystřelí sama. No kámo já si to například představit umím. Možná bude pravděpodobnější, že umřeš při autonehodě, než že ti pistole vypadne z ruky, spadne ze stolu atd. a vystřelí. Jenže u pistole na nošení, kterou mám často u sebe a manipuluji s ní (minimálně ji dávám denně do/z pouzdra) bych požadoval, že vystřelí jen pokud já budu chtít a nikdy jindy.


Hele, je to tak :)

Vypadla mi pistole z pouzdra asi jen jednou, byla to P226, nabitá.

P320 mi snad z ruky ještě nikdy nevypadla, ani na kurzech, ani na soutěžích, ale netvrdim, že je to nemožný, spíš nepravděpodobný.

Krom toho, problém stanovili v těžší spoušti bez pojistnýho ozubu, jako má Glock nebo M&P, což se mě osobně taky netýká, protože jsem spouště u P320 měnil za Apex plochý spouště.

Nechce se mi moc mlátit pistolí o beton, abych si to sám vyzkoušel, to se přiznám, ale nejsem z tohodle "problému" až tolik vysranej, jako pár lidí na netu. Krom toho, naši policajti nosej CZ75 bez blokace úderníku už roky, ne-li dekády a...? :)

A ano, je tam bezp. ozub, ale to je asi tak všechno, pominu-li manuální pojistku, kteoru beztak moc nepoužívaj.


Abych to uzavřel, netvrdim, že to neni problém, na kterej by se SIG měl podívat (viz. jejich, skoro až hysterická reakce na odpal lehkejch zápalek v 300 BLK ráži nějakýho specifickýho výrobce u pušek MCX, kterej řešili redesignem BCG a přidáním blokace úderníku), netvrdim, že to nikomu nemusí vadit a nebo že by to, potenciálně, za určitejch okolností nebylo bezp. riziko, ale to riziko je tak malý, že ho nepovažuju za relevantní. Tim spíš, když mám P320 modifikovaný právě zrovna v tý "slabině".

Asi to vyzkoušim, ale fakt se mi nechce mlátit s pistolí o beton... :/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů