Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#391 » čtv 13. říj 2016, 04:47

Rozhodně se nedá říct, že SFP9 kope méně než Mlock. Taky úchop u HK je nižší. Zpracování na úrovni. (horší než u SIGa,lepší než u MLOCKa). Spoustě jsou TRAGICKÉ u obou pistolí. (dáno systémem spoustě.) U mne by zvítězila XDM. Z každé ze zmíněných jsem nastřílel cca 2-3 tisíce ran. Vzhled si každý porovná sám.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#392 » čtv 13. říj 2016, 06:58

Naprostý souhlas, v bezprostředním porovnání s G, SFP, PPQ a třeba Steyr M9, má XDM jednoznačně nejlepší chod spouště, a nejen pro mně.

Ergonomie je věcí vkusu a ruky. Ale až HK opustí to ergonomicky naprosto nesmyslné specifikum pákového tlačítka záchytu zásobníku na lučíku, což už došlo i chlapcům od Umarexu , možná se o SFP začne zajímat víc lidí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#393 » čtv 13. říj 2016, 07:13

Nechci působit moc OT - ale třeba XDM/HS9 bylo na první chyt do ruky snad to nejhorší, co jsem měl z téhle kategorie v ruce. HS9 je strašně vysoký klumpr a kompaktní XDM mi naprosto nesedlo do ruky. Oproti tomu Steyr M9 je balada (úchop i spoušť) a i s G26 se mi střílí líp, což jsem si po letech musel přiznat:) Chorvatské pistole jsou pro mě vyloženě zklamání. I když v USA se údajně prodávají víc jak Glock, atd...Walthery PPQ/PPX byly láska na první pohled/výstřel. A ergonomicky mi hodně sedla P07, ale CZUB po zkušenostech s jejich produkcí už nevěřím. Takže tisíc lidí, tisíc názorů.

Jinak to, že svaté nadšení a propagace jedné značky lezou příznivcům ostatních značek krkem, je naprosto normální, funguje to i u aut, fotbalových klubů, atd. Příspěvek jirik.fx do tohohle vlákna byl asi tak stejně moudrý, jako křičet "Slávie, do toho" ve sparťanském kotli...

Na předváděčku HK u nás se těším a určitě tam vyzkouším všechny krátké, co budou k dispozici. Pak se uvidí, jestli začnu šetřit na HK nebo na něco jiného:) Mimochodem, takhle jsem pro sebe diskvalifikoval všechny HS/XD - na předváděčce.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#394 » čtv 13. říj 2016, 07:21

Petzold píše:Ale až HK opustí to ergonomicky naprosto nesmyslné specifikum pákového tlačítka záchytu zásobníku na lučíku, což už došlo i chlapcům od Umarexu , možná se o SFP začne zajímat víc lidí.


Mně ta páčka vyhovuje víc než tlačítko... :oops:

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#395 » čtv 13. říj 2016, 09:16

Nutno podotknout, že spoustě u všech zmíněných zbraní se trochu ochodí tak po 1-2 tisících.
Protože se zde probírali jen klasické služební velikosti, nezmínil jsem XDM 5.25, která má i slušnou základní výbavu. Světlovod, doraz spouště, mikrometrické hledí a signalizaci náboje/natažení (to je u všech).

Obrázek



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#396 » čtv 13. říj 2016, 09:43

To pelanj: Jo proto jsem taky vykřikl, normálně když slyším o dobré bouchačce tak si ji jdu hned koupit, pokud zrovna nejsou plné trezory, ale k tomu HK mi díky všem těm příspěvkům vznikl tak trochu blok, jinak bych ho už měl doma. Navíc třeba u Walther PPQ mi subjektivně nechybí nic z toho co je tu opěvováno. Snad jen ta epizodka s nekvalitní hlavní, ale u toho dodneška nevím jak to je reálně, navíc by mi to vůbec nevadilo, koupil bych si novou hlaveň. Dalším příkladem je pro mě CZUB Shadow Orange, není to sice plasťák, ale nenacházím na něm nic horšího oproti HK nebo Walther, spíš ho vidím někde o stupínek výš. Vím je to jiná cena a jiná kategorie, ale já osobně nevím o srovnatelné zbrani dané kategorie - subjektivně. (nejsem zástánce CZUB a je to to jediné co kromě malorajdy s touto značkou mám).
To MKBar: Střílím s přestávkami od dvanácti a je mi 48.
Takže závěr: jde udělat reálně a rychle něco s tou strašnou spouští? Protože jsem zmlsanej třeba tou mojí Shadow Orange od toho strašnýho domácího výrobce. Pokud bych dostal uspokojivou odpověď tak jdu pro ni bo už si začínám připadat méněceně když ji nemám.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#397 » čtv 13. říj 2016, 09:49

Ten klump jmenem XDM mi nesmi pres prah. Vic zavad na jine zbrani jsem jeste nevidel a to byly z 90% zavady na spoustovem ustroji. Napr. pretazeni zaveru bez natazeni biciho ustroji na dennim poradku. Bylo to u X kousku nezavisle na sobe, z pravidla na subkompaktech.

Ad vypousteni na luciku. Podle me je super, protoze na vypousteni nezamestnavam palec, resp. si muzu vybrat. Pouzivam prostrednicek silne ruky a s pohybem zbrane kolem osy havne ma to prebijeni uz slusnou dynamiku.

Jirik.fx: Defaultne s tou spousti bez upravy z USA nic lepsiho nevymyslis (pokud jsi se ptal na SFP9)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#398 » čtv 13. říj 2016, 09:57

No mě je celkem jedno který, nejlépe ten nejlepší co má nejlepší spoušť nebo jde jednoduše upravit na nejlepší. To znamená co?: Defaultne s tou spousti bez upravy z USA. Kde to koupím nebo jak se k tomu dostanu?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#399 » čtv 13. říj 2016, 10:40

HawkCZ: Tak jestli nejsem sám, tak to není asi úplně mnou:)

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#400 » čtv 13. říj 2016, 11:30

Njn, co uživatel to názor. Já, protože nenosím, poslal všechny petky do světa a zůstal jen u poctivé oceli. Možná jednou zase nějakej plast pořídím, ale asi jen SA/DA s kohoutem.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#401 » čtv 13. říj 2016, 12:16

Srovnávat spoušť sportovní pistole se služební není asi to pravé. Vypouštění zásobníku páčkou na lučíku je podle mne lepší než tlačítkem, pouze je potřeba přestat se snažit vypustit zásobník palcem silné ruky a používat ukazovák silné ruky, je to pohodlnější a navíc u tohoto systému je vyloučeno náhodné vypuštění zásobníku. Navrhuji se vrátit zpět k tématu, který je v nadpisu vlákna.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#402 » čtv 13. říj 2016, 12:43

Presne tak, pri vypousteni zasobniku oboustrannou packou v luciku na HK strilejicim ukazovakem nemusim vubec menit uchop. Na vetsinu klasickych tlacitkovych zachytu na leve strane na velkych pistolich nedosahnu a to mam celkem velke pracky, pistoli musim v ruce vytocit a uvolnit uchop, abych na to dosahl.
Shadow je jina liga v chovani pri strelbe a S2 je ultimatni kanon ala malorazka. Nikdy jsem s zadnym Shadowem nemel problem, ale plastaky od CZUB jsou dost problemove, furt neco upadava nebo se lame, kazi apod. Srovnaval jsem vyhradne plastaky, ne sportovni specialy. Mam sice tri HK pistole, ale pak mam dalsich pet ne HK gveru vcetne CZety, Alfy revolveru atd. Nicmene kdyby si nekdo zkusil riznout treba do zaveru, tak by pochopil ten rozdil v kvalite materialu. Zavodni strelci maji vetsinou vyvarenou uzamykaci kulisu na Shadowu za lepsi ocel, aby se neomackala a vydrzela a bylo to porad presne.
I kdyz to ma byt oficialne bez uprav tovarni gver na Production :-).
Kupovat gver z blata za 70-80 % ceny HK pistole mi proste nejak nevoni. Radsi par kacek navic a kvalita.
Mam rad vsechny bouchacky, jenom mi vadi, kdyz je nejaky relativne drahy gver dost poruchovy a problemovy. Proto se radsi drzim HK a mam klid a nemusim ani furt cistit a reklamovat atd.
S XDM jsem nikdy nemel zadny problem a vyhovuje mi vysoky zaver na manipulaci. Osu neresim.
Zajimalo by me Hawku to X cislo a nevrtal se v tom nekdo? Nedelaly to naboje? Mam v okoli 8 XDM a desitky tisic ran a zadny problem s nimi zatim nebyl. Narozdil od valne vetsiny pokazenych/opravovanych 07/09.
XDM mely nake mouchy tak 2012, ale ted uz je to vychytane si myslim. A za 14 papiru dobry kauf, spoust v zakladu urcite lepsi jak Glock. 09 mi taky dobre sedi v ruce, ale nema vysoky zaver, tak XDM mi vyhovuje vic o kvalite nemluve viz licovani nabojove komory v zaveru 09 vs XDM je nesrovnatelne. Ja bych do strikera sel do XDM kdyz Canik nejde sehnat, sedi mi lepe nez nizke SFP, SFP je na me moc vybrane vzadu pod zaverem a zachyt je moc vzadu a pridrzuju si ho. Ale nejradsi mam kohoutaky a v LEMu. SIGy z Exeteru z USA se taky nedaj srovnat s nemeckymi a ty extra minimalni vule jsou spis na skodu, kdyz je gver spinavy.
Jo a na velkem XDM mi vadi to odlehcovaci okno v zaveru, tam se nasype bordel a papa. 5" pistole mam nejradsi a asi bych spis vzal sice skaredsi, ale zase levnejsi HSko 5", to totiz nema to okno :-).



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#403 » čtv 13. říj 2016, 21:29

Tak jsme se zase posunuli o pár řádků o KK dál, ale pořád nevím jestli se dá pořídit HKáčko se slušnou spouští alespoň jak je na Glocku s 2kg a aby to mělo hladký chod. Je mi jasné, že sportovní superspeciál z domácí produkce z toho udělat nejde. Spokojil bych se i se spouští co mám na PPQ. Takže který typ a co s ním udělat aby se s tím dalo střílet (myslím teda abych mohl střílet já)?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#404 » čtv 13. říj 2016, 21:46

P30/P30L s kratkym V4.1 LEMem ma naprosto hladky chod, zadne drhnuti ala strikery. Mackas akorat TRS pruzinu spouste a lehkou blokaci uderniku, bici uz je stlacena. Akorat to ma dlouhy reset. Ten pujde zkratit, az zacne Rick Holm vyrabet upravenou soucastku control lever na vlastni vymenu doma. Zatim jenom upravuje cele gvery, ale ty do USA neposlem. Slibil mi v lete, ze do konce roku to bude. Jinac HK45/45c v LEMu ma reset polovicni oproti P30, ale je to 45. USP Compact 9 mm v LEMu by byla hybridni match/LEM spoust a to je nejlepsi spoustak, co jde do HK dostat tovarni. Reset to ma taky kratky, stejne jako HK45. Velke USP se nabizi jeste moznost Match spoustaku SA/DA z Experta, ale velke USP kope, Compact nekope (nema tu dvojitou vratnou pruzinu a ma silonovy doraz jak P30). Match spoustak castecne se da narvat i do HK45. Takze pokud chces 9 mm a hladkou spoust - P30L, pokud ti vadi dlouhy reset (jakoze urcite, kdyz chces ala PPQ), tak potom USP Compact v hybrid match/LEMu. Jestli to chces na mirenku, porid si Experta 5" a mas to prakticky hotove. Strikery drhnou dycky, SFP se da vytunit na mnohem lepsi uroven nez PPQ jeste, ale to neumim, to dela Rick Holm v USA a bere za to 250-300 dolaru.
Larry Vickers ma od Ricka vytunenou VP9 a psal recenzi, ze to je nejlepsi striker spoust, jakou kdy zkousel.
P30 nebo USPc nebo HK45 zkonvertovat do LEMu ci hybrid match/lemu zvladnu za 20 minut no problem. Staci nakoupit dily u Hawka a udelat si vylet na Ostravsko. SFP vylestit a vyladit neumim, nevlastnim SFP, nemam rad strikery a SFP mi nesedi, zaver moc vzadu stejne jak PPQ, nic pro moje pracky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#405 » čtv 13. říj 2016, 21:48

Jo jinac ten V4.1 kratky LEM na P30 ma presne ty 2 kila s moji idealni kombinaci pruzin (ktera tu je o par stranek zpatky rozepsana). To same udelam na HK45 nebo Compactu, s tim ze tam normalni LEM je uz rovnou jako kratky LEM na P30 a jeste to ma navic polovicni reset a s pouzitim match pruzin z Match spoustaku z Experta to bude jeste lehci :-). Takze naprosto hladka spoust na kohoutovem HK neni problem, akorat ultra kratky reset ala PPQ to mit nebude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů

cron