Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.
Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#226 » čtv 12. lis 2015, 19:33

Tak jsem teda svoje taky nafotil :-). MKabar má sice pravdu, že nač nosit dříví do lesa (do ČR), ale jak napsal Palačinka, často se setkávám s odfláknutým opracováním a nebo je ten kydex jednoduše moc tenký.

Já k tomu přistupuju tak, že nosím nadrcnutou SingleAction zbraň, takže fakt, že se to pouzdro vůbec nedeformuje je pro mě zásadní. Ty tenké se trochu kroutí a držení za lučík mě taky nepřesvědčilo. Kdybych s ním udělal prudší stojku, tipnul bych si, že mi zbraň vypadne. (mimochodem nosíte nadrcnuto?)
No a z méně učitelského úhlu, na rovinu říkám, že když jsem si ho kupoval, tak jsem vůbec netušil jaké bude a jaké chci, jenom se mi líbilo díky dvoubarevné kombinaci :-), ale musím říct, že je prostě boží a samosvor lze upravovat šrouby, ale to jde i u jiných pouzder.

Každopádně budu kupovat ještě vnější pouzdro Combat právě od BPholsters, ale zajedu tam asi taky osobně a pár věcí si možná podiktuju dle vkusu :-), pán vypadal velmi ochotný.

A teď mimo téma pouzder k SFP9: akorát jsem přijel od Brýmové, z vlašimáckých nábojů prakticky vše vyprodáno, akorát poslední tři krabičky lehčích subsoniců (9g/140g), tak jsem po nich skočil a k tomu přibral dvě krabičky nových Limitů 8g/124g. Takže jsem zvědavej, jak se s nimi SFP9 popere :-). Nestřílel jste je už někdo? Chci s nimi rovnou na LOS do Žalan, ale nerad bych se tam pak vztekal, tak nevím, jestli nakonec nebudu střílet těma subsonicama :-).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek



capvi
Příspěvky: 13

Příspěvek#227 » čtv 12. lis 2015, 20:39

Panove dekuji za Vase komentare. RH Holsters byl muj horky kandidat. Jedine co mi trosku vadilo, ze musim zajet do Jablonce. Pokud to ale udelaji "na pockani", tak neni co resit.
ad naboje: nechal jsem si prebit naboje 8g/124g a dost casto mi to nevyhodi nabojnici nebo se zasekne naboj. Navazku mam 4.9grs. Takze priste urcite silnejsi navazku. Tovarni SB 7.5g/115g mi funguji bez problemu.



Palacinka
Příspěvky: 19

Příspěvek#228 » pát 13. lis 2015, 00:02

Zatim mi VP9 (narozdil od G17 4gen) sezrala vsechno. Naboje si prebijim, ale zkousel jsem z toho i ruzne tovarni. Dokonce slapala i s varkou naboju, kterou jsem necrimpoval. Ma sirsi komoru nez Glocky a CZ.

Jinak ja prebijim strely alsa pro 124grs FMJ / lovex d032 4.2 grs / OAL 29,1mm a je to pocitove celkem racha, ale potrebuju mit nasypano na max, aby to slapalo ve vsech pistolich spolehlive. Pocitam, ze prebijis BA9, tak jsem zvedavej, az vychytas laboraci a podelis se. Mam ulozeno 5kg prachu BA9 a az mi dojde Lovex, tak mi nezbyde nic jineho nez taky zkouset :)



mich
Příspěvky: 12

Příspěvek#229 » pát 13. lis 2015, 09:36

capvi píše:Panove dekuji za Vase komentare. RH Holsters byl muj horky kandidat. Jedine co mi trosku vadilo, ze musim zajet do Jablonce. Pokud to ale udelaji "na pockani", tak neni co resit.
ad naboje: nechal jsem si prebit naboje 8g/124g a dost casto mi to nevyhodi nabojnici nebo se zasekne naboj. Navazku mam 4.9grs. Takze priste urcite silnejsi navazku. Tovarni SB 7.5g/115g mi funguji bez problemu.


Ahoj. Já jsem z Prostějova a mám to strašně daleko. A tak bych se chtěl s tebou domluvit, když už tam pojedeš že bys nechal udělat dvě? Dám ti půlku na cestu. Ale potřeboval bych to do 11.12. Potom jdu na kurz sebeobrany do Triggeru a tam už bych ho chtěl mít.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#230 » pát 13. lis 2015, 23:37

Tak podle toho prvniho pdfka na stazeni, se krome SFP9SD chysta i SFP9SK a SFP9M.

http://www.heckler-koch.com/de/unterneh ... loads.html

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#231 » sob 14. lis 2015, 00:49

Jestli to tak bude, tak me privedou na mizinu :D. SFP9 vymenim za SK verzi a na radost bude P30L nebo Expert :)



Malasorte
Příspěvky: 2

Příspěvek#232 » pát 20. lis 2015, 11:51

Zdravím,
jsem nový vlastník SFP 9, je to moje první zbraň a jsem z ní nadšený. K předchozím příspěvkům: V PZ mám napsáno VP9.
Chtěl bych se zeptat na pár věcí. K pistoli byl originál návod v němčině a český vytisknutý normálně na A4, ale moc k tomu nesedí, odkazy na obrázky jsou na jiné strany a například k rozborce mi přijde, že je popsána cz 75. Chci se zeptat jestli to máte taky tak. Ptám se hlavně kvůli čištění zbraně.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#233 » pát 20. lis 2015, 12:18

Standartni (stejne kvalitni jako jejich sluzby) navod od ceskeho dovozce HK, nedivil bych se, kdybys k tomu dostal navod na vzduchovku nebo pracku :-D. Vyhodit.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#234 » pát 20. lis 2015, 12:27

Mno, nemýlíš se :D. Ten návod je k USPčku :D

Každopádně časem na tom zapracujeme. O víkendu budu spouštět web http://www.hecklerkoch.cz s podporou přímo od WalterTradingu (v budoucnu i eshop s díly) a o SFP9 tam bude veškeré takovéhle záludné info (perliček je myslím víc, než dost) a časem se snad dopracujeme k tomu, že WT začne dávat ke zbraním manuály, které k nim patří (někdo ho nejdřív musí napsat) :D.

Ad čištění. Co jsem projížděl německý manuál (německy neumím), tak není moc popsané ani tam. Co se čištění a mazání týče, jedu dle svého citu pro mechaniku :-)



Malasorte
Příspěvky: 2

Příspěvek#235 » pát 20. lis 2015, 12:52

Díky za odpovědi. Jen ještě jeden dotaz. Čistíte nějak i plastové části? Myslím nějakým speciálním přípravkem na plast.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#236 » pát 20. lis 2015, 13:03

Jenom otírám hadrem s něčím s hranou, abych se dostal i do blbě přístupných míst. Jinak si pomůžu maximálně WDčkem.

Jednou za čas asi není od věci to celé vyprat v jarové vodě a pak pořádně vyfoukat kompresorem, ale to až uvidím, že je to fakt zanesené na místech, kam se nedostanu. Vzhledem k tomu, že pistole po cca 1000 ranách vypadá pořád jak nová, tak to jen tak nehrozí :-).

Mažu zatím vazelínou od SigSaueru, ale chytaj se na ní chlupy z mikiny a trička atd při nošení, takže to bude chtít něco lepšejšího :-)

Víc poradí asi MKabar

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#237 » pát 20. lis 2015, 22:54

Jestli chces dobre vypucovat ram, tak to flakni do mycky :-D.

Ja jim ty navody klidne napisu a budou lepsi, nez nemecke originaly (nemecky neumim, jenom anglicky a polsky), ale za odmenu bych si predstavoval asi tak jednu SFP9 nebo aspon jeden zavitovej lauf na Lko ;-).

Cisteni Hecklera nemusite zbytecne moc resit, to musi detailne resit uzivatele lokalni produkce aby jim to strilelo aspon 50 ran bez zadrzky :-). Todd Green cistil behem testu HK45 na 50000 ran (jedina zadrzka a jeste to byl nejspis blby naboj) celych 4 x (ctyrikrat) a P30 za 91000 ran tusim 12 x. Ja se 3 tydny zpatky taky hecnul a pucnul chudaka Lko, od srpna uz to chtelo, dycky jenom doliju Balistol na raily a jde se strilet. Tak zasvinene jsem to snad jeste nemel nikdy O:-). Me to nebavi cistit to kazdy tyden furt dokola.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#238 » pát 20. lis 2015, 22:55

WD je uplne naprd, vypari se za chvilu a je sucho. Balistol stokrat lepsi a levny. A vazeliny jsou otres, zkousel jsem vzorek FrogLube z IWA a prisernost, total humus jak to sbira bordel. Max do railu trochu ale jinac nikde zadnou vazelinu humusackou.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#239 » pát 20. lis 2015, 23:02

Zrovna dneska jsem byl podarován touhle sadou http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... ValuPro(TM)-III-.357-/-.38-Cal.-/-9mm-univerzalni-cisteni-pro-pistole__s825x2205p.html, tak jí hned zavedu do používání :o)

Ad ten návod: beru na vědomí, zdiskutuju to tam s nimi :-)



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#240 » pát 20. lis 2015, 23:48

S vazelínou od Ballistolu jsem spokojenej, stejně jako s olejem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů