Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#616 » pát 2. úno 2018, 22:08

Zdravím všechny střelce ! ;)
Vložím pár poznatků ( a dojmů ) z nové pistole SFP 9 SK, která je čerstvou novinkou na českém trhu.
Plusy :
- Úchop je excelentní ( jako žádná jiná ), o proti jiným pistolím v této kategorii. Sedí v ruce pevně a nemá tendenci se kroutit ve dlani jako jiné útlé ( a hlavně jednořadé ) subkontakty.
- Vyhození zásobníku páčkou v lučíku mi vyhovuje mnohem více než klasické tlačítko. Pohodlné, přesné, spolehlivé a oboustranně v dosahu.
- Výstražník napnutého úderníku v zadním čelu závěru mi přijde velmi praktický. Rychlá optická kontrola v ruce tak i v pouzdru.
- Rozborka jednoduchá, bezpečná, rychlá a mnohem příjemnější než u systémů s malými hmatníky na stranách rámu.
- Mířidla jsou v základu kovová s luminiscenčními body, které po nasvícení velmi pěkně svítí a jsou hezky čitelná.
- Těžiště je pocitově spíše ve předu ( a to je tedy opravdu spíše jen pocit, protože při testu na propisce je těžiště hned za spouští ) a to má vliv na dobré chování při střelbě. Těžší závěr na předek lépe odolává zdvihu při výstřelu.
- Hmatníky na závěru jsou nejlepší a nejspolehlivější pomůcky při různém natahování závěru.
- Přesnost je na subkontakt výborná. Limitujícím faktorem jsou pouze moje oči. Kamarád se na 15m a 20m v pistolovém terči držel v 8,9,10.
- Spoušť je hladká a jemná bez drhnutí, pouze s jasným přechodem při spuštění ( hnidopichové určitě lépe popíšou ;) )
- Zásobníky 10ran a je možné použít i 15ti rané třeba z P30. Ale to už je celkem běžné i u ostatních značek.
- Zpracování, prvotřídní, bez jakýchkoliv nedodělků, zbytečných vůlí, vylézajících pružin, padajících zadních čel závěru, kousajících spouští, tuhostí před zaběhnutím, a věřím že i povrchovka nebude náchylná k neočekávanému rezu ( ale to jsem samozřejmě ještě nestihl prověřit ;) ).
Mínusy :
- Výstražník na vytahovači je velmi špatně čitelný a rychlým pohledem oka téměř nepoznáte, jestli máte náboj v komoře nebo ne.
- Úchop je při tasení kvůli těžšímu závěru o proti velmi lehkému rámu znát a pistole se má tendenci přetáčet hlavní dolů. Proto je velmi důležité pořádně a pevně uchopit zbraň při tasení.
- Picatinny rails pro uchycení příslušenství bych u této zbraně pro skryté nošení klidně oželel. Přidává na mohutnosti v objemu.
- Mířidla, nevýhodou je krátká akumulační doba nasvícených fosforových teček. Po celodenním ležení pistole na denním světle byla schopnost světélkovat tak kolem dvou hodin po setmění.
- Mířidla. Výhodou je tvar pro ukládání do pouzdra, ale nevýhoda tohoto zkoseného hledí je nemožnost natáhnout závěr třeba o výstroj nebo opasek v případě, že nechcete nosit náboj v komoře.
- Spoušť. Spousta střelců řeší co nejmenší tlak na spoušť. Mě by spíše vyhovovala naopak tužší a vhodnější pro skryté nošení.
- Nositelnost , nedá se nosit jen tak v kapse ( samozřejmě už vůbec ne s nábojem v komoře ) jako třeba jiné útlejší subkontakty.

Závěr : Jsem s touto pistolí zatím velmi spokojen a určitě bych si ji koupil znovu. Není to takový ten "krumpáč" a pracovní nástroj. Je to spíše takový ten klenot, který si člověk hýčká a čistí i když nemusí . V porovnání se mi s ní střílí mnohem lépe a přesněji než třeba s G , Taur. , S+W, a pod. Kupodivu se mi s CZ Rami střílelo také dobře, podobně jako s touto SFP9SK. Ale to už je ryze individuální, že ?
A co vy ? Jste spokojeni, nebo vidíte detaily jinak ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#617 » sob 3. úno 2018, 23:07

Tak jsem od čtvrtka taky majitelem SK. A jsem z něho unesenej. Jeste jsem ho tedy neodpanil, ale je to geniální pistolka.
Dá se říct, že souhlasím se vším výše uvedeným.
Hlavně teda ta indikace náboje v komoře na vytahovači je tam v podstatě zbytečná.
Spoušť mi při sušení přijde úplně akorát, tužší ani měkčí za mě netřeba.



cyberbob
Příspěvky: 1

Příspěvek#618 » úte 6. úno 2018, 20:55

OMG a já si koncem roku koupil SFP9 klasiku. Kubo! Proč jsi mne neupozornil, že bude SK verze, když jsem byl u tebe... :D No co už...



PosmrkanyKapesnik
Příspěvky: 74

Příspěvek#619 » stř 7. úno 2018, 08:32

Aspon mas ted dalsi motivaci k setreni na SK



Deckard
Příspěvky: 20

Příspěvek#620 » úte 13. úno 2018, 19:06

Tak dneska poprve. SFP9 klasika a ciste nadseni.
Jako bych to ani nestrilel ja :)
O vikendu jedu na Hardtask tak ji poradne vyzkousim.
Ale uz ted muzu rict ze jsem neslap vedle.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#621 » úte 13. úno 2018, 21:38

Tak od minule dalších 600, zastřeleno několik dalších terčů... Žádná závada. Čistím jemné až po pár stech ran. Nejsem zrovna leštič. Asi by se nic nestalo kdybych čistil í po půl roce :)). Ta pistole pořád chodí vzorně.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#622 » stř 28. úno 2018, 15:05

A jedna zajímavost. Při přihlašování zbraně na PČR zaregistrovali mou SFP 9 SK pouze jako SFP 9. Že prý jejich systém SK nezná. Ale už i toto je pokrok, protože ještě nedávno SFP 9 registrovali jen jako VP 9.
Některé instituce hold potřebují na vše hooodně času. Trochu mi to připomíná mou navigaci. Ta, ani po roce a půl po zkolaudování domu ho nedokáže podle čísla popisného stále najít. Ale to jen tak na okraj :roll: .

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#623 » stř 28. úno 2018, 15:59

2 indijohns: Ahoj. Jsem rád, že slouží :-).

Ohledně toho označení, já potom uháněl ještě Policajty, aby to v CRZ změnili na SFP9 SK. CRZ už zná SFP9, SFP9 SD, SFP9 SK, dokonce i SFP9 OR a SFP9 M.

Záleží ale jak to Walter Trading při dovozu nabouchá do systému. Pokud vidím nějakou nesrovnalost na šediváku, tak ještě volám aby to změnili. Každopádně tím, že tvoje pistole byla první a už jsme to hodili do CRZ, tak mi řekli že u tvé už to nemůžou změnit. :-)

Ostatní by měli v průkazech již mít SFP9 SK a pokud, ne tak zažádat o změnu. Nic na tom ale nestojí, ani nepadá :-)



PavelWildCz
Příspěvky: 1

Příspěvek#624 » čtv 1. bře 2018, 00:24

Zdravím všechny, tak včera SFP9 zakoupena a dnes registrována jako "SFP9". Mimochodem díky Hawkovi za ochotu a trpělivost, podle kodu rok výroby 2018, takže ještě teploučká... :)

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#625 » čtv 1. bře 2018, 12:34

indijohns: to je přímo tvoje ?
Líbí se mi to sériové číslo 00001 :-)
Mám v Ově taky objednanou na ošahaní ale vím že v tlapce HK sedí super.Tak asi ji už v obchodě nenechám :-)



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#626 » čtv 1. bře 2018, 13:15

Tak takové štěstí zase nemám ! Foto je pouze ilustrační k recenzi.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#627 » čtv 1. bře 2018, 20:05

Větší brácha SK : https://m.youtube.com/watch?v=yI6ddqkSpek
za mě super popsány klady HK ;-)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#628 » stř 14. bře 2018, 03:04

Par fotek SFP9L OR z IWA 2019:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dalsi fotky z noveho HK stanku (stejne fotky jak galerie na FB):
https://1drv.ms/f/s!AoxfFGh67UuAgd44PR3Kx9nz7FGoJQ

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#629 » stř 14. bře 2018, 07:56

Dáte na web nějaký souhrnný info o tom, kdy co čekat a za kolik, nebo to mám(e) řešit individuálně přes PM?

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#630 » stř 14. bře 2018, 12:57

MKabar píše:Par fotek SFP9L OR z IWA 2019:

Šmarjá, to mi ten rok letos ale utekl :lol:
Nemohl jsem si pomoci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů