Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#46 » pát 3. říj 2014, 20:44

Nevíte někdo, jestli se už tady dá sehnat? Já jsem nikde nenašel...



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#47 » sob 4. říj 2014, 09:52

Do Vánoc by měl být na pultě v Alfa-proj Brno.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » čtv 9. říj 2014, 15:50

Mám takovou hloupou zálibu zahrnovat do hodnocení pistole i to, jak složitá je vnitřní mechanika.
Našel jsem tedy kompletní rozborku VP9: http://www.hkpro.com/forum/hk-reference ... p-vp9.html a musím říct, že je to dost komplexní zařízení (to prohlašuji jakožto majitel neméně složitého XDm :D , rozebírat bych nechtěl ani jednu z nich).



vomicz
Příspěvky: 35

Příspěvek#49 » úte 14. říj 2014, 15:33

jenispet píše:Do Vánoc by měl být na pultě v Alfa-proj Brno.


Super zpráva! A nějaké předběžné info o ceně nemáš? Koukal jsem k nim na stránky, ale tam zatím nic nepíšou.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#50 » stř 22. říj 2014, 01:27

No co se poctu dilu tyce, tak se nemecti soudruzi opravdu vyradili. 11 pruzinek a to nepocitam vratnou pruzinu :-D. Na to ze to je cisty SA, zadny predepnuty udernik, to je fakt masakr :-D. Nicmene uz spousta lidi v USA nastrilelo bezne 3-4 tisice a 0 zadrzek a cistili to tak 2-3x. Samozrejme se uz ale vyskytlo i par vadnych kousku z vyroby co zavadily kazdy zasobnik (blba vratna pruzina apod). I u Heckleru se obcas seknou. No jsem fakt zvedavy na ceskou lidovou cenu...
Haluzaci v USA i za 590 USD nakoupili :-(. Jo a stejne jako P30 to fungl nove nepapa 115gr strely, nebo teda basti je to, ale vratna pruzina je tak tvrda, ze to zavadi. Bud strilet prvnich cca 300 ran vykonne naboje aspon 124gr strely a zadne cajicky laborace a nebo nechat 2-3 dny zaver vzadu a vyresene, pak uz to zere vsechno.

Lehce vyzdobena verze od typka, co dela custom povrchovky. Jeste to pak vylepsil cervenou hlavni.

Obrázek
Naposledy upravil(a) MKabar dne stř 22. říj 2014, 01:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#51 » stř 22. říj 2014, 01:33

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#52 » stř 22. říj 2014, 01:37

A setik miridel od Dawsonu se svetlovodnou muchou (a pripadne i hledim kdo chce) ma uz serrated (drazkovane proti odleskum) hledi, na P30 bylo jenom hladke.

http://www.dawsonprecision.com/Category ... Sight+Sets

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#53 » stř 22. říj 2014, 02:23

A tohle je unikla fotka prvniho znameho prototypu VP9 :-P.

Obrázek



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#54 » stř 22. říj 2014, 09:00

Jestli jsem to tedy dobre pochopil, tak je bez pojistky...

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#55 » stř 22. říj 2014, 15:44

Kdybych kupoval, tak jedině opět tady. Ceny bezkonkurenční a seženou z origo náhradních dílů cokoli. Mi psali v mailu. Zatím jsem to nepotřeboval.
http://www.zbraneastrelivo.sk/pistole/heckler-koch/

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#56 » čtv 23. říj 2014, 00:27

michal3245r píše:Jestli jsem to tedy dobre pochopil, tak je bez pojistky...


A k cemu by jako ta pojistka byla? Aby krasne zavazela na ramu, aby si to uz vubec nikdo (kdo nema dlane jak 12 lete dite) nemohl poradne chytit na vysoky uchop? Maloco uz ten zachyt zaveru je desne vzadu, nemcouri snad predpokladaj, ze vsichni co ztoho strilej maji mezi 140-150 cm nebo co. Fakt to nechapu, 168 cm vysoka slecna bez problemu dosahne na kratky zachyt zaveru na P30LS, tak proc to rvou tak priserne dozadu na te VP9 o tom kilometrovem paskvilu na P30L nemluve.
Jedina funkcni pojistka je mozek a nebo jeste prazdna komora a zasobnik.
Ja osel koupil pred peti lety P30LS bo jsem tehdy jeste jaksik nevedel, ze dlouhy zachyt zaveru na P30L se da vymenit za kratky z P30LS. Dlouhy je pro me nehratelny, mam vetsi pracky, zachytavam to na 100 %. Je silne pravdepodobne, ze z VP9 me taky klepne z toho zachytu a tam to nevymenim jak na P30L za kratky :-(. No a ta zbytecna pojistka na P30LS tam akorat pitome zavazi, v zivote jsem ji zamerne nepouzil, za to jsem si uz to asi trikrat nechtic zajistil pri rychlem taseni, jak jsem zkousel trhnout rekord ve FASTu. Chci si koupit P30L, kratky zachyt zaveru uz je doma nachystany na vymenu, ale ted bohuzel bude mit prednost VP9. Musim to prubnout.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#57 » čtv 23. říj 2014, 06:22

Jsem na ní zvědavý, až jí koupíš určitě se přijedu podívat Mkabar :) Jsem nějak skeptický ke spouštím tohoto typu. Kdyby to bylo klasika SA/DA s kratším resetem, délka hlavně okolo 114 a větší kapacita zásobníku, neváhal bych asi taky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#58 » pát 24. říj 2014, 00:13

Ja taky nejsem SFA fanda a uz vubec ne SA striker fired. Kohoutova klasika SA/DA je proste klasika. Ale ma to lepsi ergonomii nez P30, mnohem vic vybrane na hrbetu rukojeti pod zaverem, tak se to musi prubnout, i kdyz zpetny raz bude asi temer stejny, bo je to kratsi nez Lko no. Ale s tim zachytem zaveru tak vzadu to bude asi katastrofa pro me :-(. Docela dost mozne, ze tu VP9 nakonec kvuli toho poslu do sveta. Kdyz tak P30L bez pojistky (dneska jsem dal z LSa 300 na Patriotu a po trosce strileni z G17 a G26 od kolegu me zas ta pojistka pekne namichla) to jisti a LEM V4.1 na test k tomu (musim schrastit nekdy konecne tu jednu pitomou pruzinku co mi chybi v tom V4.1 kitu a natlouct to do LSa).

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#59 » pát 24. říj 2014, 07:57

Nebo si kup cz 75 shadow Orange a máš vyřešeno. Nesmíš se moc často koukat dovnitř a je to :mrgreen:



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#60 » pon 27. říj 2014, 09:39

MKabar píše: A k cemu by jako ta pojistka byla?

No speciálně tohle je dle dostupných informací v podstatě SA. SA bez pojistky je condition 0, což mi nepřijde stav, ve kterém jsou zbraně určené k nošení - byť je to samozřejmě osobní rozhodnutí. Jinak pojistka má zabraňovat nechtěnému výstřelu - tedy např. pokud je problém s pouzdrem nebo třeba při autonehodě - když se zdeformuje auto, tak se může poškodit i sebelepší pouzdro.

MKabar píše:Jedina funkcni pojistka je mozek a nebo jeste prazdna komora a zasobnik.

Mozek je pojistka proti chtěnému výstřelu. Prázdná komora nebo i zásobník není pojistka, to je jiný styl nošení (který zrovna pojistku nepotřebuje). Ale zbraň typicky není dělaná jen na některé případy, měla by být (v rámci svých možností) univerzální.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů