Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.
Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#256 » pát 4. pro 2015, 02:31

Jak tu někdo zmiňoval PPQ Navy, tak tu odtokovou drážku má SFP9 v defaultu. Ostatně mi to přijde logické, pokud konstruktéři aspoň trochu přemýšlí. Navíc ta drážka u SFP9 má skoro dvojnásobný průměr, co u té Navy PPQ.

V tom testu mam trochu podezření, že na vině bylo to mokré střelivo, nikoliv úderník. Pokud ten úderník spustil (což se nestalo akorát u toho bláta kvůli disconnectoru), tak to podle mě nebyla chyba pistole, ale střeliva.

Mam nutkání to s tou vodou sám vyzkoušet :-)

P.S.: omluvte zaprasenej závěr, akorát jsem se vrátil z drillu :-)

Obrázek
Naposledy upravil(a) HawkCZ dne pát 4. pro 2015, 02:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#257 » pát 4. pro 2015, 02:44

Tricitka v LEMu se koupe velice rada:

https://www.youtube.com/watch?v=6a16KhDOZy0

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#258 » pát 4. pro 2015, 03:01

Btw ja uz gver solidne namocil, lovil jsem ty male kloboukate potvory v lese a bylo mokro jak svina.
Mobil plaval v kapse (vodotesny v nevodotesnych kalhotach) a do vodotesnych bot mi teklo vrchem a z gveru tekla voda jeste doma pak. Aneb to je tak, kdyz nechate nepromokavou bundu v aute (bylo by mi v ni horko, tak jsem sel jenom v mikine a pak jsem vypadal, jak bych si sel zaplavat do reky) :-).



capvi
Příspěvky: 13

Příspěvek#259 » ned 6. pro 2015, 17:34

ahoj, mam vystrileno zhruba 600 naboju a pomalu mi vyplouvaji na povrch urcite veci, se kterymi se nevim rady:
1. mirim na stred a stale mi to strili od stredu doleva nahoru, i kdyz se pokousim menit polohu prstu na spousti
2. prijde mi, ze spoust nema moc hladky prubeh, jakoby mi poskakuje- zlepsi se to casem, nebo se ma neco promazat?
3. miridla- mam pocit, ze pres ne moc nevidim, zaostreni a srovnani miridel mi trva dlouho- co s tim? Zkusit zacernit tecky na hledi? Koupit jiny miridila? Smirit se s tim? :)
4. to je spis konstatovani- jelikoz mi je nejpohodlnejsi uchop s palcem silne ruky polozeny na zachytu zaveru, tak mi po dostrileni nezustane zaver na zachytu.. docela me to stve, ale pri zmene uchopu se mi pistole nedrzi moc komfortne

diky za pripadne rady...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#260 » ned 6. pro 2015, 21:42

Capvi:
1. Zkus to půjčit někomu schopnýmu, ať se dozvíš, jestli je to zbraní nebo tebou, ale tipuju že tebou. Vem k sobě někoho, kdo ti poradí jak odstranit chyby v úchopu a odpalu. Mě to lítá na pětník, když ruce správně velí. Jestli máš nástřelovej terč u zbraně nějak rozumě, tak s tím někdo byl schopný střílet přesně :-). Na tom terči si vyberou jedno místo a pošlou tam 5 ran s co největším soustřelem.
2. Opravdu nemá hladký průběh. Mazáním to jde zlepšit, o cca 50%. Většinu toho "dření" odstraníš namazáním trigger baru v místě ve vodící kulise toho trigger baru (viz. kroužky na obrázku), ale to by člověk musel mazat pořád. Potom už jedině pilníček a zabrousit/zjemnit ten disconnector (tu kulisu). Je přesně cítit na spoušti, ve kterém místě to tam dře. Když shodíš závěr, zmáčkneš spoušť a přitlačíš trigger bar dolu, tak to nedře. Já mám zatím cca 1000 výstřelů a moc se to nezlepšilo.
3. Já si s nimi vystačím, ale když jsem o víkendu viděl MKabarovo červenou mušku, tak je potřeba je vyměnit. Navíc na těch stockových mi slezla černá barva :D Pokud chceš ladit sport, vyměnit za Dawsony, pokud jenom nosíš, nechal bych tyhle defaultní.
4. Njn :D, asi tak no, konstatování :o). Od té doby co mi řekli, jak se má pistole pořádně držet si ho taky shazuju :-))

My final decision: Já měním VP9 za P30 SD. Uchvátil mě LEM ve V4.1CH a konečně bude to kladívko... A budu moct střílet i když bude pršet :D

Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#261 » pon 7. pro 2015, 13:35

Strelba doleva nahoru znamena podle schematu, ze ocekavas/predvidas zpetny raz. Zkus to drzet pevneji a nech se vystrelem prekvapit. Palec prave ruky muze jit dal na levou ruku pri vysokem uchopu s prsty dopredu, ale me to nepomuze (u SFP a u 30 s dlouhym zachytem, protoze me zachyt chyta brisko leveho palce, s kratkym zachytem na 30 zadny problem). Tovarni miridla jsou otresne. Vymenit za Dawsony nebo 10-8 Performance (hledi jsou vyprodane, dalsi budou tak v breznu asi).
Pokud chces naprosto hladky chod spouste bez jakehokoliv drhnuti, tak bud pockej na dily od Ricka Holma (pak to bude nejlepsi striker spoust) a nebo prejdi na P30 a V4.1 LEM. Domaci lesteni toho ''drhnouciho'' mista na tom tahle z obrazku nedoporucuju, hodne lidi to prehnalo a pak jim to fest blblo. Proto nemam rad strikery, tovarni vetsinou drhnou hrozne (zavodni ladene spouste jsou jina kategorie) a ani u SFP nejsou ty spouste stejne, je to kus od kusu, mel jsem v ruce celkem 4 SFP a kazda trosku jina. LEM je pro me best, je to kohout a i prvni vystrel stejny jak u strikeru, zadne DA, ale kdyz chci, funguje i v DA. A naprosto hladky chod, tri nove V4.1 od sebe nerozeznas vubec. Posledni nevyhody spouste na P30 budou uz brzo konecne odstraneny dilama od Holma.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#262 » pon 7. pro 2015, 15:42

Německá policie, konkrétně Brandenburg, Saxony a Mecklenburg Westpomerania, si objednaly dohromady 27 000 kousků SFP9-TR
(to s čím tu střílíme je verze SF s 6 mm travelem, 3 mm resetem a odporem 25 N, verze TR má travel 11 mm, reset 6 mm a odpor cca 35 N, vyžádáno policajtama). TR je dostupná na objednání i pro civily.

Zároveň jim také připravili tréninkové modely SFP9 pro FX Simunition střelivo. Doteď byla pro FX Simunition pouze P30.

P.S.: ta kombinace barevného rámu s černým závěrem a černými střenkami je docela dost cool :-)

Obrázek



capvi
Příspěvky: 13

Příspěvek#263 » pon 7. pro 2015, 19:02

Panove opet dekuji za nazory... Vyzkousim namazani a kazdopadne zkusim individualni skoleni. Samozrejme, ze chyba v mireni je na me strane.



Palacinka
Příspěvky: 19

Příspěvek#264 » pon 7. pro 2015, 19:05

capvi píše:ahoj, mam vystrileno zhruba 600 naboju a pomalu mi vyplouvaji na povrch urcite veci, se kterymi se nevim rady:
1. mirim na stred a stale mi to strili od stredu doleva nahoru, i kdyz se pokousim menit polohu prstu na spousti
2. prijde mi, ze spoust nema moc hladky prubeh, jakoby mi poskakuje- zlepsi se to casem, nebo se ma neco promazat?
3. miridla- mam pocit, ze pres ne moc nevidim, zaostreni a srovnani miridel mi trva dlouho- co s tim? Zkusit zacernit tecky na hledi? Koupit jiny miridila? Smirit se s tim? :)
4. to je spis konstatovani- jelikoz mi je nejpohodlnejsi uchop s palcem silne ruky polozeny na zachytu zaveru, tak mi po dostrileni nezustane zaver na zachytu.. docela me to stve, ale pri zmene uchopu se mi pistole nedrzi moc komfortne

diky za pripadne rady...


1. Strelecke chyby odstranis vedle nekoho, kdo tvoji strelbu bude schopen na strelnici analyzovat.
2. Zlepsi se, ale musis tomu jeste neco doprat. Ze zacatku jsem mel u pretravelu takove drobne krupani, ale uplne to vymizelo.
3. Pouzivam Dawson Precision competition miridla. Kdybych je objednaval znova, tak mozna vezmu misto nich Carry verzi. Ale furt jsou porad o rad dal nez jine miridla. Hlavne si na zacatku ujasni, co chces strilet. Pokud to nosis na obranu + obcasny Losik/Ipsc, tak spis doporucuji nejaky tritiove, napr. Trijicon HD. Velka nevyhoda svetlovodnych miridel je strelba na vnitrnich strelnicich kde je spatne osvetleni, to je fakt za trest:)
4. Mam to stejne a snahu o preuceni uchopu jsem bohuzel vzdal. Strilim production v IPSC a tam mi to problem nedela (neprebijis do prazdne komory), ackoliv na nejake taktictejsi strileni je to holt naprd. Mel jsem uz i kacirske myslenky ty levou stranu proste zahoblovat, ale nechtelo se mi do toho nakonec moc rejt. Nejaky aftermarket, ktery by tu paku posunul vice dopredu by byl skvely.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#265 » úte 8. pro 2015, 03:37

Mam 10-8 Performance a jsou rychlejsi, nez Dawson, aji designove hezci. Dawsony zas vice sviti, bo vlakno je delsi. Co navidet nahodim fotky dvou P30L s 10-8 i Dawsonama na porovnani.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#266 » úte 8. pro 2015, 11:25

Trochu offtopic, ale jak hodnotíš U notch u hledí těch 10-8 oproti tradiční hranaté drážce? Teorie je taková, že oko se fixuje na ostré hrany a "U" drážka jejich absencí pomáhá uržet pozornost na mušce.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#267 » úte 8. pro 2015, 22:51

No ten U notch/zarez je fakt super a diky tomu jsou 10-8 rychlejsi nez Dawson. A to 10-8 hledi, nejenom ze ma ten U notch, ale ma i horni okrajove hrany zaoblene - to jsem si taky hned vsimnul, ze to taky pomaha. Jde to poznat hned i na suseni doma, bez ostre strelby, ze je to rychlejsi. Clovek ma automaticky tendence vsechno hranate srovnavat rovnobezne nebo do vodorovne roviny a pak to zpomaluje. Dawsony vic sviti, protoze vlakno je delsi na musce, ale 10-8 muska je zas lepe chranena, protoze ma prostredni zebro ochranne. Venku na svetle sviti obe paradne, Dawson sviti o fous lip treba doma pri LED zarovkach. Blby je, ze 10-8 Performance vyrobi serii 50 kusu, ktera se obratem vyproda a pak je ctvrt roku ticho nez vyrobi novou varku. Od cervence mel kolega v Arizone doma musku pro me a cekal jsem do rijna na hledi (a pak byl jeste balicek na ceste z USA vic jak 3 tydny misto obvyklych 7-12 dnu) a tedka pro zmenu ma uz doma hledi pro kolegu a ceka se na musku, bo ted jsou vyprodane zas musky aby jsme se nenudili. Dawson ma dily na skladech prubezne. Jinac ani jedna z tech firem samozrejme neposila do CR, dostavam to jsem pres kamose v USA (a bez cla, staci napsat ze to jsou tool parts v hodnote par dolaru a je svaty klid).
Jinac ty 10-8 jsou presne stejne vysoke jak origose miridla, musku mam sirokou 0.115 palce. A jeste ma hledi schod na natazeni jednou rukou. Dawsony jsou o chlup vyssi, muska i hledi, ale Dawson vyrabi kupu rozmeru. Dycky jsem chtel Dawsony, bo jsem nevedel, ze 10-8 dela uz i svetlovodnou musku na HK (predtim delali jenom tritiovou) a nechtelo se mi riskovat, ktera Dawson muska pasne na 10-8 hledi (Dawson meri jinac vysku nez HK). Kolega mi poradil ten cely novy set od 10-8 a parada. Fakt se mi libi vic nez Dawsony, ale ty jsou tez nebe a dudy proti origo tlustym krapum. Ted me zas ukecava na zelene vlakno v musce, ze pry je s tim rychlejsi nez s cervenym, tak to budu muset asi testnout (bylo k musce prilozene). Zkousel i oranzove, ale zelene mu pry prijde nejlepsi, tak uvidim. Ja zatim zkousel jenom zelene vlakna v LPA hledi, coz jsem hned vyhodil bo vlakna v hledi me rozptylujou a zpomalujou.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#268 » úte 8. pro 2015, 22:54

FX Simunition verze at uz SFP nebo P30 je nam k nicemu, protoze to spada do kategorie A, zakazane pro civilni pouziti. A jeden naboj stoji euro, takze to taky neni zrovna lidova srandicka. A pekne to stipe :-).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#269 » ned 13. pro 2015, 01:22

Slibene fotky 10-8 i Dawsonu na porovnani ve vlakne o P30.



LaMac
Příspěvky: 3

Příspěvek#270 » pon 14. pro 2015, 22:53

Zdravím vlastníky SFP9. Momentálně se nacházím ve fázi výběru vhodné pistole a H&K SFP9 je jedním z favoritů.
Chtěl bych se tedy zeptat vlastníků této zbraně jestli náhodou nechodíte někdo do Brna do Triggeru. Pokud ano, byl by někdo ochoten se domluvit a zbraň mi tam předvést a nechat párkrát vystřelit? Problém nebude ani jiná střelnice v Brně, kdyby Trigger nevyhovoval.
Kdyby ano, tak se mi ozvěte přes SZ a domluvíme se. Dík.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti