Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#376 » stř 12. říj 2016, 06:59

Pouze úchop, vzhled a dostupnost příslušenství. ;)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#377 » stř 12. říj 2016, 07:04

Šakal píše:Panove ohlizim se po nove bouchacce a vybiram mezi G17 a zde uctivanou SFP9. Muzete to nekdo objektivne zhodnotit a napsat proc si koupit prave SFP9 a ne G17. Dik


A oboje Ti sedne do ruky stejně? Mně se G17 držel hůř než HK...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#378 » stř 12. říj 2016, 09:09

Když dám stranou důvod, že H&K mám opravdu rád, tak asi nejobjektivnější hmatatelnej důvod můžu nabídnout ten, že za celých mojich asi 3-4 tisíce ran jsem měl jedinou závadu, kterou jsem si způsobil slabým úchopem při závodě, stejně tak kluci co ke mě chodí na drilly a to s jakýmkoliv střelivem.

Což se o Glocku říct nedá. Nemluvím tedy konkrétně jenom o 17, ale i 19 apod. Zase, ale záleží v jakých je rukou. Glock samozřejmě není špatná pistole. Ale i ergonomicky zastaralá (koncept ale funguje stále dobře evidentně).

Dalším plusem SFP9 je určitě design (ergonomie úchopu) a spoušť.

Glock má velkou výhodu v tom, že na něj existuje miliarda dílů všemožného typu. To na SFP9 není prakticky nic, kromě dvou pružin a spouště z USA. Náhradní díly jsou teďkon všechny důležité skladem, ale v Česku na SFP9 zatím nebyly žádné potřeba.

Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#379 » stř 12. říj 2016, 13:10

Na SFP jsou prodluzovaky na zasobnik vicero typu od vicero vyrobcu, magwelly, kovove zaslepky do zaveru bez vystrazniku, titanovy udernik, miridla, DPM vratna pruzina ve dvou verzich, ted nova spoust, sportovni pouzdra atd. Je toho dost, neni toho ani omylem tolik co na Blocky, ale aspon nemusite kazdy druhy stage tlapkat po zaveru, aby se uracil dovrit a o Gen4 nemluve, tam dodnes jsou problemove kusy ve znatelne mire. Takze zas takove nic to neni ;-).



Šakal
Příspěvky: 29

Příspěvek#380 » stř 12. říj 2016, 19:15

Hk má lepší ergo na rukojeti, ale jen tole mi nestačí :D Géčko má zas ruku blíže k ose hlavně. Jako střílel jsem z obojího pro srovnání a zatím jsem nějaký výrazný rozdíl nepoznal.. Všude čtu, že má Hk lepší spoušť což jsem taky zatím nepoznal (glock 2kg stojna, leštěné plochy). By mě zajímalo, jestli má někdo z Hk odstříleno mraky nábojů ať vím jestli to vydrží jako glock, když už to má podstatně vyšší cenovku.



Bob1795
Příspěvky: 35

Příspěvek#381 » stř 12. říj 2016, 20:08

To Šakal: Mám SFP-9, vystrileno cca 1300 ran. Mel jsme moznost strilet s obou pistoli (tedy i Glocka) tak muzu porovnat. HK je podstatne lepe zpracovany (nikde zadne vule atd.). Mysleno jako celek, ktery tvori souhrn detailu napr. zaver je zevnitr lesteny (nevim, zda to neni nejaka supr povrchovka) v casti ktera jezdi pres naboje a zpet je nabiji. U Glocka (a nejen u nej) je to hruby odlitek ktery srabe nabojnice a piliny padaji do pistole. Takovych ficur je vice, co nejsou videt na prvni pohled . Po porade s puskarem, ktery mi potvrdil klesajici kvalitu GLocku (rezavejici, praskajici zavery a mnoho jinych neduhu zvlaste u gen4) jsem vybral SFP-9. O uchopu se tu nebudu rozepisovat, protoze je to zalezitost individualni. Subjektivne rikam, ze proti Glockovi ma sutr co najdes pod oknem mnohem lepsi ergonomii nez Glock. Navic SFP-9 ma vymenne hrebty coz lze dobre uzit pri nestandardni velikosti rukou. Ja tam po laboracich nechal origo co na tom byly - vel. L. Dalsi co me napadlo, je ze SFP-9 ma mensi zpetny raz, o tom neni dikuse, je to ocividne. Abych jen nechvalil (znas to - kazda liska chvali svuj ocas) tak v luciku pod spousti je takova vodici drazka spouste a kdyz strilis dyl (staci 100 ran a vice) tak jak po ni jezdis ukazovackem tak to zacne byt lehce neprijemne az mirne k nasrani. Rozhodnuti je na tobe, pujc si je nekde, vyzkousej a uvidis.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#382 » stř 12. říj 2016, 20:43

Hromadna objednavka 10-8 Performance miridel zahajena viz P30 vlakno.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#383 » stř 12. říj 2016, 20:59

Block hlavne Gen4 je kvalitativne nesrovnatelny s HK. U Gen4 litaj laufy nahoru a dolu bezne o 1 mm, jenom loni vim o dvou novych vybuchlych kusech v CR (naboje byly OK dle balistiky, jeden mel za sebou sto tovarnich SB a bum) a reklamace na skripajici se nabojnice (typicky nesvar Gen4) jsou jeste porad bezne. Jestli umis anglicky, precti si testy na pistol-training.com. Glock praskl zaver po 67 tisicich ranach a jelikoz mel jeden z prvnich Gen4, tak tam musel namontovat vytahovac a vyhazovac z Gen3, aby to vubec rozchodil a fachcilo to. P30 nastrilela 91000 a rozptyl se zhorsil z 1,5 na 2" (5 cm) na 20 metru. HK45 nastrilel 50000 ran a mel jednu jedinou zadrzku a cistil to 4 x za tech 50000 ran. Glocky byly kvalitni tak do 2008-9. Pak uz to slo od deseti k peti, kvantita dulezitejsi nez kvalita. Ani Gen3 neni jistota jelikoz nekde od 2013 tam cpou bezne vytahovace z Gen4. I SFP uz neodpovida P30/HK45/USP, material hlavne a zaveru je stejny a precizni, ale kontejnerova levnejsi konstrukce a prekombinovy striker system se podepsaly na vyssi pravdepodobnosti spatneho kusu. Ale porad je to nejkvalitnejsi a nejspolehlivejsi tovarni striker v kategorii sluzebni/bojova pistole. Chces setrit, kup si XDM - lepsi zpracovani nez Block, chces kvalitku, kup si HK.
Jo jinac ja osobne mam urcite pres 50000 najete ze 4 Heckleru a zadrzky bylo nekolik malo nedovrenych zaveru zpusobenych spatne nalisovanou zapalkou v prebijenkach. Jinac uplna nula. Parkrat jsem to necistil i tri mesice a 2-3 tisice ran bo se mi nechtelo. Argument o porizovaci cene je nesmysl - do munice vrazis vic penez, nez stoji ta pistole a to docela rychle, pokud budes strilet a hlavne, dejme tomu ze nastrilim 10 tisic ran rocne, za deset let jsem na sto tisich. Jinou treba mistni produkci bych musel mi tak minimalne 5-8 kusu (po cca 17 tisicich kus) za tu dobu novych, abych nastrilel stejne mnozstvi a to nemluvim o neustalych reklamackach a vecne bez gveru pak. Moje heslo - chces strilet, kup si HK, chces reklamovat a opravovat, kup si "neco jineho" mistniho. Tak potom co je drahe...
A to ze ma Gecko ruku blize k ose hlavne - kdyz to budes drzet jak prase kost (coz vetsina teoretiku resicich osu hlavne u sluzebnich polymeraku dela), tak se ti to stejne bude zvedat az do nebe a kdo to umi, tak udrzi nize i Tokareva lepe.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#384 » stř 12. říj 2016, 21:55

Navod na vylesteni disconnectoru VP9 na vyhlazeni spouste:

http://www.lobos-industries.com/new-page



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#385 » stř 12. říj 2016, 22:41

K tomu se ještě hodí návod na trochu větší rozborku https://www.youtube.com/watch?v=oUfhIjSgbyw

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#386 » stř 12. říj 2016, 22:59


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#387 » stř 12. říj 2016, 23:00

Rick Holm to dava za pet minut komplet rozebrat a zase slozit VP9, tak si to schvalne stopnete :-D.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#388 » stř 12. říj 2016, 23:12

Ta bouchsčka je nějaká moc dobrá. Nějak mi to nesedí jak moc je dobrá. To bude tím, že tomu nerozumím a nikdo jiný už se v podstatě nevyjadřuje, takže je asi fakt dost dobrá.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#389 » čtv 13. říj 2016, 00:37

Asi posledni firma co jeste dava duraz na kvalitu, ne na kvantitu. Ale i HK uz polevil u SFP viz kontejnerova konstrukce atd. Holt VP9 v USA stoji 590 dolaru a P30L 850 a HK45 dokonce pres 1000. Nekde proste usetrit museli. Jenom u nas prodavaj SFP za stejne kacky jak P30. Ale zas aspon 45 je levnejsi nez v USA no. HK vyviji gver 4 a vice let a dukladne ho testuje. Jini vyrobci treba ti mistni vyrobi nejaky prototyp a pak ho nechaj otestovat treba vlastnimi vojaky a ti zjisti, ze to zase opet uz tradicne nefunguje jak ma (ale prece pisek neni normalni, zadny normalni vojak prece nepoleze do pouste...), tak jim rekne, ze to maj vic mazat a cajk...
A to jim to prodali draz, nez by stala HK flinta...no comment. Na zapad od nas neexistuje ani zadny policejni sbor ani vojenska jednotka, ktera by mela nase gvery ve vyzbroji. Jenom sama Malajsie, Pakistan, Egypt a jine vychodni diry. HK ma nemecka armada + policie, svycarska (pro ne vznikl kratky LEM pro P30) a norska policie (pro ne vzniklo Lko), francouzska armada bude mit brzo HK flinty misto Famasu, americka pobrezni straz ma Lka a Navy Seal a dalsi maji vsichni HK flinty + HK45c atd. Nemluve o tom, ze MP5 je policejni SWAT standard uz 30 let nebo kolik. Asi na te kvalite a spolehlivosti neco bude, ne?

Jestli si to chces jednoduse overit - procti si vlakna o nasich ceskych produktech, treba 07/09, kolik tam je polamanych, pokroucenych, upadnutych dilu a jinych problemu a precti si tady 40 stran o P30 jestli tam najdes jediny spatny kus, ktery byl pokazeny z vyroby, nebo se pokazil a prestal strilet nebo neco upadlo apod. Usnadnim ti praci - nenajdes zadny a to jich neni 5,5 tady. Protoze proste nejsou. Nejake mensi kiksy u SFP se vyskytnou sem tam, ale nic typu ze by se ulomil hak zpod hlavne, nebo to prestalo strilet uplne atd. Proslo mi rukama cca asi tricet kusu Blocku, tricet ceskych, 10 chorvatskych a 15 Heckleru + 10 Waltheru. Druha pulka nula problemu, prvni pulka kazdy druhy nebo treti kus nejaky problem vetsi ci mensi. Nedelam zavery na zaklade 1-3 kusu, ale desitek a desitek vyzkousenych kusu a strilim od 15 a je mi 32. HK neni nejlepsi gver na svete, jestli to chces vylozene na sport, kup si S2, ten nema konkurenci na IPSC Production/Standart, ale HK nema konkurenci na poli spolehlivosti a kvality materialu v kategorii sluzebni (v zahranici bojova) pistole. Spadne do blata, vytahnes a strilis, necistis a nemazes, stejne strilis dal. Kdyz neco nosim, chci max kvalitu a spolehlivost, ne ze mi to zrezne a prestane strilet, zrovna jak to budu potrebovat. Nebo se mi to po par tisicich ranach rozpadne. Kdyz bych zavodil IPSC, beru S2 bez debat. Ale na LOSik a muj level strileni mi bohate staci Lko a secky moje Hecklery me prezijou jeste nejspis.

Ale jinac je to dost individualni zalezitost - me treba sedi Lko vic jak SFP, protoze mam velke ruce, vetsine lidi SFP sedi lepe, je vic vykrojene vzadu pod zaverem. Block mi bez vybrusu luciku udela mozol na prostredniku po 50 ranach, nekdo z mensi rukou je max spokojeny s Blockem a zas neveme pomalu do ruky mojeho Experta, bo je to na neho velke. Kazdemu vyhovuje a sedi proste neco jineho.
Jestli chces kvalitu a spolehlivost v plastu - vybirej HK, Walther a XDM. Jeste se mi libi a pry jsou hodne dobre turecke Caniky, ale to tady porad nejde koupit (hlavne ze se turek letos na IWA strasne dusoval, ze v lete uz budou v CR dostupne, pristi brezen ho pekne zdrbu jestli tam bude ten samej...).

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#390 » čtv 13. říj 2016, 00:42

Bob1795 - ten hrbol obcas vzacne nekomu vadi, je od toho snadna pomoc. Rika se tomu Vickersuv mod.
Larry Vickers jak s Hackatornem navrhli HK45 nekde v 2004, tak tam ten hrbol nebyl, to tam domyslelo az HK. Zas to trochu moc premysleli ocividne, je to tam uplne zbytecne samozrejme.
Staci dremel, jemne smirgly, par minut a je po hrbolu viz:

viewtopic.php?f=18&t=766&start=615#p110668

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů