Životnost zbraně

Glock a spol.


nahodicka
Příspěvky: 30

Příspěvek#1 » pát 13. čer 2014, 09:46

Ahoj, chci se zeptat, jakou má životnost taková pistole kolem 20.000? Samozřejmě při řádné péči. Nechci teorii, ale vaší praxi.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#2 » pát 13. čer 2014, 10:52

Záleží na zpracování a kvalitě dané zbraně (materíal, dilenské atd.) - třeba tady je článek zrovna na HK 45 na 50K vystřelů skoro bez (pouze 7*) čištění http://pistol-training.com/archives/4027 a mam dojem že je tam i glock - takži s klidem můžu říct i 50k vystřelů - ale osobně jsem se k takovému číslu nepřiblížil - možná USP co ´mam ma kolem 10K ale tam je vše ok

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#3 » pát 13. čer 2014, 11:06

Moje praxe je, že jsem zatím žádnou zbraň neustřílel (G17, CZ50, G26 + vzduchovky). Řádově tisíce nábojů.

Praxe střelnic u G17 a K100 je přes 100.000 ran továrním střelivem.

A můžeš se zeptat na Leiku, jak tam dopadl experiment:
http://forum.mujglock.com/vyhraj-glocka-t3195-20.html

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » pát 13. čer 2014, 11:25

na Leiku se na ten test vysrali protoze se nic nedelo a strilelo to dal porad, a lidi strileli jenom znej protoze byla zapujcka zadara ;) tak to zrusili....

jinak jestli ti sedi Glock kup nakyho, spis ho prodas nebo nekam schovas nez aby ti vodesel, a kdyz vodejde v zaruce coz se stat muze tak MPI je velice svolna v reklamacich ;) nekdy i po zaruce se meni veci zadara ;)



nahodicka
Příspěvky: 30

Příspěvek#5 » pát 13. čer 2014, 11:40

Chci nějakou S&W MP, buď 9mm nebo .45. To je zbraň, která se mi svou konstrukcí nejvíc líbí. Glock není špatný, ale na můj vkus vypadá hodně jednoduše.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 13. čer 2014, 11:49

Obecně řečeno žádnou zbraň asi "neustřílíš", pokud nenatrefíš na vadný kus (a tam se to pravděpodobně projeví ještě v záruční době). Ovšem v rámci té zbraně mají některé součástky omezenou životnost a po pár tisících nebo desítkách tisíc výstřelů budou potřebovat výměnu, typicky ty nejvíce namáhané jako úderník nebo třeba čep záchytu závěru u CZ75 (a klonů), některé pružiny atd.

Zbraň, o kterou je dobře postaráno, se ale může předávat z generace na generaci. Jako začátečník bych se tím určitě netrápil - zejména v případě koupě nové moderní zbraně "ustřílení" jen tak nehrozí.



nahodicka
Příspěvky: 30

Příspěvek#7 » pát 13. čer 2014, 12:21

Díky, to rád slyším :-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#8 » pát 13. čer 2014, 12:27

nahodicka píše:Chci nějakou S&W MP, buď 9mm nebo .45. To je zbraň, která se mi svou konstrukcí nejvíc líbí. Glock není špatný, ale na můj vkus vypadá hodně jednoduše.

Jednoduchost je výhoda. Nemá se co pokazit. Když se něco pokazí, tak to snadno najdeš a vyměníš. No a když se ti nic nepokazí, můžeš leštit stojinu, zkracovat pružinky, vymezovat chod spouště, nebo si dokoupit spoustu dalších dílů, a skoro všecko si na něm vyměnit sám.
Každý to zná, poradí, a všecko na to mají obchodníci skladem. Taky jsem se toho zpočátku bál, ale Glock je takový Lego Duplo pro fotry.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 13. čer 2014, 12:43

Chápu, že se to tu může snadno zvrhnout od původního dotazu, takže než se to tu dostane do tahanice jestli glock či neglock atp., tak upozorním, že k případnému výběru první zbraně tu máme vlákno přímo k tomu určené: Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?, nebo je možno založit si nové vlákno pro detailnější nákupní dotaz ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#10 » pát 13. čer 2014, 12:51

jestli chces M&P tak jedine novou, ne neco staryho nebo skladovyho byli totiz problemy ;) ktere jsou jiz vyreseny... jo a jeste jedna vada u nich nevim jestli ti vadi, ale reznou jako prase... hlavne zasobniky a misto kolem miridel ;) ale jestli to budes mit jenom na strelnici bude 100% casu v suchu a teplicku tak pohoda.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#11 » pát 13. čer 2014, 14:25

Kazda vec ma svoji zivotnost, to je železný zakon. U zbrani jsou navic i obrovské rozdily. Z velke casti je zivoost dana urcenim zbrane. U maleho compactu nebo subcompactu se nepocita s tim,ze vystrili desitky tisic ran roce, takze zivotnost 10 -.20 tisic je dostatecna. Kdyby byla takova životnost u IPSC specialu STI,nebo SVI, tak by jim to s ostudou hodili na hlavu. Je pravda ze dily odchazi postupne. Muj prvni ,Shadow ma za sebou mozna 100 tisic ran,mozna 10 x vymenenej vytahovc, vsechny pruziny a dvakrat hlaven...



nahodicka
Příspěvky: 30

Příspěvek#12 » pát 13. čer 2014, 15:02

Mmm... :-( Ta koroze se mi vůbec nelíbí... Je možné, že se občas dostane do vlhkého prostředí (třeba déšť, ...)

MP9 se řeší tady. A .45 tady sided

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: winvista a 24 hostů