GrandPower nebo Glock ?

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#31 » sob 16. kvě 2009, 08:20

Horst: ostatní tlačí do ruky? Které jsi zkoušel? Mně osobně taky seděl G17 a G19 tlačil (má méně místa na prostředníček a po pár ranách to bolelo) ale třeba G26 má tu přední úchopovou část stejnou, jako G17 (rozdíl je v zadní části, kterou schováváš do dlaně a samozřejmě v délce, kdy u G26 se na pažbičku vejde o prst méně).
Taky jsem přemýšlel o P1, ale nechtělo se mi čekat, až GP začne s výrobou - pořád slibují, že užuž bude a pořád nic. Nemám jim to za zlé - chápu, že nestíhají. Jen si ji prostě nekoupím. ;)
Není dobré tahat zbraň, se kterou nemáš naučeno dost na střelnici, ale když je budeš na střelnici střídat.... :)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » sob 16. kvě 2009, 08:21

budeš muset trenovat s oběma - s tou na nošení bych asi začal - není tady sice divoký západ, ale nikdy nevíš kdy kde koho můžeš potkat. OPravdu volbu jako ty řešila spousta lidí před tebou a bude řešeit i spousta lidí poi tobě - je to takový úděl každého střelce. To že nákupy zbraní nabourávají rozpočty je pravda, ale časem prostě většina z nás zjistí že jedn auniverzální zbraň neexistuje a je potřeba jich mít více :D - a to jsem zatím pouze u krátkých - kde jsiuz další (brokovnice, klikkovka, samonabíječka, malorážka ,.....) a to je potom hukot :D.


ale abych se opět vrátil zpět: ideál je pokud si ze zbraně kterou chci koupit mám možnost v klidu někde střelit ( tím myslím že znám někoho nebo kámoš zná někoho kdo ji má) a v pak se domluvit a zalézt na střelnici s tím abych si některé věci otestoval rovnou tak jak potřebuju. Protože není nic horšího než sice pěkná zbraň, ovšem která mi nesedne do ruky a nejsem schopen s nístřelit ani za zlatý prase :(.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » sob 16. kvě 2009, 08:34

Z toho co jsi uvedl jednu asi nevybereš. Výběr jsi zůžil na G17, K100 a P1 s tím, že nejlíp se Ti střílí z Glocka, zatím tedy vede G17. Potom ale kvůli tasení chceš raději compacta, což G17 není. To by se snad dalo řešit výběrem vhodného pouzdra, na Glocky jich je spooousta. No a v poslední řadě se Ti víc líbí GP :roll: :)
Spolehlivé budou obě (Glock možná o procento spolehlivější) a zázemí mají také obě výborné (Glock zase o něco lepší, pokud jde o doplňky a díly).
Pokud to bude zejména na střelnici, tak nemusíš moc koukat na velikost a občas nosit se nechá všechno ;)
Nosit pistoli se kterou nebudeš trénovat je hloupost. Když ji budeš potřebovat tak netrefíš nebo v horším případě trefíš koho nemáš.

Vybrat nakonec stejně budeš muset Ty sám.
Buďto kup starší a když zjistíš, že Ti nevyhovuje, tak ji prodej a kup jinou nebo zajdi k Ondrovi (streleckyservis.cz) a pokud má, tak si puč všech pět jmenovaných (K100, P1, G17, G19, G26) a zkoušej a střílej a zkoušej a střílej. Cenu za zkoušení Ti potom odečte při zakoupení nové.

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 49

Příspěvek#34 » sob 16. kvě 2009, 11:45

Horste, co se podívat ještě na S&W MP9. Teď si ji pořídil kolega a je moc spokojen (mimochodem, mám jí v 45ACP a též veliká spokojenost). Je to v nerezu, výměnné hřbety rukojeti, cena slušná (cca 15 000,- Kč).

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » sob 16. kvě 2009, 13:10

Tady na foru se snažím setřídit Vaše nejlepší zkušenosti a zatím se mi to daří. Jenom krátce :
Glock není problém . Ke koupi okamžitě,servis jednička,příslušenství jednička,zazásobení na prodejnách jednička, střelivo jedno z nejlacinějších, zbraň pro jednorukýho, SSV VONDRA má zbraní na ošahání tunu(GLOKAŘ), Combat polohovací pouzdra řeší asimetrie v postavě střelce etc.etc. Nenašel jsem jedinej zápor
GrandPower je problém. Momentálně je nemají(budou za čtrnáct dní )příslušenství musíš polepit nebo si ho objednat :x
Rozdíl v ceně je malej. Jinak je to ale krásná zbraň. Potom ta její ůdajná životnost 60/50000. Voproti Glocku je zase trochu složitá.
Na revolver jsem se vůbec nezaměřil. Omlouvám se bubínkářům, ale to teda ee.
Příští týden jdu k Ondrovi a tam se to rozhodne. Podotýkám že budu kupovat zbraň do 20000 a tím je to asi i dáno. STI nebo H Kčko by to asi vyřešilo
:mrgreen: Každopádně moc díky za názory. Začíná se to trochu vyjasňovat. Super
Naposledy upravil(a) Horst dne ned 24. kvě 2009, 08:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » sob 16. kvě 2009, 16:05

Horst: V první řadě, S&W MP9 není revolver, ale pistole ;) Pokud jde o životnost, tak pro Glocka 50tis ran také nebude problém ;) a záruku máš od MPI také 60 měsíců. Pokud Ti Glock vyhovuje, tak jdi do Glocka, klidně staršího. Zánovního (tedy možná ještě i v záruce) se Ti bezproblému podaří sehnat kolem 10tis a prodat s minimální ztrátou ho můžeš vždycky nebo si ho nechat jako pracanta a na parádu si časem můžeš pořídit další (třeba i to GP - i když znám hezčí :-))

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » ned 24. kvě 2009, 08:46

Našel jsem zbraň na kterou tady nikdo nemá :mrgreen: Spočítejte si kolik toho měsíčně vystřílíte do konce záruky. Okamžitě kupuju.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » ned 24. kvě 2009, 09:09

Tak malá ukázka ze včerejšího zkoušení zbraní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Zipíno
Příspěvky: 1

Příspěvek#39 » ned 24. kvě 2009, 12:04

Zkušenosti sice ne osobní, nicméně okoukané ze závodů LOSu jako rozhodčí: K100 se při výstřelu méně zdvihá díky konstrukci uzamčení hlavně a umožňuje rychlejší opakování. Glock při volnějším úchopu občas nezachytí závěr v zadní pozici při vystřelení posledního náboje ze zásobníku.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » ned 24. kvě 2009, 14:20

U Géčka jde vyloženě o volné držení. Lehké plastové tělo potřebuje ve střílející ruce oporu.



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#41 » ned 24. kvě 2009, 20:19

Zipíno píše: ... Glock při volnějším úchopu občas nezachytí závěr v zadní pozici při vystřelení posledního náboje ze zásobníku.
Tak to se mi ještě nestalo, ale "trefuje" vystřelenýma hilznama do kebule. Takže když jí koupím do brejlí, vím, že mám upravit držení.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#42 » pon 25. kvě 2009, 09:24

Horste, neres zaruku, jestli je PSANA 20 nebo 50 tisic.
Paklize koupis neco od znacek: Glock, Grandpower, HK, Sig Sauer, mas hooodne velkou jistotu, ze se dostanes nekam ke 100.000 vystrelu (pri razi 9mm Luger) a jestli ti nejaka zbran odejde driv, nebude to o spatne znacce, ale o smule na konkretni kus, kterej muze bejt blbej od kohokoli.
S&W MP9 a Stayer - tech je tu docela malo, verim, ze vydrzej podobne, ale nikdo to poradne odzkouseny nema.
CZ75 - kdyz budes mit stesti na kus a budes se mu radne venovat, tak tady neco vydrzi, ale pocitej s prasklejma zachytama zaveru (500 Kc) a do 100.000 1x az 2x vymenu hlavne.

Co se tyce samotneho vyberu - spravne, ze sis to osahal. Muzeme ti tu radit co chces, muzeme treba i pripustit, ze existuje jedna idealni pistole (neexistuje), muze se stat, ze ji chytis do ruky a proste ti nesedne.
Kazdopadne - GP K100 je dobra volba na strelnici. Na noseni mi trochu vadil jeji tvar - zasobniky se zatrhavaly o bundu a zadni cast zaveru me dloubala pod zebra. I tak to byla solidne nositelna pistole (napr. v ledvince Aegis). G17 se mi nosi o neco lip, tvar dna zasobniku vylucuje zachytavani o bundu a tvar zaveru a ramu vzadu je takovej jednodussi a nedloube to pod zebra. Na noseni jsem nakonec presel na G27 (subkompakt v razi .40SW) - s prodlouzenym zasobnikem se to i jednak solidne nosi, i se to da chytnout. S normalnim zasobnikem se to krasne vejde do kozeny kapsicky, co vypada jak kapsa na doklady, takze ani polonahatej neresim skryty noseni a i v ledvince Aegis se to nosi hezky.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » pon 25. kvě 2009, 13:46

cmk:-> S tou zárukou to od Horsta byla zcela jistě legrace. Na screenu je uveda jako 400 000 (slovy: ĆTYŘISTATISÍC) výstřelů. ;)

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 25. kvě 2009, 16:27

To cmk : Díky za pomoc, souhlas skoro ve všem. Jedna z metod byla i s pouzdrem . Vzal jsem si pouzdro na GPečko a pak na Glock. Glock je na nošení praktičtější. To GPéčko je asi spíš služební zbraň. Pouzdro Blackhawk a nylonové pouzdro .

To GMatysek : Jojo dobrej postřeh. To je asi 8333 výstřelů měsíčně. :lol:

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » pon 15. čer 2009, 19:23

Do dnešního dne se mi nikdo od GrandPowerů :-) neozval a tak to tedy bude Glock 17. ( Před třemi týdny jsem dostal slib ,že do čtrnácti dnů jsou v Praze nový Gépéčka, no a vono prd. )
Díky všem za rady a postřehy.
http://nnobbody.rajce.idnes.cz/Glo_glo_glo_ck17/#album
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Horst dne pon 15. čer 2009, 20:49, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů