Zkušenosti s FNX-9 ?

Glock a spol.


michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#1 » pon 22. zář 2014, 19:13

Dobrý den,

v současné době se připravuji na zkoušku na ZP, ale už průběžně jsem se chtěl porozhlédnout, jaká zbraň by se případně dala následně pořídit.
Zaujala mne FNX-9, zejména tím, že má vypouštění kohoutku i pojistku a pojistku je možné aktivovat i pokud "není nataženo".
Bohužel se zdá, že, alespoň u nás, není tato pistole příliš rozšířená a proto bych se chtěl zeptat, zda-li s ní máte někdo zkušenosti?
Ocenil bych i případná doporučení, pokud se dá někde prohlédnout, případně i vyzkoušet - nejraději v Praze nebo v rozumně dosažitelném okolí.

Děkuji,

Michal



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#2 » pon 22. zář 2014, 20:09

Osobní zkušenost nemám, ale kdysi mě taky zaujala, tak jsem se snažil o ní něco zjistit. Pokud umíš anglicky tak na youtube se dá najít pár recnzí, např. tato http://www.youtube.com/watch?v=GiNo6z-V3B8 Tam nadává například na tenkostěnnou hlaveň, vůli vyměnitelnýho hřbetu rukojeti. Vypadá to na pohled dost lacině, i přesto, že jsem ji viděl okolo 20000 Kč v obchodě u Řeháků. A další věc budou náhradní díly, pokud se něco rozbije, nevím jak dobře se to bude shánět.



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#3 » pon 22. zář 2014, 21:56

Ahoj,

díky za odpověď. Co jsem se díval na recenze na US stránkách, tak to právě většinou hodnotili, že OK, že není problém. Bohužel úplně neumím zhodnotit kvalitu zpracování - jestli je to jen "pohledová" záležitosti anebo jestli to znamená, že po nějaké době nejspíš něco odejde. Popravdě, původně jsem byl přesvědčený, že plastovou pistoli bych nechtěl, ale těch, které by měly pojistku i decocker je obecně dost málo a když jsou, tak právě většinou v plastu.
Ohledně náhradních dílů bych měl obavy největší, právě proto jsem doufal, že se najde někdo, kdo ji má.

Michal

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » pon 22. zář 2014, 22:09

proc pojistku a decock ? :roll:



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#5 » pon 22. zář 2014, 22:15

No možná jen neznalost začátečníka - ale takhle jsou k dispozici všechny možnosti - první double action bez pojistky, první single action s pojistkou, ale i první double action a stále s pojistkou.
Abych to zjednodušil - ani DA bez pojistky ani cocked&locked mi nepřijdou úplně bezpečné. Byť, jak říkám, možná je to jen neznalost začátečníka... resp. zatím ještě ani ne začátečníka ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#6 » pon 22. zář 2014, 22:23

Safe Action ;) odpoved na vse



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#7 » pon 22. zář 2014, 22:28

Myslel jsem, že safe action je v podstatě srovnatelné s DAO s blokováním zápalníku.. Nebo je tam ještě něco navíc?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#8 » pon 22. zář 2014, 22:31




michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#9 » pon 22. zář 2014, 22:38

Omlouvám se, ale já tam ten rozdíl nevidím...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#10 » pon 22. zář 2014, 22:45

Částečně předepnutý mechanismus ( striker fired ) se objevuje pouze u samonabíjecích pistolí. Před výstřelem je bicí mechanismus částečně napnut (většinou při natažení závěru). Při stisku spouště se dále napíná a pak je uvolněn (jako u DA). Částečné předepnutí je vlastně modifikace DAO systému, zachovává všechny jeho výhody, ale odstraňuje příliš dlouhý chod spouště. Průkopníkem tohoto řešení byla firma GLOCK, které ho používá u všech svých pistolí pod názvem Safe Action. -Wiki

Rozdil je ze spousti nenapinas bici mechanismus....



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#11 » pon 22. zář 2014, 22:58

Díky, rozumím. U té FNX-9 se mi právě líbilo, že se dá pojistkou "blokovat výstřel" i při DA..

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#12 » pon 22. zář 2014, 23:09

vystrel se blokuje v tvej hlave ;) pote prstem strilejici ruky... ostatni te bude stat krk nebo zdravy... at doma, nastrelnici nebo venku... spolehat se na pojistky je cesta do pekel...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » úte 23. zář 2014, 05:59

FNX-9 :!:



natter
Příspěvky: 22

Příspěvek#14 » úte 23. zář 2014, 21:40

Belgická zbrojovka, jejíž hlavním zdrojem příjmů není konstrukce a prodej samonabíjecích pistolí, alespoň né v Evropě. Opravte mě jestli se mýlím, ale jediná pistole, kterou tato Belgická zbrojovka vyrábí v Evropě je Five-Seven a High Power /vyrábí se vůbec rpo civilní trh ještě?/.
Tyhle nový produkty jsou dílem sesterské továrny v USA a to od Sa/Da FNP až po nejnovější FNX a FNS a ty se prodávají snad jen na americkém trhu. Jediný FNP sem viděl prodávat v Praze u Muzea v 9 mm.
P.S.: FNP nebo i FNX by mě velice zajímala v .45, kde je v šupleti celých 15 nábojů .45 ACP, to už je slušnej kanón :-)



michal3245r
Příspěvky: 43

Příspěvek#15 » úte 23. zář 2014, 22:19

FNX-9 několik shopů má, v jiné ráži jsem to v (českých) obchodech neviděl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů