CZ 75 P-07 Duty

Glock a spol.


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » úte 12. kvě 2009, 19:47

Tak jsem se zastavil v podnikové prodejně znovu ošahat. Zjistil jsem, že na rozdíl od posledně mi už tak nevadil úchop. Natažení závěru mi nepřipadalo nijak zvlášť těžké, sice jsem zvyklý taky natahovat za předek a tak bych si musel zvyknout. Spoušť se mi jevila taky v pohodě, jen to zahnutí by mohlo být menší.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 16. kvě 2009, 09:05

Já si ji také ošahal a musím konstatovat, že se stále raději přikloním k jiné značce... :roll:

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 20. kvě 2009, 05:32

Taky jsem na ni koukal, bohužel co člověk (nebo prodejce) to názor ...zatím jsem nikde nenašel názor střelce, který z ní vystřílil x tisíc krát. Nekamenujte mě, ale jsem trochu skeptický k plastu na zbraních české výroby.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#4 » stř 20. kvě 2009, 17:03

Uz jsem to psal jinde - berme Duty jako nastupce CZ100 / CZ110. Vypada, ze to bude o tridu vys. Bohuzel i cena je o tridu vys, tak nevim... Cas ukaze.



sincityman
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 20. kvě 2009, 18:23

No není v dobách největší ulítlosti chtěli za CZ 100/110 až 15500kč, než jim došlo že to je chujovina...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 20. kvě 2009, 18:24

A to navíc 15tis. tehdy nebylo 15tis dnes...

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 23. kvě 2009, 21:50

kamrád si ji koupil, v pondělí si jde pro průkaz zbraně ... předpokládám, že ji brzy otestujeme a porovnáme s mou CZ75 D Compact, pak podám zprávu

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 27. kvě 2009, 22:04

dnes jsme byli testovat novou "duty" a porovnávat s mou CZ 75 D Compact ...
pár postřehů:
- celkem pohledná zbraň (moje je krásnější :-))
- objevil se velký problém se zasekáváním vyhazované nábojnice - asi 4 na 1OO ks - nepomohlo ani čištění a promazávání vyhazovače ... problém byl jak u nábojů sellier & bellot tak i snail
- kope stejně jako moje
- přesnost střelby - pokud odečtu nepřesnost mé ruky - v normě
- váha - tabulkově je sice lehčí než moje CZ75 - v praxi rozdíl neznatelný

celkový dojem: velmi příjemná zbraň, pokud se povede odstranit zasekávání, dávám 1*



chroust
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » čtv 4. čer 2009, 18:16

mám z duty odstříleno přes 500 ran přebíjené ,tovární,bez jediného problému celkem .nástřel na 15 metrú max 4cmz 5 ran .měl jsem glock 17, 36 .a vruce sedí nejlépe,vemu do ruky a mířím na cíl,oproti glocku 19 váha stejná .systém sa,da lepší úchop. :lol:

Uživatelský avatar
Zodiak
Příspěvky: 29

Příspěvek#10 » sob 5. zář 2009, 11:01

ahoj, jako nováček se ZP co dostane tento týden svoji první zbraň (CZ 75 P-07) bych se optal možná na úplnou hovadinu co nikdo už neřešíte. od výrobce přijde v kufříku, plná oleje. Někde bylo napsáno, že je třeba prvně vyčistit. Nokde jsem nenašel na internetu jak novou zbraň vyčistit a připravit ke střelbě. Poradí někdo nebo máte nějaký odkaz ? Díky

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#11 » sob 5. zář 2009, 11:53

Omlouvám se za OT, ale když se Zodiac ptal:

Po té co jsem si koupil první zbraň (TS) tak jsem ji rozebral jako při čištení po střelbě. Z nefunkčních ploch (povrch zbraně, zásobník) jsem setřel olej a vypucoval dosucha. Funkční plochy jsem nechal namazané konzervačním olejem (v případě vazeliny bych ji setřel a plochy namazal olejem). Jediné co jsem vypucoval dočista tak byla hlaveň. Z vývrtu odstranil veškerý olej co tam byl (vytěrákem a hadříkem). Zbraň jsem zkontroloval, sestavil a šel střílet. Po střelbe (dávka cca 100 nábojů) jsem celou zbraň opět rozebral a teď už ji pořádně vyčistil od spalin, olova a konzervačního oleje (opět zkontroloval zda-li na zbrani nevznikly nějaké nepravosti). Funkční (třecí plochy) namazal olejem, zbraň sestavil a hadrou na které jsem čistil (mírně! naolejovaná) obetřel celou zbraň.
Co se týče výčtu postupu samotného čištění a používání přípravu... to by bylo nadlouho a každý používá něco jiného a jiné postupy.

Uživatelský avatar
Zodiak
Příspěvky: 29

Příspěvek#12 » sob 5. zář 2009, 13:13

Díky za zkušenost. Je to celkem přímočaré a tak se kvůli tomu asi nikde nic moc nepíše. Jak mi přijde do ruky a zajdu na střelnici napíšu pocity a zkušenost s DUTY (i když bez srovnání, jelikož nemám s čím). Ozvu se.

Uživatelský avatar
Zodiak
Příspěvky: 29

Příspěvek#13 » úte 8. zář 2009, 14:45

Ještě krátce, jaké méte zkušensoti s 9x19 různými výrobci a typy nábojů, poraďte ať nemusím laborovat co funguje spolehlivěji v P-07. Díky.

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 9. zář 2009, 10:45

mělo by tam chodit vše ...na obyčejné střílení mám dobrou zkušenost s přebíjenými SNAIL ....hlavně je dobrá cena :-)

Uživatelský avatar
Zodiak
Příspěvky: 29

Příspěvek#15 » stř 9. zář 2009, 14:12

Není náhodou verze Snail určen pro speciální jednotky policie a armády kvůli zvýšenému průbojnému účinku ? Ty je bereš na střelnici ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů