Grandpower P11 - dlouhodobe zkusenosti

Glock a spol.


4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#46 » úte 11. črc 2017, 20:32

To nás napadlo, ale jako vzdálenějším pozorovatelum se nám to nezdálo. Nebyl čas trénovat, tak jakmile bude, zblízka mrknu.
Varianta byla ještě použití přebíjenek, ale doteď nebyl problém.

Používáte někdo do ní právě tyto větší zásobníky?



alien1976
Příspěvky: 55

Příspěvek#47 » pát 14. črc 2017, 10:46

Ahoj, větší zásobníky nepoužívám, ale střílím samé přebíjenky a kolikrát i nevalné kvality a nic, tam bych to nehledal. Tohle se mi stává u beretky, jak je malá tak si škrtnu občas prstem. Podíval bych se možná jestli jsou ty zásobníky opravdu stejné, bylo by teoreticky možné jak jsou delší tak že bude jiná páka na uchycení v těle a jak se ho dotkne dole tak nohoře se vymezí trochu jinam, zkus sundat závěr, dej tam zásobník a dole s ním zavergluj a uvidíš jak se hýbe nahoře a pak to samé s malým. Nic víc mě nenapadá.



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#48 » stř 23. srp 2017, 19:11

Ahoj ve spolek,
mám asi takovej blbej dotaz.
Dnes jsem si přivezla P1S MK12 a chtěla bych se vás zeptat na rozborku.Respektive sborku.
Jak narafičit hlaveň a přetáhnout zpět závěr vím.Akorát jsem to dělala podle videa, kde pán i při sborce držel ty tlačítka (táhla na rozebrání) dolů a přitom ten závěr přehahoval.Pro mě nadlidskej úkol.Páč když normálně natahuju zbraň tak pravačkou jdu závěrem k sobě a levačkou jdu s tělem opačným směrem.Takže skládám dvě síly.
Ale takhle fakt nemám sílu jen pravačkou tahat a levačkou mačkat "čudlíky" Nakonec jsem to dvakrát dala do kupy, ale mám pěkně bolaví ruce.Kdyby se ty "čudlíky" při sborce držet nemuseli tak by to bylo snažší.Ale nevím jestli bych tím něco nepoškodila, kdybych to tam rvala bez toho.Žádný návod jsem nedostala tak nevím jak je to správně.Jak to děláte vy? Díky



DOLLYm
Příspěvky: 28

Příspěvek#49 » stř 23. srp 2017, 19:54

Mám sice K100 Mk12, ale zkusím poradit..

Já mám výhodu dlouhých prstů, takže při odložení ukazováku na rám zbraně mám bříško prstu přesně na pravém rozborném segmentu.. Vezmu pistoli normálně do pravé ruky jako při střelbě, levou rukou stáhnu hmatníky dolů a potom pravým ukazovákem zatlačím na pravý hmatník. Pak už levou rukou sejmu závěr ze zbraně.. Sborku dělám stejným způsobem..
Pokud nemáš dlouhé prsty, tak se dá postupovat i jinak. Levý prostředníček prostrčím skrz lučík a levým palcem a ukazovákem stáhnu segmenty dolů.. Pak dost ulehčí práci opřít si spodní část rámu o břicho, ušetříš hodně síly.. Potom už stačí jen pravou rukou sejmou závěr..

Neboj, po pár rozborkách a sborkách si najdeš svůj způsob a budeš to dělat poslepu :-)

Snad jsem to popsal srozumitelně, kdyby ne, tak pošlu nějaký foto nebo video..



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#50 » stř 23. srp 2017, 21:19

Tady to máš aj na videu:
https://youtu.be/2U9wGYrIUps
Důležité je závěr na záchyt, ukazováček do výhozího okýnka, břicho, prst krz lučík.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#51 » čtv 24. srp 2017, 11:25

To prásknutí na konci, to je teda hnus.
Fakt ale je, že mně sice sborka většinou jde v pohodě na poprve, ale když už se nepodaří, tak pak se nedaří celkem dlouho. Základ je držet (OBĚ) táhla dole, závěr přetáhnout a on zaskočí sám. Hloupé je, že ta poloha, při které zaskakuje, není nijak zjistitelná a ničím indikovaná. Takže citem a zkušenostmi. Tím taky, pokud to neklapne hned, mohou další pokusy pěkně pohnout žlučí, začnou bolet prsty a nervy začnou fungovat.
Že to není na hrubou sílu je zřejmé z toho, že rozborka jde krásně lehce bez námahy. Kdyby to tak šlo vždycky i zpět, leckomu by to uštřilo vztekání.
Mám P1s, předpokládám, že vzhledem k charakteru hromadné výroby GP jsou všechny kusy stejné, že to není jak se Závody přibližného strojírenství, kde záviselo jak to konkrétní člověk přibrousí.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#52 » čtv 24. srp 2017, 16:18

Uff, cekal jsem poznamky na mireni na nohu a ono to prislo na zaverecne pohlazeni.
Jelikoz uz je zbran v tomto okamziku slozena a drzi na rantlu ramu a zaveru, je to jako shozeni zaveru na prazdnou komoru, pac sice jede zaver z vetsiho napruzeni,ale je brzdeny rukou.



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#53 » čtv 24. srp 2017, 17:11

Ahojda,

Děkuji za rady.Dneska jsem zkoušela znovu.Sice né úplně hladce, ale podařilo se mi to 3krát za sebou rozebrat a složit aniž bych se s tím extra pralala a boleli ručičky.Akorát mám teda trochu otlačené bříško ..:-) ale už se to rýsuje;-) takže dík.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#54 » pát 25. srp 2017, 09:29

No a nebo je tu jeste jedna moznost a to si poridit neco uzivatelsky prijemnejsiho jako je Glock. Jako bonus clovek dostane zbran, ktera je budto mensi (G26) nebo stejne velika,ale misto 12 ran ma 15(G19). Ale hlavne je uzsi a strelecky prinemnejsi, neskace tolik, rukojet tolik neklouze,ma vymenne gripy, v prumeru je spolehlivejsi, ma lepsi miridla, da se jednoduse rozdelat a slozit, za dobu cistesteni 1 GP vycistim min 2 Glocky.
GP P1S ma sice lepsi SA spoust,ale jelikoz je divocejsi, nedokazu s ni nastrilet rychleji ani presneji.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pát 25. srp 2017, 12:03

GP P1S divocejsi nez G19?
Se stejnym strelivem? Tezko.

A ano, mam prime porovnani, nekolikrat jsem z tech zbrani strilel po sobe.



Evais
Příspěvky: 12

Příspěvek#56 » pát 25. srp 2017, 13:57

No pro mě bylo jedno z důležitých kritérii při výběru zbraně DA/SA spoušt. Chápu, že někomu strikery jako Glock vyhovují a i se teď dělají více mi připadne, ale prostě mě nejsou sympatické. Sice tam jsou pojistky a člověk nesmí prostě šahat na spoušt, což je hlavní bezp.zásada u každé zbraně, ale mě připadne viditelně kohout na bezp.ozubu + těžší první chod spouště lepší. Samozřejmě každý má své preference.
Zatím jsem si zkoušela P11 od Alien1976, který byl tak hodný a nechal mě zastřílet a střelba mě připadla naprosto ok.Uvidím časem, až se mi dostanou do ruky krom P1S a CZ75 i jiné zbraně.Pak případně poreferuji.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#57 » pát 25. srp 2017, 14:14

Já jsem to měl podobně jako EVais, taky jsem došel k P1s a nelituji. Střílel jsem pak i s Glocky, HK a dalšími, ale návrat k P1s nikdy nebyl s pocitem že jdu k horšímu. Samozřejmě berme stejné třídy pistolí, se Shadow2 se ve stabilitě a přesnosti nedá srovnat.

Je tu jedno hledisko, které jsem tehdy nedocenil - s full size se člověk naučí líp a rychleji střílet. Prostě proto, že je těžší, robustnější a tak... s P1s dodnes strhávám a musím si dávat pozor. Prý je lepší začít s full size, naučit se techniku na ní a pak přechod na kompakt se už obejde bez frustrací. Tj. ušetří se čas a náboje na stejný výsledek. Nemůžu potvrdit, ale jsem nakloněn tomu věřit.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#58 » pát 25. srp 2017, 19:00

Nejsem taky osobne naklonen napred velkou a pak malou. Pokud to chce nekdo jen na strelnici,tak budiz. Pokud nosit,tak rovnou ten spravny kver. Cloveka aspon pak prejdou taktykalkul nesmysly jako natahovani zaveru o obleceni, cekani az vypadne zasobnik ze sachty nebo nenoseni v komore, pac tuzsi pruzina zaveru vsechny cinnosti s nim ztezuje.
A ano, stojim si za svym,ze G26 je kultivovanejsi. Mel jsem g26 a poridil jsem p1s,protoze jsem si myslel, ze diky spousti budu rychleji strilet. Ano spoust super, ale zpomalovalo me vetsi skakani. Takze jsem si oproti g26 nepomohl. Nakonec jsem jak g26,tak p1s prodal,ale budu rad az me nekdo presvedci, ze je tomu jinak. Treba nekdo, kdo si je jen zkousel,ale nevlastnil zaroven ;)



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#59 » sob 26. srp 2017, 17:01

Padla zde otazka obcasneho predcasneho vystaveni zaveru. Koupil jsem zasobik CZ 75 Sp01,18 ran. Fantasticka cena 500, coz je sakra rozdil oproti GP zasobniku. Vyzaduje to ale trochu sikovnosti a vyba veni na vybrouseni okenka zachytu zasobniku. Pak se mi obcas stalo, ze zaver vystavil s poslednim nabojem v zasobniku. Musel jsem tedy urezat trochu podavac v oblasti kontaktu se zachytem zaveru. Pak jsem si ale vsimnul, ze pri zasunuti i s naboji trochu nadzvedava zachyt. Takze jsem trochu upiloval zasobnik v oblasti zachytu zaveru. No a hadejte co. 100%funkcnost a vejde se do nej 19 patron. Jen pro srandu jsem zkusil prohodit podavace a vsimnul si, ze CZ nema omezovac,aby nesla prilis stlacit pruzina. Popravde jsem tohle jinde nez u GP nevidel. Mimochodem podavac z CZ do GP nejde(je o neco sirsi),ale naopak ano. GP podavac v CZ zasobniku=17naboju. Takze jsem ustrihl omezovac na podavaci a razem mam bezproblemovych 13 ran a jeste ma pruzina rezervu, takze neni prehnane stlacena.
Vse vyzkouseno v modu plna kapacita+1 v komore a zadny problem. Doporucuju,tak se s GP dostanete alespon na kapacitu jako s CZ.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#60 » pon 28. srp 2017, 07:41

Zdravím vás přátelé, zaslechl něco o jedné věci, která mě lehce znepokojila, tak se chci zeptat dlouhodobějších střelců z GP... Vypadává vám vývrt? Nějak se mi nezdá, že by to při běžném střílení a kloudném čištění bylo možný. Můj názor je, že po střelbě nevyčistí lauf, zbytky olova (přece jenom pláště se dneska dělají tenký jak papír) se nalepí a zoxidují a další rány to vezmou sebou i s kouskem hlavně jak říkám je to jenom můj názor... Mám K100 už skoro dva měsíce ale první střílení bude příští týden až po letní přestávce zase otevřou moji oblíbenou střelnici v Tišnově :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů