G43 9 mm Luger

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#376 » pon 25. kvě 2020, 18:13

U mě to jde stejně blbě.



lubco
Příspěvky: 28

Příspěvek#377 » pon 25. kvě 2020, 18:36

U mňa to tiež nešlo, vymenil som zachyt zaveru za Ghost verziu - už je to také, aké som si želal.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#378 » ned 16. srp 2020, 10:25

Ahoj,

posílám aktuální stav ke svému starému tématu. Cca před rokem a půl jsem tu řešil problémy s vratnou pružinou.
Viz https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=6009&start=270#p173467

Trochu jsem odjehlil hrany a vypadalo to, že se situace uklidnila. Četnost závad se snížila pod moji rozlišovací schopnost. Během včerejší návštěvy střelnice se mi ale zakousla 3x. Jsem si celkem jist, že se mi zachytí "osazení" vratné pružiny za osazení rámu. Možná by se tam mohla vzpříčit nějaká nečistota, ale žádnou výraznou jsem tam po rozebrání nenašel.

Zakousnutí (závěr nejde stáhnout až dozadu) je "trvalé" - neopraví se rachtáním závěrem. Co pomáhá je
* hýbnutí tyčkou vratné pružiny při částčně staženém závěru - je pak vidět, ze se pružina uvolní z rámu.
* rozborka
* klepnutí bokem zbraně o stůl

Trochu jsem měřil a výsledky mě překvapily.

Průměr "osazení" vratné pružiny je cca 12.6 mm
tycka.jpg


Díra v rámu je cca 12.8 mm
ram.jpg


Neboli rozdíl je cca 0.2mm. To mi vzhledem k zhruba pravoúhlému osazení v rámu, přijde celkem na prd.

Detail osazení:
ram2.JPG


Sestava vratné pružiny je lehce do zatáčky, změřit to neumím, ale když ji kutálím po stole je to celkem dobře vidět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#379 » ned 16. srp 2020, 11:17

Nevidím důvod proč tu náběhovou hranu zepředu pořádně nezakulatit. Díval jsem se na svůj a od oka bych řekl, že směrem dopředu se o chloupek více rozevírá a pobere tak větší odchylky. Ale bude to spíše jenom dočasná léčba křivé pružiny. Koupil bych novou a tuhle hodil do nouzové zásoby. Stejně ji lidi doporučují měnit co 3000-5000 ran.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#380 » ned 16. srp 2020, 12:12

Po asi půl hodině sušení se mi podařilo navodit stav zakousnutí. Zhruba 10 ran se susilkou, sundat závěr, lehce pootocit pruzinu, nandat závěr...

Vzhledem k tomu, že je ještě v prodloužené záruce, zkusím reklamaci. Uvidíme, jak se k tomu MPI postaví...

Ať to dopadne jakkoli stejně to pak trochu projedu bruskou.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#381 » ned 16. srp 2020, 17:42

Dvakrát jsem se už ptal v MPI na vrátnou pružinu a vždy mi bylo řečeno že jestli vše funguje jak má a vse uzamyka není důvod měnit tak nevím kdo kde bere 3000 až 5000 ran?



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#382 » ned 16. srp 2020, 20:04

Patrně to je přímo od Glocka, viz například toto vlákno https://bit.ly/3kT7h3a

Nejmenší oficiální hodnota tam je dokonce jen 2000, což glock doporučoval kdysi pro kompaktní .40SW G23 gen3. Když se do toho člověk začte, tak logicky čím silnější ráže nebo menší zbraň, tím častější výměna. Pročetl jsem toho hodně a ze zkušeností převážně policejních zbrojířů vyplynulo, že bez obměny to samozřejmě funguje dál, ale oslabená pružina znamená větší zátěž na zbraň a časem něco rupne (první nejčastěji uzamykací kulisa). Obecně se všichni shodli (i s glockem), že rozumná hodnota pro 9mm je kolem 5000 ran. Na přímý dotaz glocku více lidí dostalo odpověď "3000-5000".

Pokud člověk chce ušetřit 600Kč, tak alespoň provádět pravidelně test viz https://bit.ly/3iLaWyf

Já bych přes 10 000 nešel.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#383 » ned 16. srp 2020, 20:30

Je to sice ladeny od Agency Arms, ale tady mas detailni soupisku, jak casto menil vratne pruziny a dalsi pruziny a jine dily behem 100 000 ran. A hlaven sice menil nekde pri 60000, ale nebylo treba, byla jeste OK, vymenil ji jen tak, pro dobry pocit a ze ta nova byla o fous presnejsi samozrejme.

https://www.youtube.com/watch?v=R5qsRuzOIZM&t=345s

Kazdopadne zaver je nizky a lehky a dostava to hrozne pecky, 5000 je doporuceny interval vymeny vratne na cihlach. Ja bych to dodrzel, proc si nicit zbytecne gver kvuli par korunam.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#384 » ned 16. srp 2020, 20:33

Tímto testem můj G43 neprošel ani čerstvě vytažený z krabice. Zatím mám 1 200 ran bez jeidné závady.
Na Glock školení od Akademie Aegis nic takového neříkali, tak jsem se ptal, a prý preventivní výměnu jakýhkoliv dílů vůbec nemám řešit.

Ale na škodu to asi není.

// Závěr se tedy nedovřel při nabíjení. Když to dělám přesně podle videa, tak se nezastaví. Akorát když pouštím velmi pomalu, tak poslední milimetr dva zůstane vzadu. To ale nemůže ničemu vadit, když standardně letí rychle dopředu.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#385 » úte 18. srp 2020, 10:41

Mám obdobný systém vratných pružin, Problémová je plastová vodící tyč, která těsně po záruce praskla.
Udělal jsem si ocelovou, i když se ve světě ocelové vratné pružiny pro můj model vyrábějí nešlo ji koupit tady v ČR.
Greatlama : reklamovals to? Pokud ne kup si radši novou, já doporučuji vždy ocelovou vodící tyč, pokud se vyrábí. P.S. pokud jsi spokojen se současným stavem kupovat nemusíš
Původní soustav pružin se mohla poškodit, třeba při zborce a rozborce, nebyla vložena či vytažena předpisově.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#386 » úte 1. zář 2020, 17:26

GreatLama píše:Vzhledem k tomu, že je ještě v prodloužené záruce, zkusím reklamaci. Uvidíme, jak se k tomu MPI postaví...


Update: po mailové komunikaci s mpicz, jsem zbraň dnes předal prodejci. Tak uvidíme jak to dopadne.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#387 » pát 18. zář 2020, 09:32

Tak glocka mám zpět z reklamace. Dle protokolu "vratná pružina neplnila svou funkci a byla vyměněna za novou".



vm21
Příspěvky: 20

Příspěvek#388 » pon 12. říj 2020, 13:30

Ahoj,prosím zkušenější majitele o radu.
Po nějaké době jsem se rozhodl udělat rozborku za účelem důkladného vyčištění vnitřku rámu, spoušťového mechanizmu atd., ale bohužel nemohu vytlačit z rámu čep spouště. Když vezmu montážní tyčku, tak malý kolík nad pažbičkou jde krásně vytlačit, ale kolík spouště se ani nehne i když se snažím větší silou. V manuálu zbrojíře je napsáno, že se v žádném případě nemá používat větší síla ani nějaké tlučení na čep, tak nechci něco poškodit, prosím poraďte co s tím.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#389 » pon 12. říj 2020, 14:38

Hýbej při tom tlačení táhlem záchytu závěru sem a tam.



lubco
Příspěvky: 28

Příspěvek#390 » pon 12. říj 2020, 14:39

Cap spuste musis pri vytlacani odľahčiť, je tam male vybranie. Pozri si videa na yotube, tam uvidíš kam zatlačiť prstom pri vytlačení čapu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti