G43 9 mm Luger

Glock a spol.


Prak88
Příspěvky: 17

Příspěvek#61 » stř 3. úno 2016, 20:07

Tak já také patřím k skupině kterým G43 sedla na první dobrou. Nejsem žádný střízlík a ve vnitřním pouzdru unesu i full-size zbraň aniž bych vzbuzoval nežádoucí pozornost, přesto jsem uvažoval o koupi subcompactu. G26 mi úplně nesedla, šířka mi evokovala pocit cihličky v dlani, ale i přesto jsem o ní uvažoval - jednoduchost, spolehlivost, dostupnost dílů a dostatečná přesnost střelby splňovaly mé požadavky na obranou zbraň. Když se objevila G42 říkal jsem si, že by to mohla být alternativa,
ale 9 Luger to nebylo, následně přišla G43, využil jsem předváděcí akce v Leiku a porovnal všechny 3 alternativy. Přes různé názory, že G42 je kultivovanější a G43 kope jsem s G42 střílel jako když nasype hrachu a G43 všechny pěkně pohromadě, zkusil jsem druhou ruku, jednoruč, a znovu dokola. Prostě na moje ruce byla G43 jak dělaná, koupil jsem a nelituji ani toho, že jsem na nákup svého subcompactu čekal. Takže pokud někdo vybírá, tak než provést neuvážený nákup (zvláště nové zbraně) doporučuji využít předváděcí akce (nepravidelně putují po republice), případně kolegy střelce - vlastníky zbraní a nespěchat, otlapkat, protože co jednomu sedne druhému nemusí.
Co se týká kapacity zásobníku, nežiji v bojové zóně a vždy si mohu vzít druhý šuple. Možnost nosit na různých místech, nejen ve
vnitřním pouzdru je bezkonkurenční.



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#62 » stř 3. úno 2016, 20:42

Já jsem postupoval obdobně, jako pánové přede mnou, včetně tabulky :-) Na začátku jsem uvažoval na nošení o Kevinovi a málem jsem ho koupil bez vyzkoušení, což by se bývalo ukázalo jako fatální chyba...bylo to strašný.
Druhý den jsem si vyzkoušel G19 a G43. Vůbec poprvé jsem měl nějakého Glocka v ruce. Z G19 se mi střílelo špatně, lučík mi tlačil nepříjemně na prostředníček a terč byl jak po střelbě poslepu. Dám mu ale ještě někdy šanci si napravit reputaci. Potom jsem vzal G43, který sedl do ruky, jako kdyby ho podle ní vyrobili a i na terči to bylo znát.
Nicméně po dalším pátrání jsem zašel na střelnici, kde jsem si naráz vypůjčil G26, G43 a PPS. G26 byl už naomak strašný buřt, až nepřirozeně tlusté do ruky. PPS mi přišlo zvláštní z hlediska materiálu a nějaké vysoké, plus k tomu všemu ještě netypické vypouštění zásobníku. G43 zase vyhrálo. Při střelbě byly výsledky podobné, u G43 nejhorší, ale nejpříjemněji provedené, takže jsem se nedal přemluvit na jinou. Závěrem jsem je zkoušel na té střelnici nacpat jen tak bez pouzdra za gatě, kdy G26 byla enormě vidět a nejlépe opět G43.

Inu vyhrála to tato pistolka, ale pravdou je, že střelba z ní není úplně klidná. Přesná je, nastřílet se dá, na trénink by to mělo být dostačující, ale na závody to už moc není. Hlavně kvůli velikosti zásobníku. Na nošení, když jdu "někam dál", tak také přiberu druhý do kapsy...Uvítal bych třeba 17, ale nemůžeme chtít vše. Na nošení jsem pořídil vnitřní pouzdro od Falca s šíkmým uložením (435/2) a je to naprosto neviditelný.
Mohu jen doporučit, ale hlavně prvně vyzkoušet!



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#63 » čtv 4. úno 2016, 23:18

Prak 88, nevěřím, že lze pistolí G 42 nastřílet hůře než G 43 !
Měl jsem také možnost to vyzkoušet a nebylo tomu tak, rozhodně střelba z G 42 je kultivovanější.
Pouze moje zkušenost.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#64 » čtv 4. úno 2016, 23:42

Je to dobra volba jako prvni zbran?
Nechci porizovat 19, kdyz tusim, ze bude problem to nosit.respektive to nebude tak pohodlny jako G43. A navic nemam zajem kupovat dve zbrane.
Vim ze asi to nebude ideal, ale tak pokud si na to bude clovek zvykat uz od zacatku, tak to pujde..
Nebo? :-)



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#65 » pát 5. úno 2016, 07:00

Já ji jako první zbraň pořídil a nemám problém. Na nošení i na střelnici. Pouze ten malý zásobník je trochu otravný...pořád páskovat a přehazovat.
A druhou zbraň si stejně koupíš...a pak třetí, čtvrtou atd :-)



Prak88
Příspěvky: 17

Příspěvek#66 » pát 5. úno 2016, 07:35

Bohuliby, mně se to opravdu povedlo, nicméně netvrdím, že G42 je špatná, prostě mi nesedla.
Přidávám pár bodů proč to tak mohlo být:
1. činitel mezi podlahou a spouští
2. při prezentaci byla G42 bez botky a G43 s botkou
3.s ohledem na prezentovanou nekultivovanost G43 na fórech, jsem mohl podvědomě více soustředění věnovat G43 a G42 odfláknout - viz bod1



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » pát 5. úno 2016, 12:29

to Prak88 myslím že to bude tou botkou.. Měl jsem to podobně.. Když vemu do 43 zásobník bez Botky je to opravdu kopyto - zkus porovnat oboje bez... Botku na G42 je třeba dokoupit.. na 43 je v základu. Nyní čekám na dodání Botky+1.. Když by měl někdo tip na ExtensionGrip + 2 také bych to ocenil :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#68 » sob 6. úno 2016, 00:09

Asi to bude opravdu botkou, jinak to není možné.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#69 » sob 6. úno 2016, 02:17


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#70 » sob 6. úno 2016, 02:55




BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » ned 7. úno 2016, 14:36

MKabar díky :) takhle jsem dogooglil také, ale jedno není skladem a druhé nepošlou mimo US.. Stejně tak se dá najít na e-bay.. Proto se ptám zda někdo nemá tip kde sehnat jinak než virtuálně :)

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#72 » ned 7. úno 2016, 15:33

BB: Zkus Pierce grip, delaji se i plusove verze a vzadu (pod dlani) to je nizsi nez vepredu (pod malikem), tak se to porad jeste dobre schova.
Do CR to posilaji prodejci napr. pres Amazon.
EDIT: Tusim, ze snad i glockshop.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#73 » ned 7. úno 2016, 17:56

BB píše:MKabar díky :) takhle jsem dogooglil také, ale jedno není skladem a druhé nepošlou mimo US.. Stejně tak se dá najít na e-bay.. Proto se ptám zda někdo nemá tip kde sehnat jinak než virtuálně :)


https://cz.shipito.com/ 5 dolaru za dopravu až domů je ti moc?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#74 » ned 7. úno 2016, 20:23

Tak jsem si dnes z G 43 r. 9mm Luger taky vystřelil. Zásobník bez botky. První dojem je ten, že je to opravdu placka. Mířidla na obrannou střelbu fajn. Spoušť celkem v pohodě. Ale ten zpětný ráz, resp. zdvih té zbraně při výstřelu byl pro mne něco, co mi řeklo, že tohle není zbraň, po které bych toužil. Prostě na můj vkus příliš velký zdvih. Spíš mne jakoby odradila od případné koupě. Na rozdíl od G 26. Nicméně je to jen a pouze můj osobní názor. Budu-li mít ještě příležitost, i přes prvotní nepřesvědčivou zkušenost bych si z ní ještě rád vystřelil :D



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#75 » ned 7. úno 2016, 22:29

Pri vsi ucte, G43 je ciste obranna "kapesni" pistole v relativne dost vykonne razi. Resit u takovehle zbrane velky zdvih po vystrelu mi prijde lehce mimo misu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti