GP Q100

Glock a spol.


horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#31 » stř 16. lis 2016, 11:09

Od května žádný další majitel, který by se podělil o zkušenosti?



bartolini
Příspěvky: 3

Příspěvek#32 » čtv 17. lis 2016, 15:42

Mám Q100, vystříleno jen 400 ks.Je to dost těsný,budu muset nechat vyměnit hmatník vypouštění zásobníku ( na mě dost malej a jde to dost ztuha) Spoušť vypadá dobře,reset super.Chce to víc nastřílet ale myslím ze to bude ok.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#33 » čtv 17. lis 2016, 18:55

bartolini: Co je těsné? Čím střílíš S&B? Máš s něčím srovnání nebo je to Tvoje první pistole? Byla nějaká závada?



bartolini
Příspěvky: 3

Příspěvek#34 » pát 18. lis 2016, 12:53

Myslím slícování jsou tam minimální vůle,vystřílím 150-200 ks originálních SB a připadá mi že si říká o vyčištění,pak pohoda ale chce to střílet a sedne si to. Měl jsem CZ 75 ,CZ P O7.



bartolini
Příspěvky: 3

Příspěvek#35 » pát 18. lis 2016, 13:04

Jo a závady zatím nemám a doufám že jich moc nebude.Je docela brzo hodnotit po 400 výstřelech,více mi sedla kvůli úchopu,mám velký ruce,tak se časem ukáže jestli to byla dobrá změna.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#36 » úte 22. lis 2016, 18:21

Jeste mam otazku co se tyka kvality povrchove
vrstvy zaveru a hlavne. Na nekterych forech je zminovana az "krupickova" koroze.
Pozoruje nekdo neco takoveho? Povrchova uprava by mela byt stejna na zaveru jako u Glocku, tedy se maximalne casem osoupat.



Kobl
Příspěvky: 13

Příspěvek#37 » ned 25. pro 2016, 22:23

Zdravím všechny,

po dlouhém rozmýšlení, zjišťování a bádání jsem se stal nakonec hrdým majitelem Grand Power Q100 Mk12 Standard. Jelikož jsem si všiml, že tu zatím nepsala velká část majitelů, musel jsem také přispět:

Mám ji pouze pár dní, ale pár ran už jsem stihl vystřílet a verdikt? Naprostá spokojenost! Perfektní zpracování, perfektní ergonomie, naprosto úžasně padne do ruky, při střílení absolutně nekope a přesnost mě neuvěřitelně zaujala. Prvních 5 ran a neměl jsem jediný problém s muškou (5x střed a to jsem začátečník). Celkové zacházení se zbraní naprosto komfortní, rotační hlaveň velmi dobrá, vše funguje jak má. Uvolnění závěru při zasunutí zásobníku nebo možnost z obou stran je perfektní věc, stejně tak pojistka. Zbraň je také velmi dobře vyvážená, v ruce se drží opravdu skvostně.
Sborka rozborka je přesně taková, jak se o ní mluví - jediný mínus této zbraně. Trvalo mi 10 minut ji opět složit, ale jakmile na ten správný grif přijdete, už to takový problém není, rozhodně je to ale potřeba trochu trénovat :D

Kdo má o tuto zbraň zájem, rozhodně doporučuji!



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#38 » čtv 29. pro 2016, 03:19

Už ji mám taky, ani mi to nedalo tolik rozmýšlení a bádání - byl jsem na ni mrknout v QINS a za 5 minut bylo jasno, taky nekup funglovku za 13,5k :-)

Kromě dalšího mě přesvědčila hlavně spoušť, má sice na můj vkus dlouhej mrtvej chod, ale ten jde velmi zlehka, takže namáčknutí je naprosto čitelný. Vlastní spuštění je krátký a hladký, o ligu lepší než G17, a to v něm mám nějakou tu Pro Trigger. Reset od oka cca 4 mm, prostě co se týče spoušťáku, odvedli u Kuracinů hodně dobrou práci.

Ta sborka rozborka je blbá, tahá se to přes pružinu, z osy, je nutno se trefit na správný místo a přitom ještě držet rozborný segmenty stažený, chce to cvik. Oproti Glocku bohužel nižší úchop, ale ergonomie pažby o hodně lepší, navíc je kompletně obouruká a tudíž ideální pro leváky případně střelbu jednoruč. Záchyty závěru a zásobníku jsou dál než u Glocka, pro moje menší packy trochu na dlouhej palec. Pojistku asi vyhodím a dám místo ní záslepku, je to zbytečný hejble pod palcem, navíc chodí poměrně zlehka a dokážu si představit situaci, kdy si člověk nechtěně zajistí.

Na střelnici zatím jen jednou, cca 150 ran bez závady. Teď musím vymyslet, kde a jak mazat, v návodu to bohužel popsáno není.



Kobl
Příspěvky: 13

Příspěvek#39 » čtv 29. pro 2016, 13:27

Tak jen doplním - mám nyní nastříleno asi 450 a vše skvělé. Chvilku jsem si hrál se sborkou a musím uznat, že ji mají naopak vyřešenou poměrně dobře, stačí se jen naučit jak správně zbraň chytit. Teď ji mam složenou za dvě vteřiny. Není to opravdu nic těžkého, všichni na videích to totiž dělají špatně. Takhle to dělám já a jde to perfektně.

Rozborka:

Levou rukou chytit závěr, pravou tělo, kde palcem a ukazováčkem stáhnout hmatníky. Prostředník prostrčit za lučík. (tím tělo zbraně, ač jedním prstem, máte možnost držet) a poté jen stáhnout závěr až na konec a odklopit.

Sborka:

Tady bacha na jednu věc - hlaveň vložit, pootočit spirálou k závěru a posunout směrem od závěru (jako při záchytu závěru), každý ji totiž nechává položenou v závěru celou jako při nečinném stavu. Tělo opět uchytíme stejným způsobem a pouze nasadíme na vratnou pružinu, zatáhneme závěr úplně dozadu a je vyhráno.

Zkuste si to, po pěti pokusech ji budete skládat hravě ;)



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#40 » čtv 29. pro 2016, 15:07

Pupak píše:... Záchyty závěru a zásobníku jsou dál než u Glocka, pro moje menší packy trochu na dlouhej palec. ...

Ač mám GP s kohoutem, zřejmě to bude podobné. Vyhazování zásobníku palcem mě také nevyhovuje, i když mám prsty dlouhé. Proto to dělám z druhé strany - prostředníkem.

Co se týče mazání projdi si sekci ke K100, kde se pár nešťastníků (včetně mě) poučilo. :)



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#41 » čtv 29. pro 2016, 20:34

EDIT: na vyhazování zásobníku používám UKAZOVÁK
prostředníček je k něčemu jinému ;)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#42 » pon 2. led 2017, 22:40

chrobák píše:Co se týče mazání projdi si sekci ke K100, kde se pár nešťastníků (včetně mě) poučilo. :)

Uff, byla to docela dřina přelouskat 30 stránek fóra K100, abych se dozvěděl, že je třeba řádně mazat zadní čelo masivu hlavně okolo komory, páč se protáčí opřený o vnitřek závěru a nenamazaný to drhne, takže pistole závadí, v extrémním případě se to pak kousne tak, že stažení závěru vyžaduje nekřesťanskou sílu. Správně?

Pak klasika, váleček+kulisa, lauf zvenčí, vodicí drážky závěru, pružina+vodítko atd. Nevím jak spoušťák, asi se na to zeptám u Kuracinů.

Ta sborka jako ne že by to nešlo, jen je prostě nešikovná hlavně tím taháním mimo osu. Taky vyžaduje dost síly, ženský bych to do ruky nedal, páč by to mohlo celý skončit na hromadě na zemi. Glock je v tomhle geniálně jednoduchej, holt každej má něco.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#43 » pon 2. led 2017, 23:32

Možná to záleží i čím kdo střílí. Používám výhradně svoje přebíjené s prachem D032, který by měl v porovnání s ostatními hořet docela čistě. Čistím a mažu jen když se mi zrovna jooo zachce. Nic extra. Do teď jsem neměl jedinou závadu.



Kobl
Příspěvky: 13

Příspěvek#44 » stř 4. led 2017, 16:02

https://youtu.be/6maweETPjcs

Kdo bude chtít, v čase videa 12:07 je krásně vidět, jak lze sborku provádět jednoduše, podle tohoto Q100 skládám já, popisoval jsem to výše. Jen mi přijde že skládat ji vzhůru nohama je ještě o něco pohodlnější, ale to je na každém.



Kobl
Příspěvky: 13

Příspěvek#45 » stř 4. led 2017, 16:07

A chtěl jsem se zeptat ohledně mazání - mažu i čistič CXPRO Gunshield a Brunoxem, kde nejvíce samozřejmě dávám na váleček, na hlaveň kde se nejvíce namáhá a na kulisu. Stačí tato místa takto mazat nebo používáte na tyto krizová místa něco "mastnějšího"?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů