Který Glock ???

Glock a spol.


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#61 » sob 12. pro 2015, 01:51

No, otázka zní jasně, který Glock, sám je nemám rád, ale jednoznačně Glock 19.
Alespoň co jsem měl možnost vyzkoušet, osobně Glocka nemám.
Pouze můj názor.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#62 » sob 12. pro 2015, 02:22

Me vsechny Glocky vcetne Gen4 s bobrakem a nejvetsim gripem delaj solidni mozol na pravem prostrednicku. Zatraceny bachraty lucik bez poradneho vybrouseni (ala SAI apod) je fakt hruza.
Mam taky sice skoro dva metry, ale rukavice mam jenom Lka, nemam zadne extra XXL lopaty.
XDMko mi sedi neporovnatelne lepe zcela bez uprav oproti Blockum. A stoji mene. A nelita tomu lauf nahoru a dolu pri zavrenem zaveru jak na Geckach dneska. Mam svoje bohate (a dost mizerne) zkusenosti s Gen4 a sel bych do XDM bez rozmysleni - lepsi ergonomie, levnejsi, petipalec za 16300 v Zelenaku s nerez zaverem a svetlovodnou muchou a stavitelnym dorazem je podle me asi nejlepsi kauf pomer cena vykon na trhu a Scott Springer nato dela pres dveste doplnku, takze argument o doplncich na rakouske cihlicky je zcela zbytecny. XDMka se taky najdou mizerne kousky, ale celkove jsou na tom podle me o dost lip jak Gecka dneska. Ale tak kazdy ma jiny vkus. Me se nejvic libi (mimo H&K) petipalec S&W M&P Procko (nebo CORE) s Apex rovnou spousti, ale S&W M&P taky dost lita kvalita a vystupni kontrola znacne pokulhava, ale tez toho delaj kvanta a za beznou cenu (5" Procko stoji jak G17). Nedavno vyrobili milionty kus Shielda.
Takze u me pri rozhodovani, ktery Glock vyhrava jednoznacne tenhle :-):
Obrázek
16300 Kc + 36 USD zvetseny zachyt, 75 USD magwell, svetlovodna mucha a mikrometr hledi je v cene a do spouste staci pripadne par pruzinek koupit levnych a je super gver za levnocha. Tech 5" si nevsimejte, ja jsem vysazeny na 5" pistole, subcompacty nevedu a normalni 4,25" je pro me compact :-). Koupit 3,8" nebo 4,25" XDMo se da taky samozrejme misto G17/19. Spoust je bez uprav taky lepsi nez u Gecka.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#63 » sob 12. pro 2015, 06:53

Hm, takže na otázku který Géčko je odpověď XDM, jo? No nic, když už se tak rozplýváš nad poměrem cena výkon, tak jsi právě doporučil hodit pár chechtáků do stoupy za bezcennej nápis. HS by totiž udělalo nemlich stejnou službu.
Jinak jaký G? Takový, který kupci padne do pazour.



xvort03
Příspěvky: 10

Příspěvek#64 » stř 16. pro 2015, 12:22

Nechápu to české šilenství do Glocku a jejich stavění na Olymp. Jejich sláva na základě techniky už je překonaná, ale sem to ještě asi nedošlo. Tady máte něco zahnutých hokejkách: http://dfens-cz.com/brambory-dorty-a-pi ... k-26-gen4/

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#65 » stř 16. pro 2015, 15:08

"Ceske silenstvi" za rakouskymi cihlickami mi vubec neprijde divne, proste normalni cesky standart.
Cesi byli, jsou a budou vzdy sto roku za opicemi, jelikoz jsou lini se v necem rozvijet nebo neco resit.
V 21. stoleti jeste donedavna pouzivali jedine cesi zastarale ICQ (mrtvy komunikacni protokol z 90. let), primitivni nespolehlivy seznam email a kdo nema CZUB, nebo zazracneho Glocka, tak je pak mnohymi oznacen jako podivin nebo osel, co nevi co je inn :-). Stado ovci co kopiruje ostatni ovce, ktere to okopirovaly od predchozich ovci. Vlastni nazor veskery zadny. Cokoliv jineho lepsiho argumentujou, ze to je onicem kvuli vysoke cene (jak by snad par tisic za zcela neporovnatelne vyssi kvalitu, spolehlivost a ergonomii byl nejaky propastny rozdil, nejedna se o desitky tisic) a nedostupnosti dilu - ony jsou vsechny vetsinou v pohode dostupne, jenom je treba umet anglicky a umet si to sehnat ze zahranici, coz opet se ovcim nechce a tudiz zadne dily nesezenou. To co je v CR vzdy momentalne top, je ve svete vetsinou uz minimalne deset let zcela pase. Glocky jsou davno za zenitem, vetsina ozbrojenych slozek ve svete prezbrojuje na modernejsi hracky (a zpatky na 9 mm misto Gecek v 40 S&W), jenom v Cesku je to stale vetsinou povazovano za technicky skvost a neprekonatelny zazrak, stejne jako mistni produkce z kvalitniho neznicitelneho materilu (neznicitelneho proto, ze ho nestihnete znicit, rozpadne se drive sam :-P). A to, ze nekomu jedna nebo dve cihlicky slapou (s rocnim nastrelem casto nakych 200-500 ran) a dalsi videl jenom na obrazku nebo v krame je dost nepodstatny argument na obhajobu neceho, co se kazdou chvilu seka, skripe nabojnice, nedovira zaver, drhne tovarni spoust, ma to otresne miridla a jenom za posledni necely rok vim o 2 kusech co udelaly uplne kabum a nebylo to spatnou munici. Nedam 17 litru za gver, kteremu kvedla lauf nahoru a dolu a u ktereho je dost vysoka sance, ze se bude hryzat co par ran a kazdou chvilu budu klepkat do zaveru, aby se konecne uracil uplne dovrit a se vzhledem nedodelaneho polotovaru. A pro doplneni strilel jsem uz celkem z minimalne 25 kusu modelu 17/17SD/19/19C/21/23/26/27/30/34/35/43. Kazdy 3.-4. naky problem, vetsinou skripani nabojnic, nebo nedovirani zaveru v ruzne cetnosti atd.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#66 » stř 16. pro 2015, 15:13

A stačí!

Téma je "který Glock" Jostli chcete psát o tom že "Glock je šrot" založte si samostatné vlákno. Nejlépe v OT.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#67 » stř 16. pro 2015, 18:31

za mňa g19, je to taký fajn kompromis na nosenie a relatívne príjemná na streľbu.
Vlastnil som 4 glocky gen4 a všetky šlapali rovno z krabice bez akýchkoľvek problémov tisíce výstrelov, takže negatívne skúsenosti ako kolegovia vyššie nemám.



mph1
Příspěvky: 41

Příspěvek#68 » čtv 17. pro 2015, 05:50

g19 gen 4 je i moje volba - z podobnych duvodu jako Elado.
Jako pistole na obranu mi prijde vynikajici, 15 naboju, velikost jako nektere .22. A krome toho se mi libi - mam ho zatim v airsoft verzi.
Pro manzelku do kabelky bych nicmene volil G43, protoze 9mm Lug a jednorady zasobnik.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#69 » čtv 17. pro 2015, 07:31

Taky se kloním k G19. Zatím budu pořizovat jednu zbraň (pokud udělám ZP :-) ) a musí to být kompromis, nemůžu si pořídit CZ75 na střelnici a třeba G43 na nošení. Na střelbu je pro mě příjemná, nošení jsem neměl možnost vyzkoušet.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#70 » čtv 17. pro 2015, 10:19

vlastnil som cca 20 pištolí, sigy 226,229,239,250,sp2022, cz od 75 až po shadowa, nejakú tú k100, glocky a hk-čka.

Nakoniec som ostal u G19 4 gen a p30. Glock na nosenie, do konverzie a p30 pre radosť z pekne urobenej zbrane.
Ako som už písal vyššie, G19 je praktický, jednoduchý, dobre nositeľný, primerane presný a moja skúsenosť je aj spoľahlivý. Preto z glockov ako zbraň na všetko jednoznačne 19-ka.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#71 » pát 18. pro 2015, 01:48

Odpověď je naprosto jasná, pokud sbírám tuto značku tak všechny, pokud jen jeden Glock tak 19.
A není co řešit !!! Alespoň pro mě.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » pát 18. pro 2015, 08:27

Trochu nechápu ten humbuk kolem G19. Kdybych byl donucen vybírat jen z glocka, tak beru jednoznačně G17. Někdo s většíma rukama na G19 neposkládá prsty do toho vybrání na pažbičce. Sám jsem byl překvapenej, jak se G19 blbě drží. Na skryté nošení jsou blbý oba dva, ale upřímně, rozdíl velikostí a hmotností mezi G19 a G17 je tak malý, že G19 vlastně pořádně žádnou výhodu pro skryté nošení nepřináší.
(délka závěru G17 186mm, G19 174mm; výška G17 138mm, G19 127mm; hmotnost G17 625g, G19 595g)
Takže já dávám palec nahoru G17. :thumbup:
1719.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » pát 18. pro 2015, 14:21

Právě ten centimetr na výšku znamená pro mnoho lidí zásadní rozdíl pro pohodlnost a utajení skrytě nošené zbraně. O nic jiného nejde - rozdíl v délce nemá téměř žádný vliv a hmotnost (30g + dva náboje) je zbytečné vůbec zmiňovat :angel: .

Například já při střelbě z G19 a 17 pozoruju jen nepatrný rozdíl a nemám pocit, že by mě devatenáctka omezovala. Snad jen přebití vyžaduje trochu víc cviku. Co se týká nošení nemůžu sloužit, protože Glocky nevedu.

Ale je vždy potřeba myslet na to, že G19 je kompromis. A pokud někdo chce jedinou pistoli na poctivý tréning i skryté nošení, je G19 dobrá (i když ne jediná možná) volba.
PS: díky za názorný obrázek



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#74 » pát 18. pro 2015, 14:40

Na G19 je třeba v létě potřeba ledvinka, ne?

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#75 » pát 18. pro 2015, 16:28

2 error: No humbuk, vlastně to i sám píšeš: "Někdo s většíma rukama na G19 neposkládá prsty do toho vybrání na pažbičce." No a třeba já, nemajíce větších rukou, držím výrazně lépe/pohodlněji G19, tak není opravdu jedinej důvod, tahat se ještě s větším heblem ;-) Každopádně je doopravdy potřeba si tu "svojí vysněnou" doopravdy dobře ošahat, konkrétně u G17/19 jsem byl kdysi dost překvapenej, jakej je rozdíl v úchopu.
2 tifik: No potřeba...záleží jak chodíš i v létě oblíkanej, každopádně třeba se sedmnáctkou bys měl problém i s ledvinkou...
Jo a abych nebyl podezíranej, že G19 mám a G17 ne, tak že proto ho upřednostňuju - nemám ani jeden z modelů v osobním vlastnictví.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů