Který Glock ???

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#106 » pát 12. úno 2016, 08:41

johnnyjak: mě u té 4 generace přijde nejzásadnější ten systém vratných pružin. ale jsem zatím ohledně Glocků jen teoretik.
z toho vyhazování nábojnic mám asi největší obavu, uvidím. :-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#107 » sob 13. úno 2016, 01:27

Skládaná vratná pružina u Glocka má na chování při střelbě minimální až nulový vliv oproti jednoduché u gen.3 - to ti potvrdí asi kdokoliv. Ale snad by měla mít delší životnost... Jo a taky tolik nevrže při natahování závěru :D

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#108 » sob 13. úno 2016, 08:05

Mas pravdu. Presne to co pises me rikali na prodejne. :-) holt nejake teoreticke predstavy teprve ted budu dostavat do te prakticke roviny. :-)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#109 » stř 9. bře 2016, 08:39

Pánové,
dovolil bych si vrátit se k původnímu tématu tohoto příspěvku, který Glock. Prošel jsem vývojem názorů a smířil jsem se s tím, že si nakonec koupím Glocka. Zastřílel jsem si z G17 a byl jsem spokojen, seděl v ruce, choval se slušně a hned na druhou sérii jsem měl 5 ran v rozmezí cca dlaně. G19 jsem jenom vyzkoušel "nasucho" a nemám problém ho mít v ruce. Jeden zkušený kamarád střelec říká, kup si G19, můžeš ji nosit a můžeš s ní i na střelnici, druhý zkušený kamarád střelec říká, vy...r se na G19, kup si G17, je lepší a můžeš ji nosit bez problémů taky. Pistoli chci na ochranu domova a osobní ochranu, ale pravidelně (denně) bych ji nosil pouze v případě, že by se výrazněji zhoršila bezpečnostní situace v ČR. Jinak bych si každý měsíc střelil na střelnici tak 100 nábojů, abych nevyšel úplně ze cviku a ze stejného důvodu bych občas vyrazil do terénu se skrytou zbraní. Tak, a co teď, G19, nebo G17? Nebo uvěřit těm co říkají, že na skryté nošení je i G19 moc a koupit G17 a začít šetřit na třeba G26? Kdo z vás nosí pravidelně G17 a kdo G19? Předem díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#110 » stř 9. bře 2016, 08:48

Já mosím G17. Ten rozdíl ve velikosti není tak zásadní, ale mě se G19 blbě držela (asi mám velké ruce). Ideálně, kdyby jsi si obě vyzkoušel, jak se ti z nich střílí.
Coi se týče samotného nošení G17, tak s tím nemám problém. Nijak mě neomezuje.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#111 » stř 9. bře 2016, 09:01

ren: já měl v podstatě 100% stejné požadavky. rozhodl jsem se pro G19. věřím, že na tenhle způsob střílení je výhoda sedmnáctky na střelnici bezvýznamná a ta devatenáctka se mě o malinko lépe držela. zvlášť při představě, že bych v nějaké nouzovce musel střílet jednou rukou. věřím, že se dá i 17tka dobře nosit, ale nejsem nejmohutnější, tak i v tom u mě bylo to rozhodování spíš na straně G19. zvažoval jsem i to co píšeš ty 17+26. ale dal jsem na názor, že co člověk nosí z toho má i chodit střílet. tak jsem holt hledal nějaký kompromis.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#112 » stř 9. bře 2016, 09:16

to wigum: Díky za rychlou odpověď, taky se mi víc líbí G17, mám 178cm a podle ročního období 95-100kg, když nezastrčím košili do kalhot, visí mi vpředu přes cejchu, že bych tam pod ní možná dal naležato i Sa58 se zavřenou sklopkou... Nějaký Američan na jejich fóru napsal, že s G17 nemá problém, že ji zastrčil do jednoho ze svých tukových záhybů. Ale teď vážně, v jakém pouzdru a v kterých místech tu G17 nosíš?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#113 » stř 9. bře 2016, 09:36

Pouzdra se celkem obsáhle řeší tady
viewtopic.php?f=48&t=6610&start=90
Jinak SZ.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#114 » stř 9. bře 2016, 10:08

no já nevím, já mám 188 cm/100kg a G26, když to mám sebou, nosím zásobník s botkou. I tak je toho dost, zejména v autě. Používám vnitřní Dastu, přijde mi prostě nejlepší.
Jinak co se týká střelby, tak jsem ze začátku sváděl svojí neschopnost na krátkou záměrnou, krátkou rukojeť a blbej chod spouště. Netrvalo to dlouho a zjistil jsem, že je to akorát tak tím blbcem, co to drží v ruce a dneska nemám problém nasypat na 15metrů do siluety padoucha zásobník během pár vteřin. Tož tak.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#115 » stř 9. bře 2016, 10:53

Osobne si teda nedovedu predstavit tahat 17ku, mam zrovna znamyho, kterej to ma a nadava si, ze si to kupoval, ze je to velky a tezky. 19ka si myslim je lepsi volba co se skladnosti tyce. ikdyz ja osobne se priklanim ke 43, kterou jsem vcera na strelnici zkousel narvat za kalhoty a bylo to jen tak tak :-)) rozhodne se 17kou je lepsi komfort strelby proti 43, ale i s tou se da nastrilet.. Vsechno je o zvyku - vidim to na sobe.. Pokud to chces nosit opravdu kazdy den, tak osobne bych 17ku uplne vynechal.a drzel se 19 nebo 43.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#116 » stř 9. bře 2016, 11:03

ren: tak to si můžeme potřást tlapama, jak na centimetry tak na kila jsme stejní :mrgreen: U fullsize jsem vypozoroval, že se líp nosí lidem, co jsou kost a kůže, schovávání pod špek na mém těle moc nefunguje. Když jsem díky zápalu plic shodil z 99kg na 85kg, tak jsem najednou i G17 na těle pod tričkem schoval. Teď, při 95kg už je to zase pasé....
Ale i tak ho občas nosím. Mám vnější kydex s cca 15°dopředným náklonem, takže to při pohledu zezadu nevypadá, že mi vyhřeznul kyčelní kloub :D Jinak co se týče komfortu nošení, s plným zásobníkem není g17 pro mě nic moc (ač jsem si našel na svém těle místo, kde ho ani při jízdě v autě necítím), raději dávám přednost g42 nebo dvoupalci revolveru z lehké slitiny. Doporučil bych Ti to vyzkoušet, každému sedne něco jiného. Já bych dneska šel spíš do g19 nebo do g26. A podotýkám, že nejsem zhejčkanej a jen tak mi nevadí, když mě něco někde tlačí. O nočních jsem nosil g17 cca 7 hodin v kuse a nějak extra mi to nevadilo, každopádně s miniaturizací roste pohodlí, to je jasné. Nechci tady ale rozpoutávat debatu o minimální kapacitě zásobníku a ideálních rozměrech kvéru na nošení. Tož tak za mě.

Uživatelský avatar
Imdrunk
Příspěvky: 45

Příspěvek#117 » stř 9. bře 2016, 11:07

Řešil jsem stejnou situaci jako ren a rozhodl jsem se pro G19 gen4. 17 byla prostě už moc veliká. A 19 je podle mě dobrý kompromis.
Mám 180 cm a 80 kilo, takže takovej proutek, nosím sako a nemám problém pod to 19 schovat ať už v pádle a nebo s klipsou, ta je krapet nepohodlná na sezení, ale není to vidět a dá se to nacpat i pod košili což je pro mě ideální. 8-)

Určitě volit 9mm, to už bylo řešeno. Subcompacty moc nemusím, ale věřím že s patkou se to chová obdobně.

S vyhazováním nábojnic do xichtu jsem se setkal asi 5x z 300 nábojů. To se občas asi stane, přítelkyni to přistálou jednou do výstřihu a to bylo nepříjemný :lol:

Za mě G19 gen4

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#118 » stř 9. bře 2016, 11:19

Imdrunk: já mám zatím z G19 4.gen nastříleno cca 500 a žádná nábojnice do hlavy se nekonala. doufám, že jsem to nezakřikl a zítra mě to netrefí. :-)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#119 » stř 9. bře 2016, 13:35

Jen takovej dotaz, to jak tu někdo píše, že oproti G19 je 17 už moc velká, myslíte, že ten necelej cm na délku a 9mm na výšku je takový rozdíl?
G17
Délka závěru 186 mm
Výška 138 mm
Šířka 30 mm
Vzdálenost mezi mířidly 165 mm
Délka hlavně 114 mm

G19
Délka závěru 174 mm
Výška 127 mm
Šířka 30 mm
Vzdálenost mezi mířidly 153 mm
Délka hlavně 102 mm

Takže za mě byla volba hlavně držení zbraně. A 17 mi sedla do ruky líp.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#120 » stř 9. bře 2016, 13:44

Děkuji všem a zdravím Rough boye, který disponuje stejně praktickou postavou jako já. Takže když shrnu dosavadní doporučení členů fóra:
G17 wigum
G19 sedmej, r626, Rough boy, Imdrunk
G26 SansLogique

Teoreticky statisticky tedy G19... ale když ta G17 se tak krásně drží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů