Který Glock ???

Glock a spol.


so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#1 » úte 12. kvě 2015, 12:34

Ahoj,
hledám teď zbraň pro každodenní nošení a občasnou rekreační střelbu (tak jednou za měsíc dvě tři krabičky) a jak tak čtu nejrůznější diskuze, jeví se mi Glock jako jasná volba. Chtěl bych buď .45 ACP, nebo 9 Luger. Můžete mi doporučit konkrétní typ?

Děkuji

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#2 » úte 12. kvě 2015, 12:47

Mno z vlastní zkusenosti (manzelka me premluvile na .45) jdi rozhodne do 9mm. :)

Je levnejsi dostupnejsi, lehky, prakticctejsi. Takze podle toho jak mas velky tlapy jeto 17, 19, 26. :)



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#3 » úte 12. kvě 2015, 12:53

.45 nejsou dobré od Glocku?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » úte 12. kvě 2015, 13:41

ber 9mm , .45 nema zadna vyhody, jenom je drazsi, mensi kapacita, hur se sni strili

9mm jsou modely 17 19 a 43 vyber si co ti sedi a co muzes nosit ;) 26 neres je blba ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#5 » úte 12. kvě 2015, 16:51

proč je 26 blbější než 43? alespoň jeden skutečný důvod.... já jsem měl v ruce a nějakou dobu používal jen 26 a se zásobníkem s patkou se s ním i celkem dobře střílelo

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#6 » úte 12. kvě 2015, 20:26

kazdej na to nadava, kazdej se toho zbavuje... ale jestli mu bude sedet... patku sem snim nikdy nezkousel

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#7 » úte 12. kvě 2015, 21:13

Každej se toho zbavuje? A proto jsou tu v inzerci plus bazaru tři nabídky a čtyři poptávky po G26... najdi tu poptávanější zbraň :-)
Každej na to nadává? Majitelé (například já) si to nemohou vynachválit. Díky krátké rukojeti ideální na nošení v létě pod trikem. Přitom vnitřek, ráže a miřidla plnohodnotné služební zbraně, takže není problém s tím trénovat tisícovku nábojů ročně.
Za mě G26 na nošení plus G34 pro radost a na sport, nemám rád kompromisy :-)
Naposledy upravil(a) Joe dne úte 12. kvě 2015, 21:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 12. kvě 2015, 21:18

Jeden můj kamarád s G26 suverénně vyhrával na místních soutěžích, kterých se účastnili závodníci s fullsize pistolemi... Myslím, že ani nepoužívá prodlouženou botku.
Jako jediná pistole je ale pro většinu lidí ideální kompromis G19.

PS: pro radost a na sport jsou jiné pistole, než Glock :mrgreen:

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#9 » úte 12. kvě 2015, 21:29

Ano, i jiní výrobci prý dokáží sem tam postavit model, který může konkurovat glocku... ale s tím bys byl v tomto vlákně OT :-p



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » stř 13. kvě 2015, 06:29

S celou věcí se to má takto... Já si nedávno koupil Ruger SR1911, protože to byl můj dávný sen. Na střílení na střelnici je to fakt bomba a super bouchačka. Na nošení (i když mám 190cm a 120kg) trochu nepraktická. Je plochá, to je super, ale s většinou pouzder mi odstává zásobníková část moc od těla, a je to vidět... Né moc, ale je to takové ... Nesedí mi to do celkového oblečení. Navíc 1911 považuji spíše za Rolls Royce mezi pistolemi. No a přece nebudu jezdit Rolls Roycem do obchodu a zpět. Proto jsem začal uvažovat o Glocku, i když upřímně, vzhledově mi vážně nesedí.

Potřebuji zbraň, která bude od rána do večera v pouzdře na opasku, nebude mě srát, když se trošku ošoupe, nebo když mi omylem spadne na zem, ...

Asi tedy zvolím Glock 19. Glock 17 mi přijde pro běžné nošení velký, Glock 26 zase malý pro mé ruce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#11 » stř 13. kvě 2015, 07:12

Zkus někde osahat na prodejně nebo jestli na to vyloženě nechvátáš, občas jsou někde prezentační akce, kde jde od značky porovnat vše najednou. Vzhledem k tomu, že G43 je na trhu nová, mohlo by něco takového v dohledné době někde proběhnout. Velikostně vypadá G43 na nošení super, je otázka jak padne do ruky a jak se bude chovat při střelbě vzhledem k ráži. G26 je ale při střelbě naprosto v pohodě a nechápu negativní názor na něj.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#12 » stř 13. kvě 2015, 07:46

G17 je prijemne stihly, ale znami, co ho maji, taky koukaji po necem mensim na noseni. Ta 19 by asi byla dobra volba

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#13 » stř 13. kvě 2015, 08:14

V Trutnove, je ted nekdy predvadecka na G. Tak si tam zajed. Tady na foru je upoutavka.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#14 » stř 13. kvě 2015, 09:51

Rovněž bych se přiklonil na stranu G43, případně čistě z praktického hlediska Ruger LCP či něco velikostně srovnatelného. Dlouho jsem slintal nad G19 co se změnilo v moměntě, kdy jsem si jej přiložil k pasu (tímto děkuji za možnost vyzkoušení). Se svou postavou ,,bojovníka ve vysoké trávě" (172cm) prostě nemohu nosit full-size pistole. Jako bych měl na boku batoh... ;-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#15 » stř 13. kvě 2015, 10:03

S tou velikostí ruky je to malinko složitější. Já kupoval v době, kdy nebyla čtvrtá generace. G17 jako by odlil podle mé ruky, sedla mi perfektně. Ale na nošení je to opravdu velký, a na to, abych pistoli jednou za měsíc přenesl v kufříku nebo pod bundou na střelnici, ji mít nemusím, tak jsem ji prodal.
G19 třetí generace má menší vybrání pro ukazovák a malík, a tím na to už nesrovnám prsty. Rámu by se dalo domluvit rašplí... G19 čtvrté generace má přerovnané vybrání pro prsty a drží se mi opravdu dobře. Pořád je to ten můj neoblíbený kompromis... někomu ale kompromisní zbraň vyhovuje, proč ne.
U G26 mi zpočátku vadil (jako asi každému) malíček silné ruky ve vzduchu. Pak jsem si vzal timer, a na pár drilech zjistil, že v přesnosti není VŮBEC žádný rozdíl oproti G17, jen je s tím střelba pomalejší (bez malíku se zpětný ráz zvládá trošku déle, a navíc se to kvůli krátké záměrné musí rovnat trochu pečlivěji, stejná zdánlivá nepřesnost na miřidlech znamená větší rozptyl v terči).
Tak jsem se dostal k G26. Mám na něm poladěnou spoušť, jinak tovární stav, střílím průměrně 100 nábojů měsíčně, LOS a nošení.
G42 mi nesedí v ruce a má protivný chod spouště. Nechci to, chci nosit zbraň, kterou s radostí nastřílím tisíce ran na střelnici. G43 jsem ještě v ruce neměl. G34 má stejný úchop a zásobníky jako G17, z fabriky lehčí spoušť, delší rám, záměrnou a odlehčený závěr (na hmotnost závěru G17, takže pak má stejnou vratnou pružinu). Až bude víc času na střílení, pořídím ho ke G26.
To je asi vše, co mohu ke glockům říct z osobní zkušenosti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: hajnrich a 4 hosti