Který Glock ???

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#271 » stř 20. úno 2019, 11:19

snackmc: Gen 5. :-)

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#272 » stř 20. úno 2019, 11:43

Sedmej píše:snackmc: Gen 5. :-)


Nebrat gen 5?



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#273 » stř 20. úno 2019, 12:01

Když jsem kupoval prvního Glocka, byl problém sehnat Gen 4, všichni ji chtěli a nikde nebyla. Zamluvil jsem si ji v obchodě skoro 200 km od bydliště, když jsem tam po výzvě přijel, byla v obchodě fronta maníků a každý jako velkou svátost čapnul kufřík s Gen 4 a mazal s ní domů. Proč? No protože byla určitě lepší než Gen 3... To byla moje jediná funglovka zbraň a kdybych věděl tehdy co dnes, tak bych si ji nekoupil a bez výčitek svědomí bych šel do jeté Gen 3 a za ušetřené peníze bych koupil náboje. Utvrdil mne v tom nákup téměř nestřílené G 17 Gen 2, někde tady ve vláknu jsem dal i fotky, která je super. A co si o tom myslí profíci? Na Securitymagazínu kdysi vyšel pěkný článek https://www.securitymagazin.cz/security/bodyguard-a-jeho-zbran-walther-ppq-m2-kteremu-se-po-80-vystrelech-loupe-hlaven-1404055837.html
Komu se nechce číst celý, tak za důležité považuji
Moje doporučení zní: “Pokud seženete málo střílený Glock 17 či 19, I. nebo II. generace, neváhejte a kupte si ho.” Já mám dodnes II. generaci Glocku 34 … a je to ještě stále ten skvělý Glock. Na rozdíl od těch nových generací, na něm drží povrchová úprava, jeho plasty jsou správně tuhé a tak poskytnou dostatečnou oporu pro bezvadné přetažení i při méně pevném úchopu.


Akorát teda jsem u obou vyměnil stojinu, protože původní mě sr..a.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#274 » stř 20. úno 2019, 12:31

O gen4 se říká, že je konstrukčně nakladově optimalizován. V překladu součásti méně bytelné. A prý se to projevilo v praxi.

Obecně : mně nevyhovuje, pokud má grip prolisy na prsty. Nikdy mi do nich ruka nesedne. Já potřebuji pistol s rovnou pažbou.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#275 » stř 20. úno 2019, 12:44

Drtivá většina součástek je mezi Gen3 a 4 zaměnitelná, v čem má být jako ta nákladová optimalizace?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#276 » stř 20. úno 2019, 12:47

snackmc: To byl pokus o vtip. Že důvodem proč nebrat gen4 je, že tu je už gen5. :-)
Jinak já měl pár let G19 gen4. a žádný problém jsem neměl. Pouze bych řekl, že nevydržela povrchovka, tak jak jsem viděl, že vydržela někomu na gen3.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#277 » stř 20. úno 2019, 13:44

Na nošení mám G43 na střílení Hecklera :-)



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#278 » stř 20. úno 2019, 15:14

Gen4 má objektivně nejhorší povrchovku, předchozí generace byly lepší, od Gen5 se to zase zlepšilo (i když každýmu ten ¨lesk" nemusí sedět). Na druhou stranu u Gen4 je o 2mm užší rukojeť a deleko výraznější textura, takže mě sedí v ruce jako přilepená. S Gen3 mám pocit že mám v ruce mýdlo :)
Já jsem osobně se svou Gen4 spokojenej, povrchovka mě netrápí, oleštěný hrany tomu dodávají charakter, u Gen3 mi vadí jinej úchop a kluzkej plast (asi by to vyřešil stipling)... Gen5 je na tom asi po všech stránkách nejlíp (povrchovka, rukojeť bez ¨fingergrooves" je univerzálnější, lepší vývrt). Ale nemyslím si, že bys s nějakou generací udělal vyloženě chybu. Rozhodl bych se dle stavu a financí.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#279 » úte 26. úno 2019, 16:02

snackmc píše:Omlouvám se za případný OT, ale nedaří se mi tu k tématu nic najít.

Zaznamenal jsem někde informaci, že nebrat GEN 4. Jaké to má důvody?


To snackmc: já, kdybych už neměl svoji G19 Gen4, tak bych se jel podívat na tenhle a kdybych na něm nenašel nějaký problém, asi bych si ho za ty peníze i koupil.

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/371113-glock-19/

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#280 » úte 26. úno 2019, 19:22

ren: Druhá generace by mě vadila, že nemá lištu na svítilnu. To už raději 3.gen pokud by někdo z nějakého důvodu nechtěl pátou.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#281 » úte 26. úno 2019, 20:39

Sedmej: já si nehraju na 007 a svítilnu opravdu nepotřebuju. Pokud nevidím já, nejsem ani vidět, jakmile rozsvítím, vidí mě všichni. Nepovažuju se za takového borce, abych rozsvítil lucernu na pistoli a postřílel tlupu útočníků. Pro mě raily nejsou rozhodující.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#282 » úte 26. úno 2019, 20:44

"Pokud nevidím já, nejsem ani vidět".
Obdobně svěží myšlenka je ve Stopařově průvodci, tam zmizí nebezpečí prostě tak, že se zavřou oči.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#283 » úte 26. úno 2019, 21:20

Ach jo. Doplnění pro SansLogique. Pokud je tma, já nevidím a není to způsobeno tím, že bych zavřel oči, ale tou tmou, je nanejvýš pravděpodobné, že mě nevidí ani ti, co se nachází ve stejné tmě.OK?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#284 » úte 26. úno 2019, 21:43

ren: Abys to treba za rok nevidel jinak a nelitoval.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#285 » úte 26. úno 2019, 22:06

Ještě k tý Gen4. Když s tím Glock kdysi přišel, tak kvůli změně vratný pružiny proti předchozím generacím občas blbly s některým typem střeliva. Glock to řešil bezplatnou výměnou tý pružiny a postupně to nějak poladil.
Internetoví taktikůl bojovníci z toho udělali Gen4 sucks a dodneška to žije vlastním životem, zejména mezi lidma co žádnýho Glocka nemaj.
Já mám 2 Glocky Gen4 a jinou generaci bych si nekoupil, hlavně proto, že mám tolik vnitřních dílů navíc, že si můžu splácat ještě asi 3 další.
Všechny závady, který jsem kdy měl, jsem si způsobil prázdnou hilznou v zásobníku schválně v rámci tréninku.
Střílím každej tejden cca 100-150 ks.
A že mám oleštěný závěry od kydexu je mi opravdu srdečně jedno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti