Který Glock ???

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#286 » stř 27. úno 2019, 01:22

Ren: sry ale to je dost najivni predstava... radsi ani nebudu zachazet do detailu aby to tu nebylo plny OT...

Jinak mel sem gen4 a zadny problemy nebyli, nikdy zadnej zasek krome komolejch poloplastu od SB. Fungovala jak mela.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#287 » stř 27. úno 2019, 08:19

Koupil sem si gen 4 mos g19 protoze byl k mani na bazaru za hodne dobrou cenu.
Pokud bych si mel vybrat novy tak uz jedinne g19 gen5 mos.
Chci mit co nejvic moznosti si vyzkouset ruzne doplnky upgrady apod a v tom je g19 proste kral jen je potreba pockat na nektere upgrady az aftermarket dozene gen5 na gen4 je vsechno.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#288 » stř 27. úno 2019, 09:33

To jsou zase pro jednou rozumy, skoro jsem se bal, ze uz vymyzely. Hodne stara gen3 mela lepsi povrchovku, vydrzela vic,ale zase klouzala. Pak i 3. generace mela tu samou povrchovku jako ge4, protoze z ekologickeho hlediska musel glock prejit na jinou.
To ze by gen4 byla rozpoctovka je nesmysl, viz drahsi vratna pruzina, pridavne gripy a vyssi cena nez gen3.
Na vyblitek od "odborniku" ze driv nebyl ram mekky, proto gen2 a gen1 pretahuje i se slabym uchopem se musim pousmat. Problem bude spis v sile vratne pruziny.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#289 » stř 27. úno 2019, 23:44

Moje zkušenosti s G26 Gen4 (assembled in Slovakia :D ) jsou trochu rozporuplné. Ano, s továrními náboji byla pistole spolehlivá, ale těch jsem taky vystřílel jen pár krabiček. Moje přebíjené náboje, které bez potíží fungovaly v CZ Shadow, P-07, Grand Power X-calibur a Stribog a dalších, prostě v G26 nebyly stoprocentní. Asi nejvíc mi vadilo občasné neodpálení na první pokus (asi tvrdší zápalky S&B) a pak nábojnice vyhazované přímo do obličeje při použití jen málo slabší, než maximální laborace. Na slabé náboje je ale citlivá celá řada služebních pistolí... Co se týká rozptylu, s celoplášťovými střelami byl i malý Glock velmi přesný, viz terč z testování laborace na 25m.
Povrchová úprava nebyla zas až taková tragédie. Po roce občasného tahání v kydexu od RHH jsem měl jen mírně oleštěné hrany závěru. A ve vývrtu náznak pittingu po opadávajícím teniferu, ale na funkci to nemělo nejmenší vliv.
Dnes bych v případě koupě nové pistole preferoval gen.5, ale starší generace z druhé ruky jde aktuálně koupit velmi výhodně a poskytují tak výborný poměr cena / užitná hodnota.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#290 » čtv 28. úno 2019, 21:43

SaB zápalky používám v G19g4 a až na pokusy s SaB SPM nevím, co to je neodpálení na první dobrou. Když funguje tovární, bude problém spíš v samotném procesu přebíjení.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#291 » pát 1. bře 2019, 08:32

OT: v G21 přebíjené náboje se zápalkou SB nechodily. Tak jedna ze zásobníku nepšoukla. CCIčka v pohodě a s fabrickejma SB patronama to taky chodilo.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#292 » sob 16. bře 2019, 11:59

Nevím zda nejsem OT ale nenašel jsem vhodnější vlákno ....Kde na Severní Moravě pořídím nového Glocka 19 Gen5 MOS .... za dobré peníze a s kvalitním servisem ? Jsem z OV a závidím pražákům množství prodejen ..

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 179

Příspěvek#293 » sob 16. bře 2019, 18:12

tomoking píše:Nevím zda nejsem OT ale nenašel jsem vhodnější vlákno ....Kde na Severní Moravě pořídím nového Glocka 19 Gen5 MOS .... za dobré peníze a s kvalitním servisem ? Jsem z OV a závidím pražákům množství prodejen ..


Mrkni semka, v Ostravě bys měl koupit bez problémů
http://www.mpicz.com/mapa-prodejcu

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#294 » sob 23. bře 2019, 10:03

Já pořídil prcka G42. Na " nošení všude" ideální a díky váze člověk fakt o něm neví... Výhoda Geček dostupnost náhradních dílů. Zatím. Co EU parlament vypotí uvidíme.
Proč p.Gastón neprodává verzi tan i U nás že...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



yokyto
Příspěvky: 13

Příspěvek#295 » ned 19. kvě 2019, 14:35

Dovolím si také trochu doplnit diskusi o G. Pokud někdo kupuje pistoli poprvé, tak to není vůbec jednoduché. Moje cesta vexdla pře cca 17 různých zbraní až jsem skončil u dvou. Podotýkám jde o muj subjektivní názor. Po různých G 3. g. 4. 5. generace jsem skončil u G 45 9mm a jsem super spokojený. Velice přesná zbraň a vzhledem k tomu, že jsem měl i G 17, 5g. oboje zároveň mohl jsem porovnat a vítězem je 45 , méně kope a z mého hlediska je přesnější. Nosím ji skrytě a je to v piohodě se zásobníkem na 19 ran. CZ p 10c je na to stejně a jsem opět velice spokojený. Střílet chodím cca 2x do týdne a vystřílím dohromady něco kolem 400 ks a tak to také musím střídat s AR 15 a taktikou brokovnicí. Ale pokud jde o G tak 5.gen už má jinakřešenou spoušť a je to znát. Já jsem ji ještě vylepšil o spoušt od Brownellse (Apex)) a je to pohoda. Nyní čekám pouze na pořádná mířidlaa víc se tuningem nebudu zbývat. Jenom někdo tu psal o 200k životnost G. Tak chci upozornit, že to je nasmysl. Glock vydal prohlášení, že zvyšuje odolnost u G45 9mm a to na 50 nebo 60k. Jinak životnost také záleží na tom jak se o zbraň starám a jaké střelivo pužívám. Jinak každá generace G měla své porodní bolesti. 3.gen G22 trpěla občas tzv K-boom em. Problémy s hlavněmi tedy komorou nebyly full support, kvůli funkčnosti. Do dnes se nedoporučuje střílet olovo i když u 5. gen je vylepšená hlaveň, tedy vývrt a a je ukončená korunou pro větší přesnost. Povrchovka je velice dobrá a plat se nevyhlazuje do zrcadla. To je kdosi tvrdí, že existují lepší zbraně to ano, ale G se osvědčily a v USA je používá cca 75% policejních a jiných jednostek. Seal vyměnil Sigy za G19. FBI vyřadila staré Gčka zejména 22 a nahrazuje je ráží 9mm.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#296 » ned 19. kvě 2019, 14:53

Czgunova píše:Proč p.Gastón neprodává verzi tan i U nás že...

...pan Gaston nepredava, lebo nevyraba. Tato verzia je Ceracote uprava bezneho G42. Takze ked oslovis niekoho co s Ceracote robi, tak bude "pan Gaston" predavat G42 Tan aj v CZ. :-)



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#297 » ned 19. kvě 2019, 16:45

yokyto píše: Problémy s hlavněmi tedy komorou nebyly full support, kvůli funkčnosti. Do dnes se nedoporučuje střílet olovo i když u 5. gen je vylepšená hlaveň, tedy vývrt a a je ukončená korunou pro větší přesnost.


Hm, to bude něco jako za korunu pi.a. A čím jsou ukončené hlavně předchozích generací?



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#298 » ned 19. kvě 2019, 17:05

To Czgunova: Je nádhernej, tiše závidím.



yokyto
Příspěvky: 13

Příspěvek#299 » ned 19. kvě 2019, 17:25

ren to com majím různé hlavně - zakončení ústí tomu můžeš říkat koruna, ale asi jsi nebviděl jak vypadá hlaveň G 5.gen. Víš ony koruny jsou různé , ale doposud měl G jen klasicky ukončenou hlaveň a bez ochrany. Což nyní barel typu marksman má a je to krásně vidět, dle Glocka je to pro přesnější střelbu. Jo, a víš co je to za druh koruny, která se používala do gen 5?



yokyto
Příspěvky: 13

Příspěvek#300 » ned 19. kvě 2019, 17:33

Mirblue, s cerakotem zde pracuje fa Proarms a je to opravdu profesionální práce. Sám jsem to zkoušel doma na 1911 kimber, Dnes už to nejde, protože Ti ho nikdo neprodá. Jednou, před x lety jsem ho koupil jako vzorek u Brownells a pak už stopka -hazardní materiál a zákaz dopravy letecky. U Tebe to na G vypadá na dva druhy cerakote. Na plast se používá uschnutí a vytvrzení za pokojové teploty. Závěr je klasika normální za tepla. Já to dělal ve sporáku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti