Který Glock ???

Glock a spol.


ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#301 » ned 19. kvě 2019, 17:41

@yokyto: promiň, byl to hloupý vtip. Každá hlaveň končí korunou.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#302 » ned 19. kvě 2019, 17:44

yokyto
Ty si asi nepochopil. Ja nezhanam Ceracote, ani si nechcem dat upravit zbran. CZgunova si stazoval ze sa nepredava G42 Tan, tak som mu ozrejmil ze tu zbran Glock nevyraba, ze to je uprava mimo fabriku.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#303 » ned 19. kvě 2019, 17:53

@yokyto: Tak jsem se na to podíval a přijde mi, že rám Glock Gen5 se opět přiblížil mojemu Gen2, jeden čep na spoušťovém bloku a bez vybrání pro prsty.Hlaveň je o něco tenčí - Kosten sparen.
https://www.recoilweb.com/inside-the-glock-gen-5-129141.html

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#304 » ned 19. kvě 2019, 18:51

ja měl G19 3 gen. 10 let , pak ho dostal bracha ke 40cátinám /vím dostal rozum pozdě/ a já si pořídil G19 MOS 5.gen. ...... ruce mám stejné , oči taky ale s
5 gen mám daleko menší rozptyl než s gen 3.
...... kdyby mi někdo říkal, že ten rozdíl je tak značný tak mu nebudu věřit ...



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#305 » sob 19. říj 2019, 15:44

Prosím Vás, kdo má zkušenost, jaký byste viděli rozdíl krom rozměrů, dvouřadého zásobníku, úchopu v G43 a G26, myslím hlavně při střelbě, "kopání" a podobně? Možná to tu někde je, ale nenašel jsem to a jsem začínající. Díky!

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#306 » sob 19. říj 2019, 16:06

26 je širší, což vede k lepšímu úchopu (lépe se snáší “kopání”). Z 26 se mi osobně střílí mnohem lépe. 43 je jednořadá a příjemněji se nosí. Opět záleží na účelu k čemu hlavně zbraň kupuješ. Pokud Jde hlavně o střelbu volil bych i trošku větší model, např. 19.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#307 » sob 19. říj 2019, 17:13

19 mám, je ideální. Ale doporučuju si zajít na střelnici, kde je mají a odzkoušet.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#308 » sob 19. říj 2019, 19:11

JMX: na G43 jsem si zvykal několik set ran. Vadilo mi jak kope, spoušť mne kousala atd. Postupně jsem si našel úchop co mi vyhovuje a ukazováček mám na spouští až na kloubu. A najednou to jde super. A dobře se nosí. A vyhovují mi í origo Glock mířidla. Nosím v IWB od Ongear.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#309 » sob 19. říj 2019, 19:29

No ono ty Glocky jsou v serii velikostně po centimetru větší, takže se dá typ od typu pořád říkat - ten další centimetr na nošení víc nevadí - ale někde ta hranice musí na skryté nošení být u každého. Jsem začátečník, ale podle toho co všude čtu, tak ta hranice na běžné nošení je asi právě mezi G43 a G19. Sám váhám mezi těmito typy, proto jsem rád za názory ze zkušenosti, aby člověk dobře vybral. Ten centimetr sem tam hraje roli.

Sarkafarka.Loupeznik píše:
wigum píše:Jen takovej dotaz, to jak tu někdo píše, že oproti G19 je 17 už moc velká, myslíte, že ten necelej cm na délku a 9mm na výšku je takový rozdíl?
G17
Délka závěru 186 mm
Výška 138 mm
Šířka 30 mm
Vzdálenost mezi mířidly 165 mm
Délka hlavně 114 mm

G19
Délka závěru 174 mm
Výška 127 mm
Šířka 30 mm
Vzdálenost mezi mířidly 153 mm
Délka hlavně 102 mm

Takže za mě byla volba hlavně držení zbraně. A 17 mi sedla do ruky líp.

Tak je to především 11mm na výšku a 12mm na délku, to za prvé a zadruhé-ano, je to rozdíl... Pro skryté nošení rozhodně... A není to jen můj dojem, ale asi i těch, co Glocky v rozdílných velikostech přivedli k životu...



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#310 » sob 19. říj 2019, 19:35

Ještě mám čas na rozmyšlenou, ale asi dám na Vás s G19. Přijde mi, že je to kompromis na nošení a běžnou cvičnou střelbu?

Wolfi píše:26 je širší, což vede k lepšímu úchopu (lépe se snáší “kopání”). Z 26 se mi osobně střílí mnohem lépe. 43 je jednořadá a příjemněji se nosí. Opět záleží na účelu k čemu hlavně zbraň kupuješ. Pokud Jde hlavně o střelbu volil bych i trošku větší model, např. 19.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#311 » sob 19. říj 2019, 19:45

Předtím, než koupíš, zkoušej si je obě na střelnici, ne jednou, ale víckrát. Po domluvě se správcem si je zkus obě (vybité, bez zásobníku) dát za gatě, ať víš, jak reaguješ na různou tloušťku/délku za opaskem. Každý je jiný, mně např. vadí cokoli tlustšího než Kevin, je jedno co to je.



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#312 » sob 19. říj 2019, 20:22

JMX: Mám G19 a beru to jako pistoli s kterou se dá dobře střílet a v případě potřeby se dá ještě relativně v pohodě nosit. Na pravidelné nošení to podle mě ale není, aspoň teda ne na pohodlné nošení. Pokud je někdo ochoten kvéru leccos obětovat (upravit šatník atd.), tak OK, ale já bych to teda nosit nechtěl a to mám kvalitní IWB pouzdro. Kdybych se rozhodl denně nosit zbraň, tak bych si koupil G43.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#313 » ned 20. říj 2019, 10:47

Na běžné nošení přemýšlím o Kevinu a G19 tak jak píšete, asi ne na "každodenní". G19 asi kope míň než G43 nebo G26?

maciz píše:JMX: Mám G19 a beru to jako pistoli s kterou se dá dobře střílet a v případě potřeby se dá ještě relativně v pohodě nosit. Na pravidelné nošení to podle mě ale není, aspoň teda ne na pohodlné nošení. Pokud je někdo ochoten kvéru leccos obětovat (upravit šatník atd.), tak OK, ale já bych to teda nosit nechtěl a to mám kvalitní IWB pouzdro. Kdybych se rozhodl denně nosit zbraň, tak bych si koupil G43.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#314 » ned 20. říj 2019, 10:53

Nosím G19 bez problémů každý den.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#315 » ned 20. říj 2019, 10:58

Mam G19 ...... koupil jsem ho na noseni a taky jsem ho nosil do te doby co jsem si koupil G43 , ktery nosim na apendixu se svitilnou v kydexu. G19 od te doby nenosim .... ani me to nenapadne . G43 nebo G26 pochopitelne kope vic nez G19 . Cim je zbran lehci a cim ma mensi uchop tim hur se ti bude kontrolovat .
Nosis ovsem na NO a to ji pouzijes na 7-5 metru a na tu vzdalenost ho trefis s G43 stejne jako s G19.
Je to jako s fotakem ..... ten v mobilu neni nejlepsi ale kdy se ti chce nosit sebou zrcadlovku ? Nejhorsi fotka je ta co ji neudelas .... G43 budes nosit i k obleku a na apendixu ti nebude ani videt ani prekazet

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti