Který Glock ???

Glock a spol.


juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#316 » ned 20. říj 2019, 11:49

JMX píše:Prosím Vás, kdo má zkušenost, jaký byste viděli rozdíl krom rozměrů, dvouřadého zásobníku, úchopu v G43 a G26, myslím hlavně při střelbě, "kopání" a podobně? Možná to tu někde je, ale nenašel jsem to a jsem začínající. Díky!


Kdyz jsem strilel z G26 Gen4 tak se mi to drzelo stejne jako G17 Gen3 a strilelo se mi z toho temer stejne.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#317 » ned 20. říj 2019, 21:06

Prosím Vás, jak to že jedna verze Glock 19 5 generace je udávaná s šířkou 30 mm a druhý 34 mm, když jsou to obě standartní verze? Díky!

http://www.prostrelce.cz/cs/domu/30-glock-19-gen-5.html
https://www.armed.cz/pistole-glock-19-gen5-9mm/
https://www.prodej-zbrani.cz/Glock-19-G ... 3884p.html



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#318 » pon 21. říj 2019, 04:01

Pokud jde o noseni a otazku, ktery Glock vybrat, napisi svou odpoved.

Chtel jsem zbran na denni noseni a zaroven takovou, se kterou budu trenovat. V roce 2008 jsem chtel jednoradak v 9 lugeru. Vybral jsen si Walther pps, tehdy premiant, co se sirky a raze tyce. Vyborna a spolehliva zbran. Jednoradak proto, prptoze jsem si nezkusene myslel, ze tech par mm sirky dela hodne.

Casem pribyl G19. Tehdy jsem ocenil vyhody Glocku. Ale denne nosit nesla. Pps jsem nosil denne se zasobnikem na sest ran.

Chtel jsem Glock na noseni. Nejakou nositelnou zalohu. To tehdy, kdyz jsem pomerne dlouho cekal na novy zachyt zaveru pro pps (na glock bych mel obratem). Kolem me je g42 i g43. G42 pro me zabiji cena streliva. Chtel jsem g26, ktera ma vyhody predne kompatibility s vetsimi zasobniky pro g19 ci g17. A pri obcasnem stridani noseni pps/g19 jsem zjistil, ze pro me je par mm navic v sirce naprosto marginalni rozdil. Co me vsak pri noseni zajima nejvic, pak delka pazbicky, cili vyska pistole. Po zjisteni, ze g26 je jeste nizsi nez pps, jsem se rozhodl pro g26.

Proto me g43 vubec nepresvedcila. Ve finale o moc mensi, v tech dulezitych rozmerech, neni. Mozna je i vyssi, tusim. Zadny benefit oproti g26 podle me nema. Strilel jsem z ni hodnekrat, zkousel i na noseni. Byt dobra zbran, benefit jsem nenasel. Mi se v podstate ze vseho strili dobre, prilis to neresim.

G26 mam dva roky, schova se lepe nez pps. Noseni perfektni. Nosim ve vnitrnim hybridu od Sakala na boku. Denne. V praci, kdekoliv. Bezne obleceni.

Nakonec sla z domu i g19. Ukazala se byt naprosto nevyuzita. Ke g26 mam i zasobnik na 15 s xgripem a kdyz chci, udelam si z g26 jako g19 :-)

Jinak jde o g26 gen. 4, coz se ukazalo byt staatnou volbou. G19 take gen. 4 jsem mel s prostrednim gripem bez bobraku a zadny problem. G26 me vsak castokrat neprijemne kousnul a zpocatku jsem si casto vystavoval streleckou pohotovost. Oboji nakonec vyreseno velkym nastavcem s bobrakem, ktery je v baleni. Od te doby se oboji nedeje. Vystrileno x tisic.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#319 » pon 21. říj 2019, 07:09

JMX: Na stránkách Glocku uvádějí u G19 gen. 5 šířku 34 cm. Ty rozdíly budou pravděpodobně chybnou editací v e-shopu.

https://eu.glock.com/en/products/pistols/g19-gen5

Mimochodem přidám svojí zkušenost. Když jsem se rozhodoval kterého glocka vybrat, rozhodoval jsem se mezi G17 a G19. Nakonec vyhrál G19 (protože má kratší pažbičku) s tím, že kdyby to bylo moc, tak pořídím ještě něco menšího. Po roce a půl každodenní nošení jsem nenarazil na situaci, kdy by mi v něčem překážel - sezení v autě, kanclu, MHD, při chůzi, přenášení věcí atd. Volná trika ani košile nenosím (mám spíš lehce upnutější věci) a i tak je to OK. Pro mě byla rozhodující délka pažbičky, protože to nejvíc "čouhá" z pod oblečení ven. O délku nebo šířku jsem se vůbec nestaral.

Dneska to vidím tak, že bych klidně v pohodě unosil i tu G17.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#320 » pon 21. říj 2019, 07:21

Chlapi, je vám jasný, že je to dost subjektivní? Pro mě a mé požadavky je na skryté nošení vhodný jen G42.. Čímž ale neříkám, že by někomu nemohl vyhovovat na denní nošení G17.. Proto vždy nechápu dotazy typu "co si pořídit" když každý máme jiné nároky a možnosti..

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#321 » pon 21. říj 2019, 07:26

V této diskusi by stačilo hodit nahoru hlasování. Aspoň by se hend bez řečí vědělo, kterého kdo nejčastěji nosí. Otázka by mohla znít třeba "Kterého Glocka považujete za nejvohdnějšího pro denní nošení"

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#322 » pon 21. říj 2019, 14:24

Otázka: "Kterého gloka nosíte a jak často?" by myslím měla větší vypovídací hodnotu.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#323 » pon 21. říj 2019, 15:15

Pokud ma clovek dobre obleceni, tak schova i nejake to AR, osobne schovam G17 tak, ze pouze zkusene oko pozna, ze neco nosim, a to se to o mne vi ve skole i v praci. Mam kamaradku, ktera tedka vybira mazlika pro skryte noseni a na te schovat prcka 43 bude kumst. Je to stihla holka cca 170cm a max 55kg.

Je to na proporcich kazdeho a musi se zarizovat podle toho. Svoje hraje i ochota menit satnik.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#324 » pon 21. říj 2019, 15:32

jezekif píše:Otázka: "Kterého gloka nosíte a jak často?" by myslím měla větší vypovídací hodnotu.

Jenže při hlasování v dotaznících na diskusích je možná obvykle jen jedna odpověď, a tady jsou dvě..



marius
Příspěvky: 8

Příspěvek#325 » pon 21. říj 2019, 17:18

Podle mne pro začátečníka je G19 nejlepší volba. Absolvuj s tím nějaké kurzy, nauč se střílet a pak se až budeš mít trochu praxi rozhodni, jestli chceš jinou velikost. G43 je na učení malá.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#326 » pon 21. říj 2019, 17:37

Něco jako pistole na učení neexistuje boha jeho. Všechny pistole jsou stejné. Jen menší a větší a líp se trefuje a hůř. Kupuji si pistol na finální účel (nosit, soutěžit, pohonit ego, zarelaxovat) a s tím ten účel trénovat nebo dělat. (Já třeba velkou pistol nemám vůbec.)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#327 » pon 21. říj 2019, 18:02

Letec 12, i na tu tvoji je víc odpovědí. Tak jak jsem to napsal by šlo odpovědi přiřadit "různou váhu" podle četnosti nošení. Příklad: respondent 1 nosí G26 denně od pondělí do pátku, r.2 G19 v úterý a čtvrtek, r.3 nosí G17 každý den. Takže váha pro odpověď u r.1 je 5/7, u r.2 2/7 a u r.3 7/7.



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#328 » úte 22. říj 2019, 05:32

jezekif: A pak tu máš anomálie jako jsem já nebo brácha, když já nosím 7/7 (mimo hospody) G41 s kolimem a brácha 1911. Ale přiznám, že oba v 90% případů nosíme v brašně přes rameno.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#329 » úte 22. říj 2019, 12:41

To neva, to se ve výsledcích zprůměruje. Je to stejný jako "jedna vlašťovka jaro nedělá". A ta 1911 dostane přiřazenu "váhu" 0 neboť to není Glock :-D

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#330 » úte 22. říj 2019, 12:47

Jak uz zde nekolikrat bylo napsano ... je to velice individualni. Ja jsem prikoupil G43X a naprosta spokojenost. Moje individualni duvody vyberu:
- jednoradak,
- 10 ran,
- vetsi pazbicka, aby se lepe drzel.
Nosim ve vnitrnim pouzdre.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron