Walther P99 1.Generace

Glock a spol.
Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#1 » úte 11. srp 2015, 11:57

Ahoj, nabídla se mi příležitost koupit Walthera P99 1. generace. Byla by to moje první zbraň a upřímně vím o generacích Walthera P99 jen co jsem se dočetl z internetu tak se ptám. Je něco na první generaci co by bylo nežádoucí? Měl bych si raději koupit generaci novější? P99 mi dobře padne do ruky a celkově se mi jeví jako dobrá volba ale pokud někdo nesouhlasíte klidně si nechám poradit. :)

Díky za rady a názory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#2 » úte 11. srp 2015, 13:50

Mnoo jestli je v dobrem stavu, tak do nej jdi. Já sem poridil takoveho jen v edici James Bond a sem spokojenej. Obecne se mi W libi, P99 mi dobre sedi v ruce a protoze sem levak, tak mi vyhovuje oboustrane vypousteni zasobniku na luciku spouste. To je taky jeden z rozdilu oproti 2gen.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#3 » čtv 13. srp 2015, 05:35

No, to že nemá standardní rozhraní na příslušenství (svítilnu) asi víš.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#4 » čtv 13. srp 2015, 14:15

Dík za odpovědi, vím že lišta není standart tu předělali až později. Ta zbraň je prodávána v jednom obchodě v Praze jako "nová, nestřílená" To mě trochu mate protože by to znamenalo že ji někdo má už dlouhou řadu let na skladě. Půjdu se na ní příští týden podívat, mám si na něco dát pozor co se týče takto dlouho skladované zbraně?

Díky za rady.

Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 68

Příspěvek#5 » čtv 13. srp 2015, 22:49

na tvém místě bych koupil poslední verzi, ta, co tu zde zmiňuješ, by musela být výrazně levnější...

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#6 » pát 14. srp 2015, 08:01

No chce za ní 15500. nová generace je tak za 20000 co jsem koukal.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#7 » pát 14. srp 2015, 08:08

Mno 2 roky zaruku mít budeš. Cena je slušná. Pokud mají i 2gen, tak si ji vem do ruky, zda nezjistíš, že je lepší. :)

Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 68

Příspěvek#8 » pát 14. srp 2015, 09:02

...tak to pak stojí za úvahu...

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#9 » pát 14. srp 2015, 11:34

OK dík za rady asi do toho půjdu, včera jsem střílel na střelnici z P99 a shodou okolností to byla taky generace 1. stará vylítaná ale stále dobrá a funkční :-)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#10 » pon 17. srp 2015, 20:24

Co jsem tak vyčetl před koupí toho Walta co mám, tak některým uživatelům vadil ten "skokanský můstek" na lučíku, snad proto že si do něj občas přiskřípli prst, ale to může být spíš střeleckou nedokonalostí... Každopádně výrobce na to zareagoval a nová generace už to nemá... Stejně tak mi vyhovuje delší páčka vypouštění zásobníku, s tou kratší bych asi musel ukazováček střílející ruky po návratu ze střelnice přemluvit, aby se zase narovnal... :D JInak se Waltem jsem spokojen nad míru, určitě výborná zbraň...

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#11 » čtv 3. zář 2015, 08:16

Tak už je doma, nestřílený určitě nebyl ale vypadá dobře. Vyčistil jsem ho (docela černo uvnitř) teď musím na střelnici otestovat funkčnost :-)

2015-08-15 (1).jpg
2015-08-15.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#12 » čtv 3. zář 2015, 08:19

Gratulace. At to dava na desitky :)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#13 » čtv 3. zář 2015, 09:26

Zatím jsem rozebral celej závěr a pročistil, tělo se mi moc nechce rozebírat tak jsem to vyčisti jen zeshora jak to šlo. V obchodě mi prodali Brunox Turbo sprej docela se s tím dobře čistí ale nepřijde mi že by to moc mazalo.... Chci se zeptat mazat to ještě něčím navíc? Vím že některé oleje můžou poškozovat plasty tak trochu váhám čím to promazat...



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#14 » pon 7. zář 2015, 15:53

Gratuluji, pistole není náročná na mazání, když jsem ji měl, tak jsem používal Tetra Gun vazelínu v tubě a mazal jsem pouze vedení závěru a styčnou plošku mezi záchytem úderníku a vzhůru vyčnívající součástkou (poznáš ji podle toho, že při sejmutém závěru stiskneš spoušť a ta součástka se pohybuje). Jinak kompletní rozborka není nic složitého, stačí vyrazit čep na bobřím ocasu, roztáhnout a sundat plast rozborného segmentu a následně vysunout čep, pak už vyndat pouze osu spouště, tu vyndáš tak, že lehce z levé strany na osu tlačíš a při tom vikláš záchytem závěru v různých směrech (záchyt osu spouště jistí tím, že zapadá do drážky osy). Pak už jde celé spoušťové ústrojí vyjmout a dál intuitivně rozložit. Úderník s pojistkou lze vyjmout po sejmutí zadní, plastové stěny závěru, tu odjistíš tlakem ve viklání desky, při kterém tlačíš desku dolů, toto je opět bez záludností. Pistole je jednoduchá a nemáš se čeho bát, vše je jednoduché, zvládl jsem to bez návodu. Brunox je v pohodě, nepoškozuje plasty, ale na spoušťové ústrojí je lepší něco tužšího.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#15 » ned 15. lis 2015, 16:15

Řešil jsi už pouzdro? Já sem levák, tak mám trošku problém. Pár pěkných mají tady http://www.guns-trade.cz/walther-p99ppq-312.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mysak_PB a 16 hostů