Pistole H&K USP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#16 » sob 24. bře 2012, 23:53

Tak už mám také svého mazlíka
P1040954.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » ned 25. bře 2012, 07:37

To je ten z Leica?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#18 » ned 25. bře 2012, 20:13

Ee, od nekomerčního majitele.



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#19 » stř 2. kvě 2012, 15:56

Ahoj. Rozebral jsem spoušťový mechanizmus a celý ho vyleštil. Dal jsem to dohromady a zdá se mi že ta bicí pružina je nějaká velká (dlouhá). USP mám již z druhé ruky, tak by mě zajímalo jestli je originál či ne. Přemýšlím o jejím zkrácení. Má někdo nějaké žkušenosti a byl by ochoten mi tu bicí pružinu změřit? Moc děkuji.

Jedná se o díl č. 27
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#20 » čtv 3. kvě 2012, 14:57

64,5mm, zaručeně neupravovaná, oba konce má zakončené.
Pokud nemáš nějakou extrémně tvrdou spoušť, nevrtal bych v tom, budeš pak mít problémy se spolehlivostí odpálení zápalek. Ve spoušťáku stačí zaleštit vše potřebné a víc do USPávadla není třeba vrtat, i tak mám pocit, že z továrny má snad nej spoušťák v SA z SA/DA pistolí bez ladění.



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#21 » čtv 3. kvě 2012, 16:02

Já naměřil 64,4 mm. Tak to bude asi stejná- originál.
Když jsem si vyzkoušel pružinu úplně nedomačknout (domečkem č.29 do rukojeti) a vystřelil delaborovaný náboj tak jsem si říkal že by stačila i pružina kratší (slabší) . Originální mi dělá zbytečně velkou díru do zápalky.
Tak jsem se dal do shánění pružiny. Docela problém sehnat, rozhodl jsem se originální zachovat a nechat si vyrobit jinou když se tak těžko originální shání. Dal jsem vyrobit rovnou 2 ks. Večer si pojedu pro ně, tak uvidím jak to dopadne. Jinak cena 1 vyjde na 140 kč. Ve fabrice navinutá a popuštěná. Tak jsem zvědav. Napíši poznatky.
:geek:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » čtv 3. kvě 2012, 16:16

Bacha, bicí pružina má vliv nejen na odpálení ale i průběh samonabíjecího cyklu. Funguje v páru s vratnou pružinou. Většinou se dává spíš silnější bicí a slabší vratná. Silnější bicí podrží hlaven po výstřelu dýl uzamčenou. Pokud ji potřebuješ slabší tak je potřeba za slabší vyměnit a ne za kratší. Síla pružiny a její charakteristika jsou odlišné věci.



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#23 » čtv 3. kvě 2012, 20:26

no, ohledně délky, myslím si že takový vliv mít nebude, protože ta pružina je dost napnutá i když je kohout vypuštěn. Chtěl jsem zachovat sílu drátu a stejny stoupání vynutí. Nyní mám 3 délky pružin. Nejkratší a prostřední jsou vyrobené a ta nejdelší je originál. I ta nejkratší je mírně napnutá a dokáže odpálit zápalku. Vše bylo vyzkoušeno na delaborovaných nábojích s funkční zápalkou. Teď mi již zbývá vyzkoušet přebíjení s ostrými náboji, to bude vyzkoušeno až v pondělí na střelnici. Dřív to nejde. Poznatek: nečekaně veliký rozdíl v síle stlačení spouště při použití nejkratší pružiny. Tak uvidíme jak se osvědčí.

Zatím zdarec



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#24 » čtv 3. kvě 2012, 20:44

Položím otázku, myslíte si že síla úderu úderníku na zápalku při výstřelu má vliv na dobu uzamčení hlavně v závěru? Mě to moc logiku nedává, ale zase tak zkušený nejsem, nechám se poučit.
Děkuji

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#25 » čtv 3. kvě 2012, 20:54

"nečekaně veliký" je divnej parametr :) chtělo by to změřit, ale jestli je to tolik znatelný, je někde něco špatně na spouštáku. Nechat přeleštit ozub na kohoutu a ostatní styčný plochy? Předpokládám že myslíš SA režim?

tomik: síla úderu ne, ale závěr cestou dozadu natahuje kohout a přemáhá odpor bicí pružiny. Největší odpor je právě v první fázi, prvnich pár mm pohybu dozadu, právě když se odemyká hlaven. Zkus si nejdřív pistoli pořádně ošahat a pochopit jak co funguje než se pustíš do nějakýho ladění. V lepším případě budeš mít očouzený hilzny a uděláš z toho fullauto :) .



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#26 » pát 4. kvě 2012, 03:59

no jasně, to mě nedocvaklo že při cestě závěru zpět se natahuje kohout. No, asi na tom něco bude. Já pořád myslel jen na sílu úderu. :oops:
Když už mám pružiny hotovy tak to vyzkouším. Mám se zaměřit na očouzení nábojnic? Mohlo by to mít vliv i na větší zdvih pistole?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#27 » sob 5. kvě 2012, 02:53

Zdvih se slabší pružinou bude větší, závěr nedobrzdí tolik o kohout a bude to do ruky mlátit s větší silou. Zaměř se na očouzení a na nafouknutí, jak to bude brzy odemykat, začne se nafukovat nábojnice nebo prostě jednoduše praskne a pokud praskne směrem dolů ke skluzavce a bude v ní ještě nějaký dostatečný tlak, připrav si šitíčko na ruce.
Obrázek
Pokud hilznička praskne nebo se bude nafukovat, bude to nejpravděpodobněji v místě skluzavky, USP nemá zrovna největší podporu nábojnice v těchto místech takže na sledování této části bych se zaměřil:
Obrázek
S původní pružinou je každopádně dělané aby vydrželo +P i +P+ náboje, dokonce i vícekrát za sebou zaseklou střelu v hlavni odpálenou dalším nábojem bez vydutí hlavně takže je to vcelku blbuvzdorná pistolka.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » úte 8. kvě 2012, 08:42

no tomiku, mam sice P30L, ale to je jen USP s liftingem. Taky jsem o téhle pružině uvažoval, ale okamžitě jsem to zavrhl. Na spoušť to vliv skoro nemá, protože aby jsi to nějak slušně pocítil na spoušti, musel bys tu bicí pružinu dost odlehčit. Odlehčením bys zaprvé mohl mít víc selhávačů u tvrdých zápalek, ale hlavně budeš mít větší zpětný ráz a ten by mě trápil mnohem víc. Plus s větším zpětným rázem větší namáhání materiálů což i u kvalitní zbraně není výhra



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#29 » stř 9. kvě 2012, 21:05

Tak odzkoušeno, dal jsem tu prostřední pružinu a bylo to OK, ale tak do cca 10 náboje, pak selhalo odpálení. Tak jsem zpět namontoval originál. Tudy cesta nepovede. Jen mi vrtá hlavou proč mám pořád tak hnusny zápalky. Proč tam mám na zápalce takovy vytlačení po okrajích směrem ven? Čím by to mohlo být? Podle mě to není normální. Žeby unavená uderníková pružina? Myslíte si žeby pomohlo ji trochu natahnout?

Ještě přemýšlím o vyzkoušení silnější vratné pružiny. (č.50) . Jelikož je určitě originál a USP je z roku 2000.

Tak těď kamarádi raďte. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tomik.ja
Příspěvky: 14

Příspěvek#30 » stř 9. kvě 2012, 21:13

ještě 1 fotka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů