Pistole H&K USP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#76 » stř 14. led 2015, 18:52

Mám HK USP 9mmLuger cca 14 let a krom trochu ošoupané hlavně zvnějšku v místě, kde prochází závěrem při zákluzu, je stále jako nový. Je nošený i střílený. Vůle beze změn, pružiny o.k., hexagonální vývrt stále ve 100% stavu. Ještě holt stará HK poctivá ocel a strojařina... Pokud prodávající sdělí historii zbraně, jak se k ní choval, co do ní ládoval (P+, +P+) a pokud bude evidentní, že se mu dá věřit a že se choval ke zbrani příkladně, asi bych za tu cenu neváhal. Vidět na místě, několikrát nasucho projet (natáhnout, vypustit závěr a kohout vypouštěcí pákou, zkusit "vakl" závěru, zkusit chod spouště, pocitovou sílu vratné pružiny (musí jít dost ztuha), rozborku, zkouknout vývrt, všechny činné plochy a jejich opotřebení atd. I zvuk při natažení, vypuštění závěru vypouštěcí pákou a zvuk při spuštění spouště musí být jednoznačný, pevný, "úderný", žádné rachocení...



Barcus
Příspěvky: 2

Příspěvek#77 » sob 14. bře 2015, 18:03

Ahoj všichni,
pořídil jsem si USP z druhé ruky. Kontrolu pistole jsem udělal podle návodů tady na fóru, ale chtěl bych vyčistit prostor úderníku a vyleštit úderník. Prosím o radu jak ho dostat ven. Odkaz na manual od MKabara nefunguje. Díky!



Barcus
Příspěvky: 2

Příspěvek#78 » ned 15. bře 2015, 08:47

Chvilku mně to trvalo, ale našel jsem to na Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=dLRCPwlv0So
Je to kompletní rozborka a sborka a má to 6 částí. Toto je část druhá, vyhazovák a zápalník.
Třeba to někomu pomůže!

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#79 » pon 16. bře 2015, 23:54

Jo ten muj odkaz je chciply uz dlouho, ale manual jsem kdysi ulozil :-), zde muzete stahovat:

https://onedrive.live.com/redir?resid=8 ... file%2cpdf

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#80 » ned 30. srp 2015, 15:12

Dve fakt paradni fotky Experta a Elite se zavazim Merkel Tuning (ktere se bohuzel uz od 2012 neprodava).

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#81 » stř 14. říj 2015, 19:43


Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#82 » ned 13. pro 2015, 01:15

Tak jsem konecne po 3 letech schrastil nove Merkle Tuning zavazicko a muj Expert Custom na mirenku je konecne skoro hotovy. Uz chybi jenom Decal smirgl gripy na boky rukojeti a nove kydex pouzdro.
Nitridem titanu potazena hlaven, Dawson Precision mucha, stihle pojistky z HK45 (pripilovane na vnitrni strane, aby pasly na USP ram), prodlouzeny zachyt zasobniku z HK45c (taky vypilovany uvnitr, aby pasnul na USP) a kohout bez palecniku (byl k pistoli v prislusenstvi), vypada to jak LEM a nevycniva.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#83 » ned 13. pro 2015, 21:57

Mate nekdo tip kde se daji sehnat zasobniky do USP Compact .45? Pripadne jestli jsou zamenitelne se 45c?

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#84 » pon 14. pro 2015, 00:32

USPc 45 a 45c je stejny zasobnik. Na Slovensku (hermes.sk) ti ho objednaji, ale az po Novem roce, ted jsou tezce zasekani a nestihaj pred Vanocema (maji ted velke dodavky noveho zbozi), lezi mi tam uz dva tydny 30 V4.1 LEM kitu a jeste mi nestihli poslat fakturu natoz balicek :-). Ale hlavne ze uz jsou dily ready u nich na sklade, v Cesku bych se tech dilu dockal mozna tak nekde v roce 2037... Doba dodani dilu je prumerne dva mesice nez to prijde z Nemecka.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#85 » ned 13. bře 2016, 01:51

Dnes mě při rozborce USP Compact 9mm čekalo překvápko... když jsem vyndal soustavu vratné pružiny, tak pružina vesele odcestovala z vodící tyčky. Někde mi musel updnout ten nacvakávací kroužek (nevím jak je to česky, v angliřtině je to snap ring).

Takže bych měl následující dotazy:
* Jak se tomu říká správně česky?:)
* Compact může mít za sebou tak 9-10 tisíc. Co dál můžu očekávat, že se po*ere? Ptám se pro to, že jestli budu shánět snap ring, tak bych to vzal rovnou s tím do rezervy.
* Máte typ na nějaký obchod? (ještě jsem negooglil).
* nebo se na to vykašlat a zajít do Hornbachu?

Díkes

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#86 » ned 13. bře 2016, 21:22

hermes.sk, objednej si to tam, byl jety ne? Uz mel neco nastrilene jak jsi ho kupoval. Vratna pruzina je spotrebak, jak brzy na aute. Obcas to vymenit proste musis. Servisni interval na P30 na vsechny pruziny je 25000, na USPc nevim, ale proste to vymen a prijednom to muzes prepruzinovat cele kdyz tak no.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#87 » pon 14. bře 2016, 01:37

Dik za typ. Snap ring maj skladem, cena ~5,5 Euro. Jinak ano, Compact mel za sebou cca 6K kdyz jsem kupoval... Vratnou pruzinu na strankach nemaji, ale zkusim jim napsat.



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#88 » sob 28. kvě 2016, 08:19

Zdravím všechny, rád bych se zeptal, zda by neměl někdo tip, kde koupit nové HK USP Compact 9mm, ideálně Praha, Královehradecký kraj a okolí . Zatím se rozhoduji mezi HK, SIGem a klasicky Glockem, nicméně bych měl rád přehled o dostupnosti a cenách jednotlivých zbraní. Předem díky.



Zbyn22
Příspěvky: 1

Příspěvek#89 » sob 28. kvě 2016, 17:49

Dobrý den, třeba tady : http://www.alliancze.cz/pistole-heckler ... m/d-72723/. , mám zde jako držitel HK USP dobré zkušenosti.



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#90 » sob 11. čer 2016, 11:12

Zdravím všechny. Tak jsem se minulý týden po dlouhém rozhodování stal majitelem HK USP Compact 9mm s LEM spouští. Na Glocky vyhrálo HK díky spoušti, lepšímu úchopu i díky troše té originality v záplavě Glocků, SIGa 229ku jsem zase nikde nesehnal,CZ 75 P-01 Omega bude nejdříve za půl roku. Vcelku mě přesvědčila i cenu 18600 Kč. Aktuálně mám vystříleno zhruba 100 ran a jsem velice spokojený, LEM spoušť se mi velice zamlouvá.

Jediné co mě jako velkého perfekcionistu trošku trápí je polymerový rám, mírně se odlamující plastové výlisky kolem vodících drážek závěru, nebo místy kovové výztuhy rámu které občas vykukují z plastu, nicméně předpokládám že to je vlastnost všech plastových rámů a byť ve mě drobné vodící drážky závěru ani plast kolem nich nevzbuzuje velkou důvěru, tak je vše zkonstruováno kvalitě.

Nicméně rád bych se zeptal majitelů zbraní HK, kde nakupujete díly a doplňky? V tuto chvíli sháním patky zásobníku s oporou pro prsty, zvětšené vypouštění zásobníku, eventuálně tritiová mířidla.

Další věc, kterou bych rád upravil je pojistka, moje LEM má zřejmě trochu nestandardně oboustranou pojistku, kterou využiji zcela minimálně, ale trochu mi překáží ve správném úchopu, rád bych ji tedy odstranil a ponechal zbraň bez pojistky jako je to u LEM spouště běžné, jaké díly pro tuto úpravu potřebuji?

Poslední dotaz, spousta lidí chválí hybridní LEM/MATCH spoušť, zajímalo by mě, jaké díly má smysl, eventuálně které lze z MATCh spouště osadit do LEM mechanismu?

Předem díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: crow75 a 14 hostů