Pistole H&K USP

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » pát 23. dub 2010, 11:05

Můžete mi prosím sdělit čím je tak vyjímečná a proč je tak oblíbená tato zbraň?

Prosím, nepiš předmět JEN VELKÝMI PÍSMENY, viz Pravidla. Díky. MarK

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 23. dub 2010, 11:12

H&K - BECAUSE YOU SUCK. AND WE HATE YOU. :mrgreen:
Vyjimecna bude mozna kvalitou zpracovani, jinak je to "bezna" sluzebni zbran. Ale nekteri z nas jsou proste HK-positive :D

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#3 » pát 23. dub 2010, 12:18

Jestli je vyjímečná nevím ale jeden můj kámoš má několik HK a tvrdil že třeba materiál závěru je tak kvalitní že byl odmítnut několika zbrojíři, když ho chtěl frézovat ohledně odlehčení. Zbrojíři odmítly z důvodu, aby si neničily nástroje :!: Co se týká kvality materiálu tak krom závěru i ostatní komponenty nejsou nijak ošizeny.
Dále pak mi bylo řečeno že pistole HK, jako jediná na světě, je konstruována tak, že v případě kdy střela neopustí hlaveň je schopna vystřelit znovu tak že další střela onu "uvízlou" vyrazí bez poškození hlavně i bez vážného snížení životnosti.
No a samozřejmě je třeba si uvědomit že do konstrukce je vložen precizní německý "inženýrink" jestli teda víš co mám na mysli :)

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#4 » úte 20. črc 2010, 19:28

Dnes jsem si pořídil USP v karosářské verzi Compact a motorizací 9mmL (mimochodem: moje první krátká).

Chodí na fórum někdo, z koho bych mohl tahat rozumy? Tuším, že Admix má USP, ale ten už se tu dlouho neobjevil.

[edit] PS: Nebylo by možno vlákno přesunout pod Plasťáky? :)

Jak je libo P.

Uživatelský avatar
Vik
Příspěvky: 13

Příspěvek#5 » úte 20. črc 2010, 20:40

Admix ma fulsize mam ten pocit, compacta v devine mam treba ja. Ale je to vcelku jedno.
Nejaky konkretni problem, nebo jen obecne rozumy?
Ono moc na tom co okecávat není....vcelku kvalitní, přiměřeně přesná, s továrnní municí spolehlivá, nepříliš modifikovatelná služební pistole.
Na mým jsou vyměněny akorát mířidla, jinak sní střílím přímo OOTB(out of the box), jak říkáme my kitaři.
(chystám se ještě vyzkoušet bicí pružiny od Wolfa, jen co se k nim dostanu)


Náhled pod kapotu :) (focono při posledním velkém čištění)
Obrázek

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#6 » úte 20. črc 2010, 21:40

Vik: Zatím jen tak obecně. Ještě jsem s ní ani nestřílel...

Předchozí majitel nastřílel cca 2 000 továrních celoplášťů. Je něco, na co je potřeba si dát po tomhle počtu pozor?

Jinak díky za fotku. Já se o takovou rozborku pokusit, zbude mi dost součástek na novou pistoli... :lol:

Uživatelský avatar
Vik
Příspěvky: 13

Příspěvek#7 » stř 21. črc 2010, 00:13

Vcelku ne, po par nábojich by nemělo být znát nějaké opotřebení na zbrani.
Předpokládám že základní kontrolu jsi stejně už udělal při koupi.
Snad jen důkladně vyčistit hlaveň a zkontrolovat zda tam nejsou nějaké poruchy. Pokud je zrcadlově lesklá není co řešit, pokud jsou tam nějaké rýhy a nevypadají nějak zásadně zadokumentovat si je(třeba fotograficky) a po čase si zkontrolovat jestli se nějak nemění. Pokud ne, jedná se o nějaký vryp, kdy se do hlavně dostalo něco ostrého co zafungovalo jako frézka než se to zamáčklo do střely a není třeba si stím dělat hlavu, to se stává. Pokud by se to měnilo, problémem by byl materiál hlavně,a bylo by nutné řešit jestli ji nevyměnit.
Můžeš se mrknout jestli nemáš "stepped chamber", některé kompakty to maj. Když se podíváš do komory uvidíš (či neuvidíš) asi v 1/3 od přechodu do vývrtu kroužek. Asi jak kdyby komora nebyla plynula soustružena, ale vyvrtana dvěma průměry.
Obrázek
Někteří tvrdí že to je schválně, někteří že to je zdrbaná serie hlavní, kterou místo aby HK opravilo, tak ji prostě prodalo jako super vychytávku :?
Ja se přikláním k druhé variantě. Jediný problém který to představuje je menší tolerance ke slabým navážkám.

Ještě mě tak napadá, zkontrolovat si stav vytahovače, jestli není poškozený zoubek, mrknout se na stav kulisy, jestli hrany nejsou nějak nerovnoměrně oštípané, stejně zespodu na bloku komory.
Stejně tak osa záchytu závěru. Stopy otěru by měly být symetrické. Po 2000 tisicich výstřelech by ani ještě neměl být sedřenej brynýr na funkčních plochách...
Ještě bych si zkotroloval funkci vypuštění,(kohout padá na ozub už při pohybu páčky dolů), blokace úderníku (při sundaném závěru zatlačí na úderník, nesmí vylézt, po zmáčknutí "čudlíku" blokace zkontroluj jestli je špica úderniku v pořádku), a pak ještě pojistku(zajistit se musí dát ve všech polohách...kohout dole, ozub,naplý....sama se odjistit nesmí při žádné manipulaci)
Pokud žádný problém, zkus stím střílet, pokud bude fungovat není problém, pokud ne, můžem řešit proč.
USP žere obvykle všechnu munici, s továrníma nebývají problémy, jedině občas železný hilzny zůstanou přilepený v komoře.

Co se týká pouzder, něco mám, pokud je zájem můžu popsat.
Mířidla mám tritiová Meprolight tru dot, pokud je zájem vyfotím.
Pokud chceš vědět ještě něco zeptej se, mě takhle z fleku už nic nenapadá :)

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 21. črc 2010, 08:41

čau, mam P30L což je ergonomicky a designově upravené USP. Jak už tu zaznělo, tak bere skoro všechno. Někde jsem četl, že nemusí subsoniky a kovové hylzny, ale pokud nemáš "stepped chamber" bude brát i je. Pokud ho máš, nepůjde ti tolik plynů zpátky do mechaniky. Mam odstříleno něco kolem 2500 a jednou mi závěr chytl vyhazovanou hylznu, jinak nebyl jedinej stop. Zezačátku byla dost silná pružina závěru, ale pár dní nechanej závěr vzadu a už je to o dost lepší. Bohužel se nedá moc poladit, max vyměnit pružiny za slabší a ty se trošku hůř schání. Pokud jde o přesnost, co netrefim je rukama. Možná by se mi líbil kratší reset, ale na to se dá taky zvyknout. Pro mě byla tahle volba hlavně pro kvalitu a oboustrané ovládání, bo sem levák. Myslim že výběr zbraně byl dobrý a nepředpokládám nějaké problémy. S P30 dělal majitel firmy HK test a zbraň odvařil po cca 90.000 výstřelech, s tím že čistil asi 15x, tudíž tím máš odpověď i na to jak často čistit (samo že čistim častěji)

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#9 » stř 21. črc 2010, 18:56

Díky oběma. Do začátku je to vyčerpávající. Zítra se jí pokusím vzít na střelnici a uvidíme.

Jinak:
kohout padá na ozub už při pohybu páčky dolů

Kohout mi spadne skoro až na konci dráhy páčky. Je to zásadní problém?

Jinak hlaveň je jako nová, stepped chamber mé neodborné oko nepozoruje, zoubek nepoškozený, hrany ostré, pojistka drží jak helvétská víra a i vše ostatní se zdá v pořádku. :)

Co se pouzder týče, máš tip na nějaké dobré vnitřní?

Ještě mě napadá, co všechno se dá zjistit ze značek na zbrani?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Vik
Příspěvky: 13

Příspěvek#10 » čtv 22. črc 2010, 00:30

Kohout mi spadne skoro až na konci dráhy páčky. Je to zásadní problém?

Tak to bylo myšleno, u některých zbraní se uvolňuje až když se páčka vrací nahoru...
I u mně se kohout uvolní v poslední třetině dráhy.

Ze značek na závěru lze zjistit, že vlastníš USP Compact, a to v ráži 9mm Luger :mrgreen: (sorry nedalo mi to...)

Ta orlice je myslím obecná značka pro zkoušku bezdýmým prachem to N pod ní jako nitroceluloze, ten paroh je znak zkušebny v Ulmu.
Jediný dúležité je ten dvou písmený kód, je to rok kdyz zbraň prošla zkušebnou a v podstatě tedy byla vyrobena. (písmeno "J" je v kódu skutečně vynecháno, není to omyl)
A B C D E F G H I K
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Tvoje zbraň byla tedy vyrobena v 97, moje ma AE ergo vyrobeno 2004

Jako vnitřní používám obyčejnou dastu, kterou sem akorát upravil přidáním jednoho háčku ze svinovacího metru aby lépe držela za opaskem. S naládovaným zásobníkem je zbraň těžká na zadek, a při běhu se po čase začala naklánět stále více dozadu, takže ji bylo nutné občas srovnat rukou přes triko.

Obrázek

Není to ideál pouzdro je zbytečně dlouhé, je to ta větší varianta pro cz75 a podobně,dělá se i menší pro glock 26, to uplně stačí
http://lh4.ggpht.com/_hHHEFxu-0uo/TEd_f ... /dasty.jpg
mám obě ,ale používám to větší, nechtělo se mi předělávat druhý háček :?

Druhá varianta je clipdraw:
http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... php?id=710
Na tom sem to nosil minulý rok přes léto, na té fotce rozebraného USP je vidět kus té části co zůstává na závěru. Na zbrani to drží opravdu fest, když sem to teď po víc jak roce rval dolů šlo to ztuha, tasení je srovnatelné s vnitřním pouzdrem, ušetřená tloušťka vnitřního pouzdra je znát, s tímhle jsem to mohl nosit jen pod tričkem, s vnitřním už si musím brát košili, ale já sem extrémně hubený.
Nevýhodou je že má člověk zbraň přitisknutou přímo na tělo,což třeba mě nevadilo. Co mi vadilo bylo, že při potřebě použití standartních pouzder jako fobus bylo nutné vždycky odšroubovat vlastní klip, což když chodí člověk pravidelně střílet a chce používat tyhle pouzdra leze na nervy.
A taky je nutné v pouzdře vyfrézovat drážku pro ten kovový pásek přilepený na zbrani.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 22. črc 2010, 07:55

mam stejnou dastu jako na obrázku, jen tam nemam ten pomocný klip. Jak psal Vik tak pokud máš jen tričko, je zbraň na těle a když si odmyslim že občas ten grip není moc příjemný, vadí mi hlavně, že když se potim, jde pot na závěr, takže nosim radši venku. Ale jak budou zbytečný finance mám v plánu objednat tohle: http://www.crossbreedholsters.com/Holst ... roductName
Navolíš si tam všechny parametry a přijde ti pouzdro na míru. Na těle máš kůži a zbraň má plastový pouzdro (u dasty se časem obávám o povrchovku)

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#12 » čtv 22. črc 2010, 17:15

Byl jsem USP vyzkoušet a sedla mi jak ulitá. O přesnosti střelby nemluvím; ta byla tristní, ale za to výrobce nemůže. Na vzdálenost, na kterou se nešikovnost střelce tolik neprojeví, to lítalo na flek.

Jediná věc: U ČZ 75 jsem byl zvyklý mít palec silné ruky při střelbě dost vysoko, což u USP způsobilo, že jsem si nevědomky mírně tlačil na záchyt (je poměrně dlouhý) a po vystřelení poslední patrony se závěr nezachytil. Stalo se mi to dvakrát, pak jsem přišel na příčinu a už se to nestalo.

S továrním, ani přebíjeným střelivem nebyl problém.

To vnitřní pouzdro od Dasty mám. Podle fotek to větší. Ten clipdraw se mi líbí, ale mám problém, že se dost potím (i v zimě) a nerad bych aby mi slezl brynýr ze závěru. :)

Ze značek na závěru lze zjistit, že vlastníš USP Compact, a to v ráži 9mm Luger

Na blbou otázku, blbá odpověď? :lol:

Uživatelský avatar
Vik
Příspěvky: 13

Příspěvek#13 » čtv 22. črc 2010, 23:33

Já si občas přimáčkaval záchyt palcem slabé ruky. Pak sem ho začal dávat až na závěr.
S tím palcem silné ruky, mě tak napadlo, buď máš extra dlouhé prsty a nebo to držíš v ruce celý vytočený doleva. To by třeba taky vysvětlilo nepřesnou střelbu.

Spoušť USPéček obecně není příliš přátelská. Velký odpor a dlouhý chod v DA, dlouhý reset, velmi obtížné jakékoli nastavení. Díkybohu že chod (spoň u mé) je vcelku hladký a plynulý. Na služební pistoli samozřejmě. Na druhou stranu, když se člověk naučí nestrhávat s tímhle, umí se vším...a taky pak patřičně ocení skutečnou sportovní spoušť :lol:

No nejdůležitější je, že to střílí a si stím spokojen.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#14 » úte 27. črc 2010, 17:40

Spíš bych to viděl na ty prsty... Tenhle úchop mi příjde nejpřirozenější, ale bříško palce mám právě nad páčkou záchytu.

DSC01175s.jpg


Ale to už jsem OT.

O víkendu jsem zkusil nošení ve vnitřní Dastě a byl jsem příjemně překvapený. Ani při delší cestě autem to nebylo nijak nepohodlné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 28. črc 2010, 07:28

zkus ty palce trošku zvednout a lehce tlačit palci proti sobě. úchop ti zůstane pevný a nebudeš mít palec na páčce. Musí si na to člověk zvyknout

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů