Pistole H&K USP

Glock a spol.


Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#121 » čtv 9. bře 2017, 22:45

Nebo zprznit přímo páčku

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#122 » čtv 9. bře 2017, 23:35

Stejne to moc nepomuze. Ani ta stihla z HK45. Fakt si porid poradny kydex. Dasta je onicem pouzdro.
Kdyz si das na kydex plny sweatguard i pres pojistku, tak uz te nic tlacit nebude. A lepe se to taha.



joxerveliky
Příspěvky: 1

Příspěvek#123 » úte 14. bře 2017, 23:41

Tak jsem s vyčerpáním pročetl celé vlákno až do konce :D
MKabar: mohl bych Vás poprosit o kontakt, třeba email? Potřeboval bych poradit ohledně konkrétního USP, na které mám spadeno :)
Nabízím možnost, že byste mi mohl napsat na joxerveliky@seznam.cz ať zde nemusíte prozrazovat kontakty.
Moc děkuji :)



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#124 » sob 10. čer 2017, 16:02

Ahoj MKabare a ostatní,

zvažuji USP compact 9mm v LEMu, budu to mít primárně na EDC, občas LOS pro srandu.
P30 mi přijde, že mi v ruce více skáče a má dlouhý chod spouště.
Mám na Vás několik dotazů:
1. Jak dlouhý chod a reset bude mít tovární LEM na USPc? Stejný jako SA/DA? Nechci se dostat na úroveň P30, ta má dle mého blátoidní projev.
porovnání SA/DA mezi USPc a P30 je totiž nebe a dudy a P30 bohužel prohrává. Jde mi hlavně o double tapy a akční střelbu.
2. Dal by se USPc v 9mm LEM sehnat v nerezu? Hawk se moc netvářil:)
3. Chci nosit v IWB kydexu = nebude na kůži škrábat zdrsnění na rukojeti?
4. Kde sehnat kvalitní IWB kydex?
5. Líbila se mi mířidla typu Truglo TFX = optické vlákno a tritiová kapsle, nenašel jsem, zda budou pasovat na USPc 9mm, doporučíte podobná se 3 tečkami?(U notch nechci)
Otázka mimo soutěž: když si nechám nitridovat hlaveň, předpokládám, že to bude i zevnitř? Jsou potřeba nějaké úpravy před nitridaci, jako odstranění původního povrchu? Ta oranžová má něco do sebe:)

Jinak vzhledově se mí více líbí P30, ale jak říkám, více mi skáče v ruce, má rukojeť zbytečně delší na mojí ruku o cca 8 mm(USP compact s rovnou botkou je akorát) a ta spoušť je pro mě nejhorší.

Díky moc za pomoc!



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#125 » sob 10. čer 2017, 16:46

Jo a ještě dva dotazy:
jak je to se stepped chamber u USPc - má ji/chci ji? Chci střílet 147gr komolé kužely SB, mají nejmenší kopanec...
A všiml jsem si, že se rozebírá stejně jako CZ75, tzn závěr je držen záchytem závěru, který se vytáhne celý ven - tzn. nepraská taky tak často jako u CZUB výrobků?
Díky

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#126 » sob 10. čer 2017, 18:50

Ahoj, omlouvám se ja uz ti pak asi nenapsal nebo si nejsem jisty, ale USP v nerezu už sehnat nove nelze. Jinak MKabarovi nebo me brnkni. MKabar se ti tu pak rozepise, aby bylo info i pro ostatní :)



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#127 » sob 10. čer 2017, 22:15

Hawk: Ahoj, v pohodě, já už s tím počítal, že nový k sehnání nebude. Ale kdyby někdo věděl o použitém v dobré kondici, přemýšlel bych.
Díky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#128 » ned 11. čer 2017, 09:59

Ahoj, konverze na LEM vubec nezmeni delku resetu. Prvni stisk spouste bude delkove jak DA ale s lehkym odporem (jelikoz bici bude stlacena jak by to bylo SA), pak uz jen po reset pri strelbe. Reset zustane stejny tzn polovicni oproti P30. Lze dat match pruzinky z USP Match spouste, pak je to nejlepsi mozna verze spouste Match/LEM hybrid se vsemi tovarnimi origo dily. Miridel na USPc uz moc neni, manzelka ma HiViz miridla, nic jineho v rozumne cene jsem nesehnal. Pojistka u LEMu odpadne uplne (jinac menim za stihlejsi z HK45) a zachyt zasobniku se da vymenit za vetsi z HK45c, ale soucastka se musi upravit. Nitridace hlavne vyzaduje opiskovani puvodni povrchovky, ale dovnitr zasahuje jen kousek na usti a na komore, vyvrt zustava puvodni povrchovka.
Kombinace nerezoveho zaveru a kydexu je skoro nepouzitelna - mel jsem kdysi velke USP v nerezu a do kydexu ho strcil 3 x a dost, milion drobnych skrabanecku. USPc v nerezu bylo velmi malo kusu vyrobenych, mene nez velkych USP. Rukojet neskrabe, da se to vklidu nosit. USPc je stabilnejsi, nez velke USP. Ale ze by USPc bylo stabilnejsi nez P30 se rict neda. Je to o rukach a uchopu a zkusenostech strelce. U P30 musis mit dobre zvolenou kombinaci hrbetu a boku rukojeti. Zachyt zaveru na kohoutove HK pistoli ti nikdy nepraskne, jelikoz nic nedela. Na 75 to praska, protoze hlaven se snizuje pro odemceni se zaveru prave o zachyt a tudiz veskere razy jdou do neho. Kohoutove HK maji sikmy protikus k poklesu hlavne na vedeni vratne pruziny. Zachyt to drzi jen cele pohromade, ale neprenaseji se do neho razy z hlavne primo.
Je to modernejsi konstrukce ala 1993 ne 1975. Nejnamahanejsi dil je vytahovac, ale i tak te nejspis prezije.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#129 » ned 11. čer 2017, 10:03

Jo a stepped chamber to nema. Je fakt, ze moje P30L SD je o chlup cistsi ve spoustaku pri stejnem poctu ran vs Expert bez stepped chamber, ale to je nepodstatna kravina. Resit tohle jestli ma nebo nema je zcela zbytecne.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#130 » ned 11. čer 2017, 14:50

Super, děkuji za odpověď a ještě mě napadlo, našel jsem USP c přímo v LEMu z výroby, jsou tam nějaké rozdíly oproti přestavbě - délka, chod, vyšší odpory? Přijde mi to lepší, než kupovat USP v SA/DA a pak to konvertovat=dražší a zbydou mi díly k ničemu...
Jinak k P30: mě v ruce sedí, ale možná bych potřeboval stippling, nebo šmirgl, jak se ruce trochu zpotí, tak je to v mém případě neposedné.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#131 » ned 11. čer 2017, 16:47

Jenom teď koukám, že snad i ten LEM z výroby má pojistky = chci je úplně pryč...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#132 » ned 11. čer 2017, 23:12

Zrobit stipling neni problem, uz v tom mam celkem praxi. Hele na rovinu - dodani USPc v LEMu z tovarny je si myslim znacne nerealna zalezitost a pokud by to fakt prislo tak se bavime o roce cekani nebo vice a to jako fakt. Neni to uz hlavni produkcni model a chtit to v nejake jine nez standartni kombinaci je moc :-D.
Kdybys to chtel nekdy prodat, tak v SA/DA mas mnohem rychlejsi a vetsi sanci na prodej a vratit to zpatky, kdyz mas dily je otazkou par minut. Zbavit se pojistek na USPc je otazka vymeny osy kohoutu (na ktere drzi pojistky), to je nepodstatny detail, samozrejme u LEMu naprosta zbytecnost pojistka.
Kolik mas nastrilene? Ucil te nekdy strilet nekdo, kdo to opravdu umel (ne vikendovy strelnicni praskac, co drzi pistol jak prase kost a mysli si, ze umi strilet bo trefi terc na 20 m...). Posli fotku jak drzis (jedno jakou) pistoli (foceno idealne druhou osobou z boku zaber nejenom na ruce ale cele telo, nemusis tady, staci do mejlu samozrejme).
Vsechny polymeraky jsou hladke jak sklo v porovnani se stiplovanym gripem/ramem.
Jedno jestli drzis P30 nebo USPc, struktura povrchu ma na zdvih minimalni vliv, je to o uchopu, postoji a svalove pameti/zkusenostech strelce. Kdo to drzi a stoji blbe, tak mu i Shadow 2 bude kopat az do nebe.
P30L se chova takhle, ale neni to pistoli, ale strelcem:
https://www.youtube.com/watch?v=I9uDyQWqBqw



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#133 » pon 12. čer 2017, 11:40

Mám vysoký úchop s palci dopředu, lokty a kolena pokrčená. Na pistoli mám Hogue gum. střenky, které nekloužou vůbec. Když jsem si půjčil Shadow2, tak se mi v ruce skoro nehnul - je to jak střílet ze 7,65 - zásahy jsem mel doubletapy na 10 metrů v černých kruzích mezinároního pistoláku. Mimochodem i .500S&W Magnum nebyl problém zvládnout opakovaně, držením to nebude...

Já si prostě myslím, že ta předváděcí P30, co mi dali z Beareky do ruky už byla dost jetá a zdrsnění už neměla žádné(takže do ruky příjemné, ale mazlit se s tím nechci), ve zpocené ruce to klouže. Na druhou stranu to nemůžeš drtit jak Trump při stisku ruky, nesmí trpět plynulost spouštění. Druhou věcí je, že mi nikdo nedal vyzkoušet na P30 různé kombinace hřbetů a boků, třeba by mi to sedělo lépe, kdo ví. USPc má přeci jen agresivnější checkring vpředu a na hřbetu rukojeti.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#134 » pon 12. čer 2017, 14:14

Kde objednáváte díly z hkparts.net? To je USA, posílají do CZ?
Potřebuji tu zvětšenou páku vypouštění zásobníku z HK45C. Případně kdyby ji někdo měl a chtěl se ji zbavit, koupil bych ji.
Někdo tu zmiňoval ještě něco na Slovensku?
Děkuji.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#135 » pon 6. lis 2017, 01:27

Dnes se mi na USP compact rozlomil zápalník. Dokonale hladký řez (od středu ke kraji) v místech, kde se rovné pochy pravoúhle v prostoru kříží (prostě skoro u prostřed, kde se pohybuje blokace zápalníku).
Je to cca 800 ran od kompletního čištění závěru (vykuchaný zápalník a vytahovač).
Stalo se to dnes na konci celodenního pobytu na venkovní střelnici, kde se i hodně sušilo a padlo hodně ran jistoty (tj zápalník šel naprázdno)
Dotazy:
1. Jde to složit tak, aby všechno fungovalo, ale přitom to bylo špatně složené (a pak případně prasklo?)
2. Může to být způsobeno např nadměrným namazáním, přičemž mazivo venku mohlo tuhnout a způsobyt nestandardní chod, nebo namáhání
3. Nevíte, kolik má ten zápalník vydržet?
4. Kde seženu novej? Ok, to je dotaz spíš na Hawka...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Long a 14 hostů