Glock 26 nazory

Glock a spol.
Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#1 » pon 1. úno 2016, 15:10

Rozhoduji se o koupi nejakeho sub-compactu 9mm. prisla rada na vyber zbrane. Jedna z moznosti je G26 a druha moznost je Walther PPS.
Slysel jsem, za na G se daji pouzit i zasobniky z vestsich modelu. S G zadne zkusenosti nemam.
U PPS mi uplne nevyhovuje vypoustec zasobniku- ale mozna jde jen o zvyk.. nevim.
Mate nejake zkusenosti?
Co se tyka napr. chovani zbrane pri strelbe?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#2 » pon 1. úno 2016, 17:34

Glock dělá velké předváděcí akce. Zkus si to najít a tam osahat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#3 » pon 1. úno 2016, 17:43

Delší zásobníky (např. G19, G17) se použít dají a pistole se při střelbě podle mě nechová vůbec špatně. Samozřejmě hraje roli kratší záměrná a držení může být díky velikosti zbraně a tvaru pažbičky vnímáno každým jinak. Skutečně nejlépe vyzkoušet.... velkou roli hrají prodloužené zásobníky (s patkou).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#4 » pon 1. úno 2016, 19:53

Glock 26 nemám. Ale několikrát jsem z něj střílel. Je to můj oblíbenec a ikdyž jsem zastáncem celokovových pistolí s kohoutem ( :lol: ), už se těším, až si ho budu moct v klidu pořídit :lol: Z "Géčka 26" mám totiž velmi dobré dojmy. Zpětný ráz je pro mne velmi přijatelný (eště aby ne s mou váhou lehce nad 110 kg :lol: ), po výstřelu se mi dařilo velmi rychle zbraň "vracet do původního nastavení" (držení namířené zbraně na cíl). Co se týče patek zásobníků, tak zde bych osobně preferoval tu prodlouženou patku. Ať už provedení s "obyčejnou" plastovou patkou, nebo tu prodlužovací s navýšením o jeden náboj. Rozhodně bych vyloučil tu klasickou "placatou". Ta opora pro malíček je (aspoň pro mne) fakt znatelná.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#5 » pon 1. úno 2016, 20:36

Mam naprosto stejny pocit co se tyka opory malicku.. Pocitove to proste sedi lip v ruce. Nevi nekdo kde by se dalo s 26 nekde vystrelut? Marne jsem hledal v Praze strelnici kde by se dala zapujcit..mozna to neni az tak popularni model jako treba 19 nebo 17.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#6 » pon 1. úno 2016, 21:58

František od lovčího Huberta tady psal před vánocema, že tam mají snad nějakou v komisi.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#7 » pon 1. úno 2016, 22:34

Já tedy jsem se střelbou bez zvětšené botky, pouze s klasickou placatou, naprosto v pohodě. Nastřílím s ní stejně jako se zvětšenou. Zvykl jsem si během pár zásobníků. Takže střelba s malíčkem pod zásobníkem je jen o cviku. Jinak s G26 mám nastříleno jen cca 150 ran, takže se to dá naučit celkem rychle. Jsem s ním naprosto spokojený, na nošení je pro mě v pohodě, prozatím používám vnitřní Dastu, ale chci přejít buď na kydex, nebo na hybridní. Jinak tělesné proporce jsou u mě spíše výraznější, 185cm/+-100kg, ruce větší (rukavice xl-xxl)

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#8 » úte 2. úno 2016, 09:26

Na internetu zadne komisni zbranr nemaji uvedeny..ale mozna ze to neni jen aktualni stav.

Tak to asi vsichni vypadame stejne 100kg/190cm :-)))

Dlouze jsem srovnaval 26 s 43 a s pps, velikostne je vse srovnatelne, az tedy na tloustku kde teda vede jednoradak, coz je logicky, ale na druhou stranu cca 0,5 cm navic u G26 neni zase tolik a je tam komfort vic naboju.. Takze se osobne zatim priklanim k tomu. Nevim, 6/7 maboju mi prijde tak nejak malo :-(

Pak jsem videl zajimave srovnani G26/G19, kfe uz je tlouskta a velikost pazby zhruba stejna a rozdil je vice mene v delce hlavne, takze se snad ve finale vyplati vic vzit tu 19ku.. Ale to uz je "jina vesnice" :-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#9 » úte 2. úno 2016, 09:40

Už nějak předělali stránky, původní odkaz dával František sem - viewtopic.php?p=86729#p86729
Tak jim zkus napsat smsku.



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#10 » úte 2. úno 2016, 12:31

r626 mám podobný názor, Já jsem se taky dlouho rozhodoval mezi G26 a G43 ale protože zatím nebudu nosit stále tak rozdíl šířky pár milimetrů pro mě taky není tak důležitý. V případě nošení stačí rovný zásobník na deset ran a pro komfortní držení komu vadí malíček ve vzduch se dá využít zásobník s botkou nebo mě se líbí požití zásobníku s G19 s Xgripem protože má plnohodnotný úchop a kapacitu 15 ran kdyby bylo potřeba.



Frankie
Příspěvky: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 2. úno 2016, 13:27

Osobně vlastním g43 na denní nošení a její "skrytelnost" je něco, co nezažiješ u g26. G26 je ekvivalent g19 co se denního nošení týče. o indexu "skyrtelnosti" rohodouje primárně tloušťka zbraně. A tady ty jednořady jasně vedou.

Takže, je to o prioritách. Zbraň, kterou chceš denně nosit - g43, zbraň kterou chceš nosit občas + střelnice - g19. G26 musíš mít rád a musí se Ti líbit víc než g19, abys jí koupil a byl spokojenej.

Jinak počet nábojů? Ten můžeš řešit na střelnici - pravda, ale pro denní nošení je 7 nebo 8 (+1 zásobník pro g43) naprosto dostačující, protože, jestli na ulici budeš potřebovat víc než 7 ran, tak vážně potřebuješ flintu, protože jsi evidentně ve VELKÝM průseru. ;)

F.



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 2. úno 2016, 13:41

Podepisuji to co řekl Frankie.. Půjčil jsem si 26 i 43 a srovnával. Jak střílení tak nošení - těch pár mm když to dáš za kalhoty je sakra znát - respektive když dám za kalhoty G19 nebo 26 tak nepoznám rozdíl. (však také jsou skoro stejně těžké) O 43 skoro nevím. A na střelbu mě subjektivně 43 také sedla do ruky víc.. Takže má volba byla jasná a nelituji.

26tku vnímám jako kočkopsa, který se snaží zavděčit každému ale ve finále nemá čím.. Že to někomu vyhovuje je věcí další..

Ale pokud by otázka stála 26 nebo 19 tak jednoznačně 19.

Nicméně pokud zní 26 nebo Walter tak za mě jednoznačně Walther.

Když jsem srovnával, rozhodoval jsem se právě mezi PPS, S&W Shield a G43. G43 vyhrála..



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#13 » úte 2. úno 2016, 14:44

Dlouho jsme se rozhodoval. A protože jsem chtěl zkusit malou pistoli v LOSU a zároveň přejít na nošení 24h/365d, koupil jsem 26. Osobně zastávám že ne šířka, ale výška je to co na zbrani nejvíce prozrazuje. Což 26 splňuje stejně jako 43. Nosím desetiranný zásobník a naprosto v pohodě. Díky tomu mám i tu samou součástkovou základnu, už jednou v předvečer závodu pomáhala 17 a darovala ten správný záchyt pro 26. Dále jedu v těch samých šuplatech. Teď co zmenšili kapacitu na max 7 je závod na dva zásobníky trochu riziko. Tak proč rovnou nenastupovat s 5-ti když už doma jsou. Dále to samé držení jako mám u 17 (Jo mám 17 i 26 doma).
Jinak nosím 8. měsíc a naprosto v pohodě. Pro mně 26 rozhodně příchodem 43 není out a je to na každém jak se rozhodne.



Frankie
Příspěvky: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 2. úno 2016, 15:42

to Jakuza: Nerad bych, aby můj post vyzněl proti g26, ta zbraň se mi líbí, mám ji rád a neoznačil bych jí jako OUT zbraň po příchodu g43.

Ta mnou rčená "skrytelnost" je též otázkou tělesných proporcí, což asi víme všichni. Jsou lidé, kteří nosí bez problému g19 a není to vidět a jsou lidé, na kterých bude g19 svítit! ;)

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#15 » úte 2. úno 2016, 19:14

Diky za komenty, koukam, ze kazdy ma jiny nazor na to co dela zbran dobrou na skryte noseni tloustka/delka.
To BB proc by vyhral walther a nakonec sis koupil g ?

Walther je take ve hre, obvzlast ze mi zamlouvaji parametry u noveho PPS m2, ktery mam potvrzeny v dubnu na ceskem trhu.

Proti W. hovori snad jen drazsi a mene prislusenstvi a pry delsi lhuty na servis.
Se zbrani jako takovou zkusenost nemam ve srovnani s G.

To Frankie:

Vic jak 7 ran je velkej pruser, urcite ano, ale dovedu si predstavit, ze kdyz nekdo druhej vytahne taky zbran a bude mit 15 ran, tak jsem v pruseru ani nevim jak :-)

Otazkou je jestli je noseni dalsiho zasobniku na subcompact mensi zlo nez tloustka G26/19 s 10/15 ranama..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů