Walther PPS M2

Glock a spol.

Siafu

Příspěvek#361 » úte 22. říj 2019, 20:13

Ahoj,
svolávačka (recall) se tuším týkala drop safety.

To co máš na hlavni je dle mého barrel peening.
Zadej si do googlu - barrel peening walther pps m2 a mrkni na obrázky. Co jsem pátral, tak je to běžné a nemělo by to ničemu vadit (prý).

ren

Příspěvek#362 » stř 23. říj 2019, 13:58

Ještě se zkusím zeptat jinak. Má někdo PPS M2, samozřejmě střílený, bez naďoubané hlavně (peening)?

paza

Příspěvek#363 » stř 23. říj 2019, 14:51

No skutečně, úprava PPS M2 se týkala pádové bezpečnosti a tak barrel peening je zřejmě něco mimo, no musím přiznat, že mě to nějak nevzrušuje, pistolka střílí dosti přesně, je na nošení šikovná a tak více neřeším, kdyby to bylo kritické, tak by ji jistě výrobce stáhl na servisní úpravy, podobně, jako to udělal u té zmínění pádové bezpečnosti...

zbynek.ruzicka

Příspěvek#364 » stř 23. říj 2019, 15:42

Já. Zbraň po opravě pádové pojistky ve svolávací akci. Vystříleno cca 2.000 ks střeliva všech kategorií. Nošena stále.

ren

Příspěvek#365 » stř 23. říj 2019, 16:33

Super, díky za info. A kolik měla asi nalítáno před tou opravou? Tím dotazem mířím pořád tam, že si myslím, že pokud ten nos při natažené spoušti vybočuje doleva, jak bylo vidět ve videu z Walther forum a je v kontaktu s hlavní, asi nebude vyloučeno, že při pádu natažené zbraně do něj hlaveň šťouchne a pistole vystřelí. Pak by logicky měly mít peening jenom pistole ze svolávací série.

zbynek.ruzicka

Příspěvek#366 » čtv 24. říj 2019, 05:01

Před opravou vystříleno tak do 700 ks střeliva.

Zpět na