Walther PPS M2

Glock a spol.


richard2422
Příspěvky: 2

Příspěvek#241 » sob 26. srp 2017, 10:08

Ahoj. Já jsem pořídil PPS tento týden. Vystříleno mám teprve 50 nábojů a závěr taky několikrát vzadu nezůstal. Do zásobníku jsem dával po pěti nábojích a závěr neudržel asi 3x
Uvidím časem, ale stejně s tím asi nic dělat nebudu.



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#242 » stř 6. zář 2017, 05:40

Ahoj, zeptám se trochu blbě, ale není to tím, že si palcem přidržíte záchyt dole a on nemůže vyskočit nahoru? Mám PPS a jak jsem v průběhu zkoušel různě ladit úchop, párkrát se mi to stalo a vždy to bylo tím, že jsem si nepatrně přidržel záchyt...



richard2422
Příspěvky: 2

Příspěvek#243 » čtv 7. zář 2017, 13:08

Ahoj.
Asi máš pravdu. Včera jsem si na palec dával pozor a závěr po posledním náboji zůstal vzadu vždycky. Díky soustředění se na palec jsem sice střílel blbě, ale zato závěr byl OK :-D



honza.pps
Příspěvky: 138

Příspěvek#244 » čtv 7. zář 2017, 13:23

:-D



map001
Příspěvky: 4

Příspěvek#245 » sob 23. zář 2017, 20:11

Ahoj,
prosim majitele pps m2, chtel bych pochopit jak se se zbrani zachazi.
Dejme tomu, ze zbran chci nosit za a) jakoby normalne, kdy mam zasobnik v pistoli a pokud bych ji chtel (radeji tedy nechtel) pouzit, vytahnu z pouzdra, a natahnutim hlavne druhou rukou jsem pripraven ke strelbe.
Co ale za b) pohybuji se nekde, kde mam pistoli v pouzdre a chtel bych ji mit ve stavu, kdy ji pouze pravou vytahnu a jsem schopen vystrelit? Duvodem muze byt, ze mam v druhe ruce naradi, na ruce rukavici a pod.
Jedna se o odlehle misto, kde musim jezdit i v noci a radeji bych byl pripraven...



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#246 » sob 23. zář 2017, 20:49

Tak ji vytahnes z pouzdra a mackas.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#247 » sob 23. zář 2017, 20:51

No za 1. nenatahuješ hlaveň, ale závěr a za 2. se dá nosit s nábojem v komoře...



Fran
Příspěvky: 16

Příspěvek#248 » sob 23. zář 2017, 21:55

Map001: Pokud se chystáš si udělat zbrojní průkaz, tak si nech možnosti jak nosit zbraň vysvětlit na střelnici, kde se budeš připravovat na zkoušky. V případě samonabíjecí pistole bez kohoutu (což PPS je) to bude +/- stejné. I tak ale získáš pouze teorii, takže pokud již zbrojní průkaz máš a zbraň sis pořídil, určitě si, než začneš nosit s nábojem v komoře (jak ty říkáš s nataženou hlavní, zbraň připravená k výstřelu po vytažení z pozdra), zajdi na kurz k obranné střelbě, aby sis pod dohledem instruktora manipulaci naučil a zažil.
Z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že na základě ZP sice máme právo držet a nosit, ale pouze s tím, co si člověk načte a získá při přípravě na zkoušku, je nošení zbraně s nábojem v komoře přinejmenším nerozvážnost.
Naposledy upravil(a) Fran dne sob 23. zář 2017, 21:57, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#249 » sob 23. zář 2017, 21:55

Dotaz "map001" mi připadá jako nějaká provokace (?). Může se vůbec někdo, kdo má ZP, takhle zeptat ????? Je asi jako dotaz: "když mám obě ruce na volantu a chci odbočit v právo kam mám zatočit volantem ? A co když držím volant jednou rukou ?"



map001
Příspěvky: 4

Příspěvek#250 » úte 26. zář 2017, 19:50

Provokace to není. Používat naprosto přesné výrazy mi jaksi nejde, za to se omlouvám. A taky, že jsem hned nenapsal, že mám ZP, ale nestřílel jsem hned tak ze všeho.

Mám malorážku Marlin 60 a pistoli CZ 50, na přípravce a zkouškách střílený CZ75 a nějaký revolver, ještě občas malorážkový revolver SA/DAO a jeden hamerless revolver (to má manželka).

Připadá mi naprosto v pořádku a správné se zeptat, jak se daná zbraň ovládá, protože každá zbraň se ovládá trochu jinak.
Koukal jsem na několik recenzí o PPS a nikde to nebylo dokonale vysvětlené.
Zkoušel jsem si GrandPower P11 a to i s vypuštěním kohoutu, čili náboj v komoře a pak výstřel tak, že zafunguje DAO. Čili tato zbraň by podle mě šla nosit s nábojem v komoře s tím, že pokud bych potřeboval vystřelit, musím pořádně zmáčknout spoušť. P11 se mi i líbila, dobře se mi z ní střílelo, ale byla na mě moc velká do kapsy.

U PPS mi to není jasné. Co jsem viděl, tak po natáhnutí závěru je pistole připravená ke střelbě (včetně signalizace terčíkem vzadu pistole). Pokud nemá kohout, nemohu s tím již nic dělat a při zastrčené pistoli v kapse bych měl strach, že mi náhodou vystřelí při vytažení. Přesně s tímto mám problém.

Pistoli nechci nosit neustále, pouze na odlehlém místě u řeky, kde je vzdálenost k nejbližšímu obydlí zhruba 1km, kde jsou průmyslové objekty, z nichž jeden musím kontrolovat a obsluhovat a kde už byl zaznamenán výskyt podezřelých osob (pokud někdo stojí o půlnoci schovaný za budovou a odhalen psem tvrdí, že se to tu jen prohlížel, zvláštní je dost). Pistoli mohu opět v autě "odzbrojit".

Předpokládám, že každý kdo dostane do ruky mu neznámou pistoli a je zodpovědným držitelem ZP, nebude machrovat "všechno znám a všechno umím", ale naopak nechá si vysvětlit, jak se s danou pistolí zachází, pro bezpečnost jeho i jeho okolí.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#251 » úte 26. zář 2017, 20:35

Prosim te, pistole v kapse je recept na nechteny vystrel. Pistole patri do pouzdra bezpodminecne. A pak si ji klidne do te kapsy strc, ale ver, ze na opasku s ni udelas vetsi paradu.

PPS se da dobre nosit rovnou natazena. Jen je potreba ji mit v pouzdru. Nenatazenou si ji klidne do kapsy dej, ale kapsa neni vhodne pouzdro. Muze se ti pri vytahovani vzpricit.



map001
Příspěvky: 4

Příspěvek#252 » úte 26. zář 2017, 21:39

To je pravda, právěže mám taky pocit, že normálně nataženou bych si ji asi do kapsy dát nechtěl... Z toho pozdra moc lepší pocit nemám.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#253 » úte 26. zář 2017, 23:05

Pps m2 má, jako mnoho moderních pistolí, několik automatických pojistek k zabránění náhodného výstřelu při náboji v komoře a nataženém ústrojí. Výstřel beztak vyjde pokud se zavadi o spoušť. Výrobce konstruoval i pro toto nošení, jakkoliv to je méně bezpečné a více pohotove pro střelbu. Část uživatelů takto nosí v pouzdře a je to ok pro ně (osvojili si názor že to je pro ně ok a přizpůsobili své chování tomu) i všeobecně . Uživatelsky nelze mít náboj v komoře a nenatazeny spoustak u pps m2. (identicky u všech dalších Striker fired pistolí, čili bez kohoutku a zároveň snad vždy spoušť typu Sa, bývá často nepochopitelně značeno Dao )

Zbytek řečeno výše.



callmelater
Příspěvky: 3

Příspěvek#254 » stř 27. zář 2017, 05:54

Říkat, že tento systém je DAO je stejně špatné, jako říct, že je to SAO. Je to tak půl na půl. Některé zbraně bez kohoutu jsou SAO jako Springfield XD(m). A některé jako PPS jsou s částečně předepjatým úderníkem a zmáčknutím spouště se dopnou a vypustí. Takže to není pravé DA ani SA.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#255 » stř 27. zář 2017, 06:20

map001 píše:To je pravda, právěže mám taky pocit, že normálně nataženou bych si ji asi do kapsy dát nechtěl... Z toho pozdra moc lepší pocit nemám.

Je to OT, ale nemůžu jinak: Na tohle je nejlepší si projít minimálně základním kurzem dynamické střelby, abys reálně zkusil co je léta prověřený a funguje a zavrhnul nesmysl mít zbraň pouze v kapse

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů