Walther PPS M2

Glock a spol.
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#61 » čtv 7. dub 2016, 21:59

Já jsem také nejdříve zkoušel PPS M1 a váhal jsem a to ještě šla fáma o obrovské ceně za kterou bude M2 nabízena a M1 jsem mohl naopak od prodejce mít se slevou a to mě masíroval s tím, že mají poslední a že už nebude, ať neváhám, ale nechtěl jsem mít dvě zbraně s různým systémem vypouštění zásobníku (měl jsem už PPQ), protože to může být v krizové situaci ošemetné muset uvažovat co mám právě v ruce a jak přebíjet. PPS M2 se mi více líbila a potom jsem shlédl všechna možná hodnocení a videa a všude byla M2 hodnocena nejen jako "facelift" M1, ale jako zcela přepracovaná zbraň, s lepším úchopem, předělanou vnitřní mechanikou, atd. Tak jsem rád čekal i když netrpělivě a nelituji.
Jistě by ale v tvém případě byla docela chyba prodávat tak brzy po nákupu zbraň, která se ti líbí a která ti vyhovuje, zase takový rozdíl aby to stálo za finanční ztrátu to nemusí být, zkus si na nějaké střelnici zastřílet s M2 a uvidíš, zda je ten rozdíl pro tebe zásadní.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#62 » čtv 7. dub 2016, 22:32

Mám i PPQ M2. Na rozdíl jsem si zvykl. Mám v současné době osm krátkých zbraní (od Beretty 87 po SW 686 takže co pes to jiná ves) a snažím se je střídat a zvykat si na specifika jednotlivých typů. Nějak mi připadá univerzálnost praktičtější než specializace, ale s tím nebude většina souhlasit. Určitě si co nejdřív nové PPSko vyzkouším a asi to dopadne tak, že si ho i koupím, ale esteticky se s M1 asi nerozloučím. Nové CLSko bylo daleko lepší než to staré, ale ....



Návštěvník

Příspěvek#63 » čtv 7. dub 2016, 22:37

Dnes jsem si nasucho srovnal oba, M2 je na omak příjemná a hladká, ale nezakousne se tak pevně a vysoko jako M1 s velkým hřbetem. Bez váhání zůstávám u M1. Váhajícím doporučuji vzít timer a zkusit rozdíl ve vlastních rukách. Chod spouště odlišný, vlastní spuštění podobné, geometrie searu se nezměnila. Chod závěru neuvěřitelně hladký (k tomu dál).

Závěr je beze změn.
U rámu se chytli za nos a vypustili kurvítka plynoucí z deaktivace hřbetem, střeva jsou víceméně přímou kopií Glocku. Nicméně opět ukázali zálibu v unikátních (bizarních?) řešeních a přerušovač je MIM. Nestihl jsem vykoumat, čím pruží, můžete se někdo z vlastníků podívat?



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#64 » čtv 7. dub 2016, 23:01

To Rimmer132: To jsem rád, že v tom nejsem sám, kdo zůstává. :-)



vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#65 » pát 8. dub 2016, 11:47

paza píše:To je naprosto v pořádku, jen ji musíš nasadit malinko dál, jsou tam dva zářezy - první větší je opravdu tak daleko, že v něm pružina taktak drží, ale pod nim je ještě jeden velice malý a pro nasazení do něj se už pružina musí docela silou stlačit aby tam zapadla.


Mě i do toho druhého ozubu jde úplně bez stlačení....Snad to nebude mít vliv na funkci...V neděli odzkouším na střelnici...

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#66 » pát 8. dub 2016, 13:13

hlavne vyfotte ty hlavne :-))

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#67 » pát 8. dub 2016, 13:19

No u mě až časem, zatím, po těch pár desítkách nábojů to není nic k focení, hlaveň jako psí kulky.



zdeneks
Příspěvky: 13

Příspěvek#68 » čtv 14. dub 2016, 16:49

Moje hlaven po 60 vystrelech. Naboje SB. Je to moje prvni zbran, nevim zda je to normalni,ale moc se mi to nelibi :cry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#69 » čtv 14. dub 2016, 16:58

A co se ti na tom nezdá? Máš to jen blbě vyčištěný . Mosazný kartáček, Brunox (nebo co používáš ) prostříknout, zasunout kartáček a onanovat s ním ;-). A pořádně, žádný flákání! !!! Pak to samí s žíněným vytěrákem a bude to jak zrcadlo.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#70 » čtv 14. dub 2016, 17:31

blbě vyčištěný to nemá viz vlákno PPQ je to problém s povrchovou úpravou hlavní :-/



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » pát 15. dub 2016, 06:05

notobi: nene, tohle opravdu vypadá na špatné čištění. Vypadlý vývrt se se špatně vyčištěnou hlavní docela často plete a způsobuje zbytečnou hysterii:-D.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#72 » pát 15. dub 2016, 10:08

Je to špatně vyčištěný, taky sem s stím chvíli potýkal na své zbrani. Po dokoupení dalších prostředků na čistění už to ale zmizlo. Na funkci zbraně to ale vliv nemělo.



zdeneks
Příspěvky: 13

Příspěvek#73 » pát 15. dub 2016, 10:39

Doufam ze mate pravdu, jak rikam je to moje prvni zbran, prvni cisteni, takze jsem abolutni zacatecnik.
Branibor, jake pripravky? :)

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#74 » sob 16. dub 2016, 04:35

Hlavně lidský sádlo ;-)

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#75 » sob 16. dub 2016, 10:17

Koupil sem si k vytěráku ještě protahovaci trn a tím se mi to podařilo pěkně odstranit. Taky sem trošku změnil postup čistění. A používám občas irozpouštěč mědi.
Ale věřim, že ten odstraňovač mědi neni tak důležitý, ten trn a mechanika čištění má přednost.

Začínám klasickym CLP, na půlhoďky nechám působit, pak vytřu trnem s bavlňenym čtverečkem, pak dám ten odstaňovač mědi a začnu mosaznym kartáčem a pak jen vytřu dosucha. To clp ještě použivám na další části zbraně, ale ten odstaňovač mědi jen na tu hlaveň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů