Walther PPS M2

Glock a spol.
Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#46 » pon 4. dub 2016, 10:56

Dotaz na cerstve majitele pps m2, az vystrilite prvnich 200-300, mrknete prosim na hlaven, jestli se taky odlupujou kousky uvnitr hlavne podobne tak jak je to rozebirano zde na foru u modelu ppq.
Diky

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#47 » pon 4. dub 2016, 11:29

A mne by zajímalo, jestli má zbraň zásobníkovpu pojistku nebo nemá.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#48 » pon 4. dub 2016, 12:58

Zásobníkovou pojistku nemá.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#49 » pon 4. dub 2016, 17:44

A není někdo v Praze, kdo by mě nechal vystřelit?

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#50 » pon 4. dub 2016, 21:17

Strelecky servis :-)



vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#51 » stř 6. dub 2016, 06:26

Mám dotaz:
Po rozebrání, když vrátím hlaveň do závěru a dávám pružinu musíte ji zmáčknout? Já ji mám jakoby trošičku kratší. Vůbec nemusím mačkat a trochu je volná. Kdybych se závěrem zatřepal tak pružina asi vypadne.
Mám tam jakoby 0,5mm místa k dosednutí. Zkusím zítra nafotit.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#52 » stř 6. dub 2016, 16:35

To je naprosto v pořádku, jen ji musíš nasadit malinko dál, jsou tam dva zářezy - první větší je opravdu tak daleko, že v něm pružina taktak drží, ale pod nim je ještě jeden velice malý a pro nasazení do něj se už pružina musí docela silou stlačit aby tam zapadla.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#53 » stř 6. dub 2016, 17:13

Tak jsem dnes poprvé protáhl PPS M2 na střelnici a tak pár postřehů a případně porovnání s PPQ, se kterou jsem střílel střídavě:
- PPQ je v ruce pěkný kousek, PPS proti ní je v ruce taková pocitově "nenápadná", prostě menší, lehčí, nevím jak to popsat, ale po opětovném vzetí PPQ jsem cítil, že "mám něco v ruce".
- pocit ze spouště jasný, PPQ stačí pohladit a spustí, PPS má větší odpor spouště, je tvrdší, ale na ovládání příjemná, jen se mi parkrát zdálo, že spustila jakoby dříve než při jiných výstřelech, ale nemám ji zatím ještě v ruce, zjevně jsem využil občas reset spouště a občas ne
- PPS je oproti PPQ v ruce klidnější
- přesnost obou srovnatelná, vystřeleno 80 ran (50 ran na 10m a 30 ran na 16m) viz foto, ty zásahy v bílém jsou na 16m, jinak vše v černém. Pozačátku jsem díry přelepoval, potom už ne, už se to rozpadalo.
- zatím(!!!) vyvozený závěr je ten, který jsem víceméně čekal, PPQ by na skryté nošení pro mě moc nebyla, přece jen je dost velká a má velice jemnou spoušť, PPS mi naopak sedne a bude jak velikosti, přesností tak i příjemným tužším chodem a odporem spouště asi to pravé na bezpečné nošení.
DSC_0673 - kopie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#54 » stř 6. dub 2016, 18:09

Dodatek: k zásobníku PPS M2 - je docela honička naplnit zásobník plným počtem nábojů, poslední už se tam vkládá poměrně hodně ztěžka!



vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#55 » čtv 7. dub 2016, 12:01

Už máte někdo CZ návod?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#56 » čtv 7. dub 2016, 12:16

Volal jsem tam a ještě není, čeká se prý na jeho dodání od dovozce.....

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#57 » čtv 7. dub 2016, 12:26

Poprosil bych o fotku všech 3 zásobníků vedle sebe. Děkuji.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#58 » čtv 7. dub 2016, 17:57

Už je málo světla, ale pro info to asi ujde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#59 » čtv 7. dub 2016, 18:01

A zásobníky.
DSC_0686 - kopie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#60 » čtv 7. dub 2016, 20:07

Mám PPS M1 dva měsíce. Viděl jsem v prodejně PPS M2 okamžitě jsem se rozhodl M1 prodat byť s velkou ztrátou a koupit M2. Hlavně kvůli rukojeti. Dal jsem inzerát a zarezervoval jsem si M2. Pak jsem o tom začal pomaličku znovu přemýšlet a jel se na ni do prodejny znovu podívat. Počáteční nadšení začalo opadat. Rukojeť u M2 je sice lepší, ale M1 jsem si kupoval kvůli tomu nádherně hranatýmu tvaru a ten už M2 nemá. Vypouštění zásobníku je sice u M2 lepší, ale na to vypouštění v lučíku už jsem si zvykl. Navíc bych musel doplatit cca 5 tis. No a teď už jsi nejsem jistý jestli bych to vyměnil 1:1. Jasně, že mi tu všichni řeknete, že ta M2 je o moc lepší, ale M1 měla své kouzlo kvůli kterému jsem si ji vybral a za ty dva měsíce jsem si na ni zvykl. A nechám si ji. Možná si časem tu M2 přikoupím. Taky má svoje kouzlo, ta rukojeť je prostě fantastická, ale už je to jen takový vylepšený Walther PPS. Facelifty prostě nejou ono, odstraní se to špatné na starém modelu, ale to je tak všechno. Neosloví, neohromí. První Mercedes CLS byl bezva ty další už jsou jenom čtyřdveřové kupé, které dělají všichni. Vím to, měl jsem oba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů