Walther PPS M2

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#256 » stř 27. zář 2017, 13:54

map001 píše:To je pravda, právěže mám taky pocit, že normálně nataženou bych si ji asi do kapsy dát nechtěl... Z toho pozdra moc lepší pocit nemám.

při troše zjednodušení takto:
pro bezpečný pocit se striker-fired pistolí (PPS/glock/etc.) je třeba zabezpečit spoušť, což je jediný prvek, který může spustit výstřel = řešením je kydexové pouzdro (zakrývající lučík a tedy i spoušť... zbraň je v něm fixovaná tak, že nelze zmáčknout spoušť ani omylem), a pak manipulovat zásadně se zbraní v pouzdře (tj. zbraň je uložená, přenášená, nošená, aniž bys ji z pouzdra vyndal... klidně s nábojem v komoře, protože spoušť je zabezpečená)



map001
Příspěvky: 4

Příspěvek#257 » stř 27. zář 2017, 22:21

Dekuji, to dava vse smysl. Mozna jsem jen myslel, ze se za tim skryva snad jeste nejaka feature, o ktere jsem netusil.
Jedno ale vim jiste, s nabojem v komore takto nosit nechci ani v pouzdre (a uz tedy vubec ne v kapse)...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#258 » stř 27. zář 2017, 23:31

callmelater píše:Říkat, že tento systém je DAO je stejně špatné, jako říct, že je to SAO. Je to tak půl na půl. Některé zbraně bez kohoutu jsou SAO jako Springfield XD(m). A některé jako PPS jsou s částečně předepjatým úderníkem a zmáčknutím spouště se dopnou a vypustí. Takže to není pravé DA ani SA.

podle mě by se zbraně, kde nelze spouští při opětovném zmáčknutí znovu od začátku napnout bící ústorjí a vypustit, se neměly nazývaz DAO (double action only). protože (jako u PPS 2M a dalších spousty striker fired) po zmáčknutí, když nevyjde rána, spoust při opětovném stisku z povahy své konstrukce se sama znova nenatáhne. Je třeba znovu natáhnout závěr. Vím, výrobci to značí. pro mě nepochopitelné, měli by značit SA nebo = SAO.

třeba postoli CZ100 vnímám jako DA, popř. pro zájemce synonymum DAO.
Glocky jako SA, popr. SAO. že je částečně předepjato, zkratky nepopisují.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#259 » pát 29. zář 2017, 06:53

Ono bude problem to, ze lidi radi skatulkuji. Ale Glock,Pps proste neni ani jedno ze znamych 2 skatulek. Single action, uz z nazvu pouze jedna akce - vypusteni. Double action, dvojita akce - natahnuti a vypusteni. Podle rozboru pojmenovani maji tyto zbrane bliz k DA, dokonce i chovani spouste ma bliz k DA krome moznosti 2.promacknuti, pokud tedy porovnavame se SAO zbranemi jako 1911,cz75ts, kde je chod spouste temer nulovy a s malym odporem.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#260 » pon 30. říj 2017, 19:33

Tak jsem dneska byl podruhé (!) provětrat svého nového Walthera PPS M2 a ouha - problém je na světě. Dal jsem cca 150 ran (předtím minulý týden cca 200 ran) a došlo k tomu, že se z mušky vyloupla fosforová tečka. Stalo se mi to přímo při výstřelu dnes odpoledne na střelnici. Vyloupnutou tečku už jsem na zemi nenašel. Střílím výhradně tovární Sellier&Bellot, FMJ 115grs.

Fotky zbraně jsou v příloze.

Vzhledem k tomu, že se jedná jen o fosforovou tečku na mušce si myslím, že to půjde řešit buď výměnou mušky nebo možná jen novým nanesením fosforové barvy, pokud je prodejce k takovéto opravě vybaven. Kontaktoval jsem prodejce, tak uvidíme.

Jsem docela překvapený, že po necelých 400 ranách uletí fosforová tečka... to jsem si myslel, že ty Walthery vydrží víc... stalo se to už někomu?

EDIT:
tak jsem si do googlu zadal "walther pps m2 missing dot" a už se to na mě začalo sypat... tady borec píše, že pravá zadní tečka upadla po 20ti ranách, po dalších 10ti i přední, jiný píše, že ji ztratil ještě cestou na střelnici.... :lol: :lol: :lol:
(http://www.waltherforums.com/forum/pps/ ... sight.html)

20171030_185841.jpg

20171030_185938.jpg

20171030_185734.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#261 » pon 30. říj 2017, 21:31

Mě tam drží už rok a půl, ale u M1.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#262 » pon 30. říj 2017, 22:06

1000+ ran a stale drzi.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#263 » úte 31. říj 2017, 07:11

Hmmm, asi vadná série.... tipoval bych na špatně odmaštěná mířidla před nanesením barvy ve výrobě... Můžu se zeptat, jaké máte série zbraní (čím začíná výrobní číslo)? Já mám AT....

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#264 » úte 31. říj 2017, 08:24

AQxxxx. Kromě nepatrného problému s hlavní s ní za rok nošení a střílení nemám sebemenší problém. Prvních pár zásobníků jsem měl potíže s držením (mám poměrně velkou ruku) ale jakmile jsem si zvykl, tak už byla střelba bez problému. Moc se s ní nepatlám, čistím to sporadicky a nosím v podstatě denně (IWB kydex). Na střelnici jsem zaznamenal pouze jeden problém (jeden zásobník Limitů, z toho jedna vadná zápalka) jinak naprostá spolehlivost. Střílím s tím S&B a sem tam Magtech.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#265 » úte 31. říj 2017, 16:21

Tak zbraň je na reklamaci. Budou posílat do Walthera CZ. To jsem zvědav, co tam na tom vykoukají... beztak nakonec někdo ve Waltheru vezme barvu, zakápne to a pošlou to zpět :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#266 » úte 31. říj 2017, 17:59

rumcajs_tr píše:... beztak nakonec někdo ve Waltheru vezme barvu, zakápne to a pošlou to zpět :lol: :lol: :lol:

...samo že opět bez předchozího odmaštění :mrgreen:

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#267 » úte 31. říj 2017, 18:27

přesně tak jsem to vyřešil i já, než abych to někam posílal, zakápl barvou a je klid ;)
... ale řádně odmastil :lol:

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#268 » ned 12. lis 2017, 19:29

Tak jen jsem chtel napsat, ze zbran uz mam od utery zpet - reseno vymenou mouchy za novou v zaruce. Excelentni pristup prodejce i servisu - v utery 31.10. predano prodejci, o tyden pozdeji - 7.11. vyzvednuto opraveno. Palec nahoru pro prodej-zbrani.cz ... :thumbup:



Diego Janata
Příspěvky: 6

Příspěvek#269 » stř 6. pro 2017, 07:45

Ahoj, někdo kdo by chtěl vyměnit zásobníky? používám jen ten největší. Délka 6 i 7nábojového je na mě krátká, proto nepoužívám. Jestli má někdo opačný problém - vyměnil bych za 8rané. Zájemci prosím pište do zpráv. Díky



skvorfi
Příspěvky: 37

Příspěvek#270 » úte 26. pro 2017, 21:23

Tak jsem si taky PPS M2 pořídil. Bylo to přesně před týdnem 19.12. První zásobník OK, cca devátá rána a z hledí mi ulitnul levý svetlovodivy bod. Popravdě, dost mě to zklamalo, stejně jako povrchová úprava. Po 50ti ranach vypadá hůř jak moje CZ P10c po cca 800 ranach.
S prodejcem ARMED.cz jsem okamžitě komunikoval po telefonu a chtěl to vrátit. Na konec jsme se dohodli, že to necháme jen vyměnit (hledí). Ale až po novém roce. Tak uvidím... Ale dost mě to zamrzelo. Kdyby se mi tak pěkně nedrzela a nelíbila, okamžitě by šla zpět... Ale toto je za mě první a poslední Walther, kterého jsem koupil.
Jinak mám navic zásobník na 6 nábojů. Ten mi nesedí a nebudu jej používat. Kdyby někdo chtěl vyměnit, mohu nabídnout k výměně jako uživatel výše za zásobník se 7,nebo 8 ranami.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů