Glock 17

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#211 » stř 10. srp 2022, 00:12

Honzajan píše:...Vetsina glocku, co jsem mel, jsem musel mirit na 25m na spodek cerneho mezinarodniho pistoloveho terce a to same plati na 50...

Mno, taky jsem znal jednoho, co říkal jak mu to blbě lítá. Ono stačí dát tu konkrétní zbraň do nastřelovací stolice a majitel se pak často nestačí divit, jak je zbraň ve skutečnosti přesná a nastřelená na flek a veškeré to nadstřelování, podstřelování a obecně strhávání kamkoliv je jen o rukách střelce a o spouštění, nebo o švidravých očích. Co mám drobné zkušenosti já, tak Glocky chodí ze stolice se standardními továrními miřídly na 20 m takřka na flek a nenadstřelují!. Samozřejmě se standardním plnotučným 115/125 gr střelivem.

Na druhou stranu bych se strašně rád podíval, jak bude někdo z Glocku střílet z ruky na 50 m natolik konzistentně, aby poznal, že POI má 10 cm nad záměrnou... :lol: To je na bednu v každé soutěži s VP...



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#212 » stř 10. srp 2022, 03:35

Héfaistos píše: Co mám drobné zkušenosti já, tak Glocky chodí ze stolice se standardními továrními miřídly na 20 m takřka na flek a nenadstřelují!.

juraj1 v průběhu diskuze podle mě celkem jasně napsal, že nemá původní mířidla, ale mířidla, která mají hledí o 0,4 mm vyšší oproti standardnímu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#213 » stř 10. srp 2022, 11:54

Jasně, to byla reakce na Honzajan, že mu blbě chodí všechny Glocky - proto jsem tam napsal to "se standardními továrními miřídly"...

Mimochodem takto vypadá (alespoň u mě) střelba na 50m:
50 m 357m target a1.jpg

50 m 357m target a2.jpg


JENŽE! Je to z revolveru, s terčovým střelivem a střelba v sedě s oporou. A i tak to mám rozlítaný po celým černým... :( A to vím, že ten revolver umí ze stolice chodit na těch 50 m "jednou dírou".

Z Glocku, o kterém je tady řeč a při střelbě z ruky bych si na podobný výsledek netroufl ani omylem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#214 » stř 10. srp 2022, 12:21

A já tě chtěl pochválit, jak ti to s Glockem jde a tys to pokazil tou vetou pod fotkami :(



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#215 » stř 10. srp 2022, 19:55

Už jsem se lekl že jsem tak neschopný, protože toto s glockem na 50m bych taky nedal.Ale uklidnil jsem se po přečtení toho co je pod fotkou



Kevin
Příspěvky: 5

Příspěvek#216 » úte 11. říj 2022, 10:08

miridla H11.jpg
Zdravím všechny Glockaře. Hledám nová mířidla na G17 4gen.
Mám tam zatím originální plastovou mušku a plastové mikrometrické hledí (to je úplně k lejnu, obrazec hledí se samovolně posouvá do strany, navíc obrazec „U“ převyšuje obrys základny hledí).
Chci něco lepšího pro rychlou akční střelbu, závody LOS, střelba venku, občas skryté nošení. Tlumič ani kolimátor používat nebudu. Docela se mi líbí kombinace mířidel na Hellcat H11, kde je červená světlovodná muška a hledí s bílým obloučkem. Na to jak blbě vidím (ostřím) nakrátko, tak je to pro mě dost kontrastní. Nemám zkušenost s tritiovými mířidly, ale ve tmě asi moc střílet nebudu.
Muška asi červené otevřené světlovodné vlákno (možná kombinace s tritiem?)
Ale hledí fakt nevím - dvě tečky, luminiscenční, světlovodné zelené/žluté, bílá barva, tritium, černé rýhované hledí, stavitelné, vyšší/nižší, velikost bodů, ...???
Můžete mi prosím něco ze své zkušenosti doporučit?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KJ
Příspěvky: 17

Příspěvek#217 » pon 17. říj 2022, 18:53

Kevin: já mám tritia na G17 4gen a mohu je doporučit. Přijde mi, že ve srovnání s originálními plastovými mířidly jsou o něco jemnější, což mě vyhovuje. Srovnávám s G19 3. generace. A luminiscence se někdy může hodit. Zbraň jsem takto koupil a měnit mířidla za jiné nehodlám.



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#218 » čtv 27. říj 2022, 08:31

Koupil jsem Glock 17 Gen 5 a překvapilo mě, že s plným zásobníkem se dost prohýbá dno zásobníku, je to o cca 1 mm, možná více (neměřeno). Je to normální? Nevypadá to hezky a důvěru to taky ve mě nevzbuzuje.

Přemýšlím co by to mohlo udělat v nejméně vhodnou chvíli při nutné obraně, tasím zbraň, destička se zlomí/praskne, pode mě se vysypou náboje a útočník pukne smíchem.
IMG_1921.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#219 » čtv 27. říj 2022, 09:08

Je to normální. Nemusíš se bát. Já mám imrvére narvaný zásobníky už pár let a zatím nic neprasklo. Mám to taky takhle prohnuté.

Edit: jestli tě to ale znervózňuje, tak cca 3-4 náboje uber, klesne ti tlak na pružinu a prohnutí zmizí



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#220 » čtv 27. říj 2022, 10:47

I když se všechny náboje vysypou, pořád ještě bude jeden v komoře, takže by útočníka mohl ten smích zase rychle přejít. Nicméně, když útočník pukne smíchem, přestane útočit. A o to přeci šlo především, hlavně a jedině.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#221 » čtv 27. říj 2022, 12:37

U Glock zásobníku normální věc.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#222 » stř 16. lis 2022, 14:23

Kevin píše:
miridla H11.jpg
Zdravím všechny Glockaře. Hledám nová mířidla na G17 4gen.
Mám tam zatím originální plastovou mušku a plastové mikrometrické hledí (to je úplně k lejnu, obrazec hledí se samovolně posouvá do strany, navíc obrazec „U“ převyšuje obrys základny hledí).
Chci něco lepšího pro rychlou akční střelbu, závody LOS, střelba venku, občas skryté nošení. Tlumič ani kolimátor používat nebudu. Docela se mi líbí kombinace mířidel na Hellcat H11, kde je červená světlovodná muška a hledí s bílým obloučkem. Na to jak blbě vidím (ostřím) nakrátko, tak je to pro mě dost kontrastní. Nemám zkušenost s tritiovými mířidly, ale ve tmě asi moc střílet nebudu.
Muška asi červené otevřené světlovodné vlákno (možná kombinace s tritiem?)
Ale hledí fakt nevím - dvě tečky, luminiscenční, světlovodné zelené/žluté, bílá barva, tritium, černé rýhované hledí, stavitelné, vyšší/nižší, velikost bodů, ...???
Můžete mi prosím něco ze své zkušenosti doporučit?


Určitě mohu doporučit mířidla TRUGLO řady TFX https://www.truglo.com/firearm-products/handgun-sights/
Výborná kombinace svtělovodu (pro střelbu za světla) a tritiové kapsle (pro střelbu v horším osvětlení nebo úplné tmě)



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#223 » ned 8. led 2023, 20:41

Mám dotaz na majitele Glock 17 Gen. 5 FS - jakou máte výšku standardního hledí? Je to 6.1 mm? Chci si objednat ocelovou variantu a nemám teď zbraň po ruce abych si to fyzicky ověřil.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#224 » pon 9. led 2023, 12:18

Héfaistos píše:Jasně, to byla reakce na Honzajan, že mu blbě chodí všechny Glocky - proto jsem tam napsal to "se standardními továrními miřídly"...

Mimochodem takto vypadá (alespoň u mě) střelba na 50m:

JENŽE! Je to z revolveru, s terčovým střelivem a střelba v sedě s oporou. A i tak to mám rozlítaný po celým černým... :( A to vím, že ten revolver umí ze stolice chodit na těch 50 m "jednou dírou".

Z Glocku, o kterém je tady řeč a při střelbě z ruky bych si na podobný výsledek netroufl ani omylem.


Moc toho neumím a moc netrénuju. Velmi podobně nastřílím z ruky se starým G17 gen 2 s továrními mířidly a těmi nejobyčejnějšími přebíjenkami na 15m, když se snažím a ne, že to jenom vysypu, vypadá to nějak takhle (nepřelepená skupina). Třeba moje upřímné přiznání někomu zvedne sebevědomí...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzik
Příspěvky: 41

Příspěvek#225 » úte 21. úno 2023, 20:59

Nazdar,
měl bych dotaz k gen. 3:
Má smysl uvažovat o zvětšeném záchytu závěru (díl 7496) a prodlouženém vypouštěči zasobníku (díl 1981) z pohledu cena/výkon?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů