Glock 17

Glock a spol.


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#31 » úte 26. črc 2016, 18:35

Dík za rady. Tak jsem koupil opravdu mazlíka, dalo by se říct trezorovku. G 17 rok výroby březen 1995, pažba bez vybrání pro prsty, lyžiny poniklované stejně jako u mojeho nového, žádné vůle, hlaveň bezvadná, v závěru ještě namtlaná origo měděná vazelína.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#32 » čtv 28. črc 2016, 16:18

Co foto? :P

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#33 » čtv 28. črc 2016, 17:25

To jsi ještě neviděl Glocka? :roll:

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#34 » čtv 28. črc 2016, 19:11

ag71.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#35 » čtv 28. črc 2016, 19:11

Tenhle je nejlepší ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#36 » čtv 28. črc 2016, 19:13

Ale nic, bylo by to OT.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#37 » pát 29. črc 2016, 19:08

sided píše:To jsi ještě neviděl Glocka? :roll:

jeho konretniho ne :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#38 » pon 1. srp 2016, 17:13

Omlouvám se za prodlení, to je můj konkrétní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#39 » pon 1. srp 2016, 17:47

>ren: druhá generace, tak ať slouží ke spokojenosti!

zde náhled generačních rozdílů:
Obrázek

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#40 » pon 1. srp 2016, 17:52

ren: trochu škoda, že nemá lištu na uchycení například svítilny.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#41 » úte 2. srp 2016, 10:10

No z mého pohledu je to spíš plus. Mně se líbí ten oblý předek bez railů a líbí se mi pažba, na kterou si můžu poskládat prsty jak chci já, a ne do předpřipravených důlků. Nejsem žádný SEAL nebo SAS, s touto G 17 budu chodit hlavně na střelnici a celkem si nedovedu představit, k čemu by mi tam byla lucernička a jak by se na mě dívali ostatní střelci. Byl bych jako světluška...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#42 » čtv 11. srp 2016, 13:24

Ještě mě v souvislosti s Glockem napadla jedna otázka. V manuálu je napsáno :

Kód: Vybrat vše

 Následující činnosti
nesmí být prováděny
, protože mohou vést k poškození
zbraně:
  - Na nenabité zbrani se nesmí spoušť (26) rukou posouvat do přední polohy aby
nedošlo k poškození vnitřních pojistek . Nastavování spouště do přední polohy
se smí provádět pouze stáhnutím závěru (1) vzad (cca 15 mm nebo více).
  - Pokud se při sejmutém závěru dostala spoušť neúmyslně do přední polohy,
smí se spoušť odlehčit jen tak, že se vyvine na spoušťové táhlo tlak ve směru
k ústí hlavně a současně se stiskne spoušť do zadní polohy.


Nedávno si kamarád nestřelec chtěl prohlédnout mojeho Glocka. Takže klasika, zásobník ven, prohlídka komory, rána jistoty a podal jsem mu pistoli bez zásobníku. Chvíli na ni čučel a pak, než bych řekl švec, natáhl spoušť rukou dopředu se slovy, že je to asi nějaké rozbité, že to má být přece vpředu. Krve by se ve mně nedořezal, z manuálu jsem si akorát pamatoval, že se to nesmí. Pistoli jsem mu vzal (s patřičným komentářem) a opatrně zkusil spoušť zmáčknout. Bez nějakého násilí spoušť sedla dozadu (obvyklý odpor) a ozvalo se normální klapnutí. Pistoli jsem znova natáhl (bez zásobníku), zmáčkl spoušť, všechno v pohodě. Pak jsem přečetl manuál, přezkoušel pojistky, v pořádku. Když už jsem měl dole závěr, vyvinul jsem tlak na spoušťové táhlo ve směru k ústí hlavně (spoušť byla vzadu) a tím došlo k natažení spouště. Díval jsem se, kde by se co mohlo pokurvit, když v tomto stavu spoušť zmáčknu, přišlo mi, že nic, tak jsem ji zmáčkl. Klaplo a dle mého soudu se opravdu nic nezkurvilo. Ví někdo, jakým způsobem by při popsaných činnostech mohlo dojít k poškození zbraně?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#43 » čtv 11. srp 2016, 19:52

Až budeš mít glocka rozebraného, zkus si natáhnout spoušť a pozoruj, jak spoušťové táhlo v domku spouště jakoby vyjede směrem nahoru. V tomto stavu je na něm při složené zbrani již zaklesnutý zápalník svým ozubem. Pokud by jsi to v tomto stavu skládal, pak spoušťové táhlo nemá kam uhnout, ozub zápalníku také ne a pravděpodobně by při násilném pokusu ho složit došlo k poškození spošťového domku. Mrkni na nějaké nákresy nebo video s animací SAO spoušťáku a uvidíš. Jinak pokud Ti natáhl kamarád nestřelec spoušť při složeném glockovi, tak se nic neděje. Je to zaplaťpánbůh blbuvzdorná zbraň ;)
Jo a moc pěkná gen2, mohl bys prosím(až budeš mít chuť) vyfotit detail závěru v místě výhozního okénka, ale zespodu?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#44 » pát 12. srp 2016, 06:43

Díky za odpověď. Takže to varování v manuálu je cosi podobného, jako upozornění v amíckých návodech, že se v mikrovlnce nesmí sušit drobné domácí zvířectvo, protože normálního člověka by asi nenapadlo tam ten závěr narvat násilím. Můj závěr rád vyfotím, ale dostanu se k tomu až v neděli.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#45 » pát 12. srp 2016, 16:12

Je to přesně tak, jak píše Rough boy, sám jsem to zkoušel a na nic to nemá vliv. Jediný problém by mohl nastat při skládání pistole nebo při jejím nabíjení, ale myslím si, že ani to by nemělo zásadnější vliv na funkci, při vymezení vůlí a napružení součástek by patrně došlo k nabití a normálnímu zachycení úderníku, to jsem ale nezkoušel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů