Glock 43 vs. Walther PPS M2

Glock a spol.
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#31 » úte 7. čer 2016, 17:17

Já se jen tak mimochodem domnívám, že zase z Walthera ti žádná pružinka nevypadne. Nevím, měl jsem v ruce obě a Walther na mě působí jako vyšší třída než Glock (můj subjektivní pocit!!!).



Návštěvník

Příspěvek#32 » úte 7. čer 2016, 18:05

Posledni dobou mam s cb servisem dobrou zkusenost, objednaval jsem pps dily pro strycka prihodu do zasoby a mel jsem to obratem v poste.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#33 » úte 7. čer 2016, 20:19

A jak je to potom tedy se servisem? Pokud mi nejde neco praskne, nebo doslouzi, muzu si u glocka vymenit sam, popr. se obrazit na servis. C s waltherem? Zvladnu nejakymzaklady taky sam a nebo kdo dela treba servis v Praze?

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#34 » stř 8. čer 2016, 09:25

Můžeš se v tom hrabat i doma, ale servis, pokud ti tam něco praskne, poslouží taky jistě dobře. Určitě dobrý je, až uděláš rozborku, si k tý rozložený zbrani sednout s rozkresem dílů a podívat se, co kde je a na webu si zjistit životnost jednotlivejch dílů.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#35 » stř 8. čer 2016, 18:54

Walther je skvěla značka, já jsem třeba blazen do CCP, nádherná pistole, ale síla Géčka je právě v jeho jednoduchosti. Na nošení a pro případ nouze ideální, 33 dílů, skoro není nic, co by se pokazilo.



Chris
Příspěvky: 10

Příspěvek#36 » úte 28. čer 2016, 18:29

Tak ... nakoupeno. Walther PPS M2 je můj ! Zítra jdu na policii zažádat o průkaz zbraně.
Teď bych prosil o rady čím čistit, jak čistit, jaký čistící olej použít, jak mazat, co mazat, co za čistící nástroje nakoupit ... předem děkuji !



nepet
Příspěvky: 9

Příspěvek#37 » pát 19. srp 2016, 16:39

Na rajské zahradě v Praze se dají obě zbraně vyzkoušet. PPS M2 mi do ruky moc nesedla a na 15m jsem byl mimo kruh, což ale nic neznamená :) Ostatní na tom byli ale dost podobně. S G43 už to bylo všechno na střed. Šáh jsem po G43 a další 3 lidi taktéž. Hned jsem si tam nechal dál ocelovou-tritiovou mušku. 2Kg spoušť už je údajně v základu.



tomas.kontakt
Příspěvky: 5

Příspěvek#38 » čtv 25. srp 2016, 12:40

mám víc jak rok PPS M1 - vystříleno několik tisíc. Glock 43 jsem měl na test na střelnici. Osobně vítězí PPS, ale G43 není špatná, spíš je to podle fkusu každýho soudruha že?
Čím ošetřovat PPS? Na to mi při koupi odpověděl zbrojíř na střelnici, že svou ještě nečistil :shock: :lol:
Já čistím jen konkorem - po střelbě pistoli rozeberu, protáhnu lauf kartáčema, pak vytěrákem, povrch otřu hadrem od oleje. Závěr a vnitřek rámu vydrbu kartáčkem na zuby s troškou konkoru, pak opět otřu hadrem od oleje.
Zbrojíř se mi pokaždé směje, že se s tím moc ser.... 8-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#39 » čtv 25. srp 2016, 12:45

:) mám to stejně. Po každým střílení rozeberu. Hlaven boresnakem, nebo kartacem. Ostatní otru mastnym hadrem a pak suchym a hotovo. :)

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#40 » čtv 8. zář 2016, 21:45

V úterý jsem střílel z obou. Glock je podstatně menší, osobně mi špatně padl do dlaně. Při střelbě víc kope a základní mířidla jsou strašný. PPS M2 mi přišla ve všech ohledech lepší. Jedinej problém, co jsem s ní měl, je špatný úchop, takže se mi několikrát stalo, že jsem při střelbě zavadil spodkem palce o vypouštěč zásobníků. Ale to je jen o tréninku držení. Za mě tedy PPS M2.



Fran
Příspěvky: 16

Příspěvek#41 » pát 9. zář 2016, 06:49

Zdravím všechny, měl jsem možnost si oba vyzkoušet najednou (při jedné návštěvě střelnice) a obě jsou to pěkné pistolky, se kterými se dobře střílí (upozorňuji jsem začátečník, takže popisuji pouze své neumělé poznatky):

Obě zbraně mi co do úchopu na první pohled docela sedly (mám spíš menší ruce). Nečekal jsem, že krabicoidní Glock se bude držet dobře, jako tvarovaný Walther. Střílel jsem na vzdálenost 10m, 20ran z každé, po pěti z krátkým i prodlouženým zásobníkem. S Glockem jsem byl přesnější, ale až při poslední sérii jsem si uvědomil, že u Glocku musím ukazovák více kroutit vzad, kdežto u Walthera spoušť propadala ve chvíli, kdy to ještě je konfortní. Naproti tomu se mi povedlo při střelbě si u Walthera jednou vypustit zásobník, ale jak už tady někdo psal, tak to je o zlepšní držení. Doporučuji tedy všem, aby si toto vyzkoušeli, pokud volí mezi těmito pistolkami.

Na Waltheru se mi ještě mj. líbilo:
1) 3 zásobníky v základu (6,7,8 ran)
2) Svítící kovová miřidla
3) Subjektivní pocit, že ta pistole je proti Glocku užší, byť to je asi jenom dojem



Cahir
Příspěvky: 4

Příspěvek#42 » pon 13. bře 2017, 18:47

Kolega má Walthera PPS M2, já G43 (prodloužená botka +1). Zatím jsme si je jednou prohodili na 2 zásobníky a tak řeknu svoje osobní plusy/mínusy za obě zbraně,.
Walther:
+ má trochu jistější držení
+ nakolik mohu VELMI začátečnicky posoudit chování při výstřelu, tak je "kultivovanější"
+ elegance
- mírně větší váha, ale zase to má za následek právě ten menší kop.
- celkově samotně i doplňky dražší a u nás hůře sehnatelné

G43:
+ jednoduchost uvnitř
+ spolehlivost za extrémních podmínek
+ HAFO (moře) doplňků i v relativně rozumných cenách, i náhradní díly
+ váha muší, rozměry menší
- hranatý, zcela jednoduchý design
- bez botky +X be se držel divně (ale to i Walther)

Hrozně moc udělají ruce a osobní estetika. Ale jako trvale nošená zbraň je obojí super.



Alex
Příspěvky: 2

Příspěvek#43 » sob 15. dub 2017, 20:32

Pistole - Glock 43, strelivo - Geco FMJ, misto - Avim Praha (nejdelsi mozna vzdalenost). Je potreba jeste neco dodat? V pripade pochybnosti rad kdykoliv predvedu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#44 » pon 17. dub 2017, 10:55

Jaká je ta největší vzdálenost? Na Avimu jsem nebyl. Jak to vypadá s jinou pistolí?



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#45 » stř 19. dub 2017, 12:23

Tak na AVIMU je nejdelší vzdálenost 16 m. G 43 je přesná zbraň jen tak dál :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů