Glock 43 vs. Walther PPS M2

Glock a spol.
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2991

Příspěvek#16 » úte 3. kvě 2016, 21:32

nemám to s čím srovnat, střílel jsem zkusmo 100 nábojů z PPS M2 a normálně na střelbu tohoto typu použitelná zbraň. chod spouště v pohodě (krátce namáčknout zlehka, další kratší trošku vyšší odpor spustit - stále příjemný). Zpětný ráz běžný. V pohodě použitelné na cvičné míření si, žádné zápasení. Snadný chod všech ovladačů a ovladače poholdně na dosah (mám menší ruku). Prima střelba. Mě trošku tlačila rukojet nepříjemně do dlaně.

Vyzkoušet si před koupí. také s tím zápasím najít někoho a čas.



rx113
Příspěvky: 2

Příspěvek#17 » stř 4. kvě 2016, 15:11

Zdravím, také jsem se rozhodoval mezi Glockem a Waltherem. A na plno to vyhrál Walther.
Důvody: - velmi dobrá ergonomie, nemusíš dokupovat různé gripy
- tři zásobníky různých velikostí, které svým tvarem navazují na pažbičku a tím ji prodlužují pro lepší úchop
- kvalitní zpracování
- chod spouště, krátký reset
- i když je to subcompakt, působí dojmem dospělé zbraně
- a v neposlední řadě je to "disajnovka" oproti Glocku

Vše co jsem napsal je pouze můj názor.



Chris
Příspěvky: 10

Příspěvek#18 » čtv 5. kvě 2016, 21:14

Děkuji Vám všem za odpovědi. Zdá se, že Walther má navrch :-) . Abych pravdu řekl, bez toho, že jsem se ho zatím dotkl fyzicky ale zatím jen tak na 'oči' - mně se taky líbí.
Ještě bych chtěl znát Váš názor na slova , která mají u W PPS M2 uvedená na webu streleckyservis.cz :
"Jedná se o "vylepšený" model PPS s bočním záchytem zásobníku. Tuto změnu si vyžádal trh v USA. Bohužel tato změna s sebou přináší riziko nežádoucího uvolnění zásobníku způsobené bočním tlakem na zbraň např. v tlačenici. Po vyjmutí zbraně z pouzdra pak hrozí vypadnutí zásobníku na zem."
Má s tímhle někdo nějakou zkušenost nebo je to jen 'předstihové' krytí prodejce ?
Díky.



petmad
Příspěvky: 91

Příspěvek#19 » čtv 5. kvě 2016, 21:23

Mám obě zbraně a Walther je jasná volba, kdybych kupoval dnes. S tím uvolněním je to prostě nesmysl. Kdo je zvyklý na klasické vypouštění zásobníku, ten s tím nemá problém.

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#20 » čtv 5. kvě 2016, 22:13

Ten koment na webu prodejce je imho přitažený za vlasy.
M2 má klasické tlačítko jako většina ostatních pistolí.
M1 měl vypouštění páčkou na lučíku a dle mého názoru to bylo pro dost zájemců řešení, kvůli kterému se rozhodli nekoupit PPS M1 - kdo má víc pistolí a na nich vypouštění tlačítkem, asi nechce riskovat, že bude u M1 ve stresu marně hledat palcem tlačítko, na který je zvyklý



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#21 » pát 6. kvě 2016, 07:06

Mám PPS M1 s vypouštěním na lučíku a na rozdíl od většiny střelců na tento způsob nedám dopustit. Sice chápu proč se výrobce pod tlakem zákaznické veřejnosti vrátil k mainstreamovému řešení vypouštění zásobníku, ale konkrétně při ergonomii této zbraně mi maximálně vyhovuje vypouštění na lučíku. Přechod na klasické vypouštění, které mám u jiných zbraní mi vůbec nedělá problémy a věřím, že by tomu tak bylo i ve stresové situaci

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#22 » pát 6. kvě 2016, 08:56

Pokud jde o riziko nechtěného vypuštění zásobníku při vyndavání z pouzdra, jak se píše, tak nosím PPS M2 ve vnitřním opaskovém pouzdru a nestalo se mi ani při vyndavání pistole, že by došlo k uvolnění zásobníku. Tlačítko je provedeno tak, že se prostě musí stisknout vědomě, náhodně se to asi těžko stane. Psal jsem tady toho výše o mých pocitech z porovnání PPS M2 a Glocku 43, ale bylo to, nevím proč, odstraněno jako OT?!



Chris
Příspěvky: 10

Příspěvek#23 » pát 6. kvě 2016, 17:32

paza píše:Pokud jde o riziko nechtěného vypuštění zásobníku při vyndavání z pouzdra, jak se píše, tak nosím PPS M2 ve vnitřním opaskovém pouzdru a nestalo se mi ani při vyndavání pistole, že by došlo k uvolnění zásobníku. Tlačítko je provedeno tak, že se prostě musí stisknout vědomě, náhodně se to asi těžko stane. Psal jsem tady toho výše o mých pocitech z porovnání PPS M2 a Glocku 43, ale bylo to, nevím proč, odstraněno jako OT?!


To paza : prosím, mohl bys zopakovat to Tvoje porovnání PPS M2 a G 43. Díky.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#24 » pát 6. kvě 2016, 18:18

Psal jsem to nějak tak, že jsem zkoušel G 43, ale ten mi neseděl v ruce, nevím jak to popsat, ale prostě mi byl v ruce tak nějak "cizí", tak nějak "divně malý", prostě ta ergonomie je jiná než u PPS M2, kterou jsem vzal do ruky a prostě to bylo ono, ale opravdu ono je to pro moji ruku se středním zásobníkem na 7 nábojů. Potom jsem psal, že PPS M2 je velice dobrá na nošení tím, jak je ještě únosně velká a současně "tenká", takže ve vnitřním opaskovém pouzdře nevadí v kalhotách, působí to na těle až příjemně. A nakonec - já dám i na "celkový dojem" a tady se mi PPS M2 daleko více líbí než G 43, je to tak nějak "dospělá zbraň".



Chris
Příspěvky: 10

Příspěvek#25 » ned 8. kvě 2016, 20:59

Tak ... teď si Walthera ještě někde osahat ... a poté případně koupit. Apropó - nějaký typ na dobrého prodejce ? Nemyslím jenom cenu, ale i případné předprodejní vyzkoušení a poprodejní servis, zkrátka prodejce, který má zájem na tom, aby se zákazník při další koupi vrátil zpátky k němu.
Díky.



lipas
Příspěvky: 61

Příspěvek#26 » pon 9. kvě 2016, 20:47

nevim, ale mam velmi dobre zkusenosti jak se streleckym servisem (praha, rajska zahrada), tak se strelnici na borku. ALE doufam ze se to nebude brat jako reklama. U obou moznost vyzkouseni, jestli maji v SS PPK nemuzu tvrdit, o borku to vim s jistotou.

Uživatelský avatar
DoM
Příspěvky: 103

Příspěvek#27 » pon 6. čer 2016, 14:14

Vybírám také mezi PPS M2 a G43, akorát tam ještě do třetice mám M&P 9 Shield. Cenově to vychází všechno +- stejně, chystám se je jít osahat do střeleckého servisu na Čerňáku, tak jsem zvědavej. Momentální pořadí mám Walther,Glock, S&W ale počkám si na to jak mi která sedne. U toho Walthera se akorát bojim aftermarket supportu, přecejenom to není a nebude tak rozšířená zbraň jako Glock..

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#28 » pon 6. čer 2016, 20:51

G43 je nutné nacvičit, rozhodně ta pistolka nedá devítky a desítky zadarmo. Mám s ní 10k+ a v jednotlivých ranách jí mám i raději než G19. Jen mám pořád problém, že má tendenci občas v ruce trochu cestovat a musím měnit úchop. Lepší se to, ale na rychlou střelbu stylu Hickok45 to zatím fakt alespoň u mě není. Paradoxně mám lepší úchop s krátkým zásobníkem.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#29 » úte 7. čer 2016, 06:49

Ja mam vlastne stejny problem resim jestli g43 nebo pps m2 ve slabe chvilce premyslim i nad g19.
Nastileno z g43 mam cca 400+ a da se s tim nastilet celkem dobre, ale na rychlou opakovanou strelbu to u me vazne zatim neni. Z pps m2 bohuzel zatim nemam zadnou zkusenost. Zbran nechci nosit, ale pro pripad, ze uz bych to nekdy nekde vzal, tak nechci nosit zadny velky kladivo, proto asi i ta 19 diky velikosti z moji souteze trochu vypadava..nicmene pohodli pri strelbe je urcite vetsi nez s g43.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#30 » úte 7. čer 2016, 17:06

Pokud jde o mě, jednoznačně vítězí Glock, když vypadne nějaká pružinka, neřešim, objednám a sám si vyměním. Walther je skvělá značka, ale ta dostupnost náhradních dílů, v tomhle Glock asi nic nepřebije.
Ale co soudruh to názor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů